Jump to content

Audi Allroad въпроси


AALEXANDROV

Recommended Posts

Здравейте колеги днес ремапнах урода, чел съм в предишни публикации , че има заинтересовани но не видях някой от вас да е споделял :) Колата стана коренно различна промени се доста все едно че олекна с 500кг 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги днес ремапнах урода, чел съм в предишни публикации , че има заинтересовани но не видях някой от вас да е споделял :) Колата стана коренно различна промени се доста все едно че олекна с 500кг 

искам и аз инфо.ако може де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или kpematop - един от малкото, които знаят какво правят всъщност при ремап, а не просто увеличаване на горивото и въздуха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Стефан (kpematop) и аз съм си мислил, но единственото, което ме спира засега е, че пусна ли се по тази пързалка, спиране/връщане няма. А на мен ми трябва що годе сигурна кола като основна такава.


Мапване на Олроуд 2.5тди автомат различно от ...

 

Цецо, имаше един колега (даже пишеше в темата) мапнат точно при един от гореспоменатите. Та опитът доколкото ми е известно се оказа несполучлив - кутията :magic:

Ся вярно е, че всеки поема в една или друга степен определен риск с чипа, който риск дори и най-добрите мапери не могат да елиминират.

Най-малкото и преди чипа голяма част от компонентите (помпа, турбо, автомат и още много) са доволно поизносени и чипирането само ускорява проявата на дефекта.

Отделно точно пък един Allroad 2.5 тди както и да го назобиш, си остава под средното ниво по показателя "бърза кола". Сигурно някой ще ми се разсърди, но истината е такава.

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми купил е две пружини от клапани (не знам за какви точно клапани става въпрос) от ВАЗ, подпилил е някакви ушенца, хранал е пружините.

Съответно като отключи само багажника, напрежението вдига вратата.

Ако забелязваш обаче затварянето става с две ръце и доста голямо усилие.

Наполовина (буквално) върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това се чудих, защото и в момента на жена ми и е трудно да го затвори, камо ли после. Но пък е удобно при други ситуации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E да, удобно е ако са ти заети ръцете с нещо, но пак е относително - ако имаш с какво да натиснеш дистанционното, според мен ще имаш и с какво да отвориш багажника ръчно. Все пак става въпрос за един пръст само.

А за жената затварянето на такъв багажник може да се превърне в доста тежко изпитание.

Така че си остава компромис за мен това решение, едиснтвено някаква гъзария ако се гони...

Хората са го измислили с електрическия привод и освен отваряне има и затваряне без усилие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не е надувана много, преди ремапа се направи проверка на всичко и всички агрегати работеха обсотйно, като се има на предвид че колата е на реални 145 000км купена от първи собственик. Човека който ми прави ремапа ме пита знаеш ли защо няма нито едно 2.5 ТДИ в сайтовете на Фирмите които правят ремап... аз му казах не, той ми каза защото показанията им са много слаби и не могат да си изкарат 180те си коня. Като я качихме на диното вика гледаи 140-150 коня максимум, обаче не на 3те ръна преди ремапа 180 коня :) слезе от колата и вика тя много жива излезе тази кола :) след ремапа остана само един проблем от 4та на 5та с пъла гас не може да превключи, пренаписва я картата 10 пъти но стана време да се прибирам защото отидоха 6-7 часа занимавка и заваля и нямаше как да я пробвам. Ако някои знае как може да се оправи този проблем да пише. Audi-Allroad (1).pdf

Audi-Allroad (1).pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос-защо климатика работи само когато е в движение,на място спира да духа студено.
И нормално ли е да усещам да товари мотора до степен такава че маслото загрява по бързо от обикновенно и стига до 100 градуса иначе 80-90 а днес при искачване на наклон с 4 човека дори температурата на водата подмина 90,някъде 93-05 градуса,в момента в който спрях климатика нормализира веднага 90.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото не ти работи електрическата перка на радиатора. Обикновено се износват четките. Учудващо, но може да се свали и без падане на предницата, маха се само капака на ремъците зад нея, четките са левчета, най-трудното е отварянето на електромотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, предполагам си очаквал перката да е пред радиатора и затова казваш, че нямаш.  Перката се намира зад радиаторите ( между двигателя и радиатора ) Перката за климатроника е лявата ( като застанеш срещу колата, така както е снимана ) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приател с С6 и при него има отпред на радиатора перка,от към мотора не съм обръщал внимание какво е,но ще проверя.
Благодаря ви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен.
Нови четки и всичко е наред,даже почистих и радиаторите със въздушна струя.
 

ogip Благодаря за помощта,не бих се сетил за тоя вентилатор.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръка към всички с 2.5 тди - редовно (два пъти годишно) почиствайте внимателно с паро/водоструйка или дори с въздух радиаторите отпред. Сбутани са абсурдно и колата често в жегите загрява и започваме да се чудим какво става. Казвам го от личен опит. Като разход струва 1лев на автомивка на самообслужване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наближава смяна на масло.

...

на Ауди оригинално съм аз, никакви драми... колегата Райно ще те оправи. до месец и аз ще го потърся пак :-) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...