Jump to content

Масло за двигатели на газ (LPG) !?


Recommended Posts

Колеги някой карал ли е с масло,което е за газифицирани двигатели и съответно какви са му впечатленията :gruebel: .

Има ли смисъл или е поредният трик за продажба :rolleyes: .

-------

пример

product_56d9e6c51934161d.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На газ маслото може да е значително по-нискокачествено защото два от основните фактора които му влияят негативно липсват: разреждането с бензин и зацапването със сажди.

Накратко - за мен си е 100% рекламен трик да се продаде по-скъпо по-некачествена стока.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използването на газообразно гориво,в сравнение с бензина и дизела,е свързано с някои специфични изисквания.Това в частност,е свързано с образуването на окиси на азота при изгарянето на газообразното гориво.Затова,за производството на масла за автомобили на газово гориво се използват най-стабилните към окисление базови масла,в пакет с ефективни ниско солни присадки.Такова съчетание свежда до минимум окислението и азотните отлагания в моторното масло и възпрепятства образуването на високо температурни отлагания в камерата за вътрешно горене.

Не знам,колко е точен превода,но би трябвало такива масла за газови горива,да са равни или дори да превъзхождат конвенционалните,по качества,в някои отношения. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно защо на страницата на Мотул не го откривам това масло?

Ммда и мойте опити не доведаха да нищо.

Но намерих новия продукт на Манол :hilezh:

GAS10w40.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си карам само с напълно синтетичино масло 5W-40 или 5W-30 (Мобил, Кастрол или Тотал) и двете коли едната на нафта, другата на газ. Само да отговарят експлоатационните норми или тези на ВАГ групата. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Найстина ли от толкова много колеги на газ тук няма хора който да споделят опита си :gruebel:

100к км минати на газ и никога не съм слагал такива извръщения <_<

PS: Същата кола продължи още 80к при сестра ми (пак на газ) и след това щастлива отлетя за Пазарджик :blink:

Редактирано от PRR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите коли също на газ и се карат с обикновено (т.е. не "специализирано" за LPG/CNG) масло спецификация 5W40. И досега нямам никакви ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карай си колата с маслото, което дават за двигателя - няма разлика дали маслото е специално за LPG. Преди имах 100/С3 2.3 петак, която карах 10 години, от които последните 3 на газ. Тогава ползвах жълт Шел 15w40 за LPG. Не открих някаква разлика в поведението на мотора нито някакви проблеми породени от карането на колата с масло за LPG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това масло специално на Мотула,го има от няколко години. Преди съм го ползвали и съм бил доволен. Не е скъпо, а е по евтино от др пълна синтетика.

Ето му характеристиките от сайта на мотул Мотул

Редактирано от Syntetik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето му характеристиките от сайта на мотул Мотул

След по-детайлно ровене и аз ги открих. Ако мазния тип внесе от него може и да пробвам дотогава мисля да карам на стандартния Мотул 8100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се появи и спирачна течност или течност за чистачки, специално за коли с LPG/CNG ? :hilezh:

Мисля, че едно хубаво/истинско масло, подходящо за мотора, според спецификацията, върши прекрасна работа. :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На газ маслото може да е значително по-нискокачествено защото два от основните фактора които му влияят негативно липсват: разреждането с бензин и зацапването със сажди.

Накратко - за мен си е 100% рекламен трик да се продаде по-скъпо по-некачествена стока.

Аз поддържам мнението на колегата PRR. Единственото, което е в повече е съдържанието на водни пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така. Студен двигател обикновено се пали и загрява на бензин. Точно тогава е и най-голямото проникване на гориво в маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах с това масло/Мотул 5W40(LPG)/ изминал съм 45 000км. няма проблеми за мен маслото е добро.Единствения кусур е,че не върви със салата :hilezh: В момента я карам с 5W30/до сега около 5 000км./ и не намирам разлика :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че има някакво значение и ще взема да си сипя този Манол,но за да съм точен,ще кажа ,че на сайта им пише,че е за газови мотори .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

P.S.Проверих го Мотула и е скъпичък,с отстъпка ми се връзва 85 лева,но пък от масло не се пести :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

85 лева за ? литра.

Туба от 5 литра.

Сега като се замисля,за истинско масло от доказана марка и то за мотори на газ ,всъщност не е прекалено скъпо B) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Скоро си купих Ауди А4, 1.8 и ще слагам газова уредба, но още не сам сменял масло, защото не мога да избера, един казва едно, други друго.. дайте акъл :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...