Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 359
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе освен тия тестове дето ги гледаме, има нови стикери с указване на шум, сцепление на мокро и съпротивление при търкаляне (демек колко гориво спестяват).

Някой гледал ли е? Има даже китайски марки дето са оценени достойно, а примерно SAVA имат доста тихи модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди Цецо, потвърждавам казаното от теб за Goodyear Ultragrip 8...Безшумни са....но това не е особено качество. Все пак, същите гуми се броят висок клас....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз натам съм се насочил

Аз също Continental TS 850 или TS 830 или Dayton dw510 не съм го решил още.

Редактирано от Любо Audi А3 Тurbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също Continental TS 850 или TS 830 или Dayton dw510 не съм го решил още.

Контито е топ-продукт, дайтона не е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно, но DAYTON-a съм го карал и се държи страхотно на сняг. Сега съм с Continental и въпреки това не мисля, че е най-невероятната гума с която съм карал, защото миналата зима в София на няколко пъти имах дертове и боксувах яко с Контито. Сега ми предстои покупка и смятам, че за цената си Дейтън е много, много добра гума.

Редактирано от Любо Audi А3 Тurbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много,много ама много добра викаш а? За 2 зими може ама после сцеплението ще те дебне да те хване,но уви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много,много ама много добра викаш а? За 2 зими може ама после сцеплението ще те дебне да те хване,но уви.

Уплаши ме ти, та не взех перфектната гума ! :hilezh:

Ся ми дължиш смяна на гуми с предимство !!! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дайтона нямам впечатления, но примерно както вече писах, от Kleber Krisalp HP2 съм доволен. Сега ще ги карам трети сезон, първите два не съм имал забележки (като се има предвид, че баварката е на задно предаване), особено за цената си са супер. На мокро и сухо също имат добро сцепление, обаче много се изненадах като им видях евро-етикета, не са много добре на мокро според него. Може би щото колата е тежичка, не знам.

За 2 сезона са паднали с 0.7 мм, в началото бяха точно 8 мм, сега са 7,3 мм. Това за пробег около 18 000 км.. състоянието е много добро.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уплаши ме ти, та не взех перфектната гума ! :hilezh:

Ся ми дължиш смяна на гуми с предимство !!! :rolleyes:

Немаш яд. :)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много,много ама много добра викаш а? За 2 зими може ама после сцеплението ще те дебне да те хване,но уви.

Само информативно. Kолега, ти колко поредни зими си карал с DAYTON , 2 , 3 или повече зими ?

p.s. аааа и забравих да попитам, къде? Защото аз съм катерил с тях към Смолян и мога да твърдя, че бяха на повече от 2 зими. Сега ти ми кажи!? Не се заяждам, ама аргументирай се!

Редактирано от Любо Audi А3 Тurbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dayton e марка на Bridgestone

http://www.gumitebg.com/dayton/dw510

http://www.adk.bg/?g...tail&itemId=218

http://www.testvanen...w510/index.html zustimm.gif

http://www.pazaruvaj.com/avtomobilni-gumi-c3615/tip-zimni/

Редактирано от Любо Audi А3 Тurbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само информативно. Kолега, ти колко поредни зими си карал с DAYTON , 2 , 3 или повече зими ?

p.s. аааа и забравих да попитам, къде? Защото аз съм катерил с тях към Смолян и мога да твърдя, че бяха на повече от 2 зими. Сега ти ми кажи!? Не се заяждам, ама аргументирай се!

Любо от 10г. се занимавам с гуми и просто не бих си позволил да си правя експерименти с гуми като Дейтън и др. подобни марки за 10-ина лева разлика в цената да речем Фулда(с каквито съм в момента) или Клебер с каквито съм карал 3 зими. Дейтън съм продавал на клиенти ,но само ако те са настояли да вземат евтини гуми и наблюденията ми са,че са по-тежки и по-твърди,и че се износват малко и бързо се удървят. А с Фулдата съм се качвал на Разлог в доста силен снеговалеж без проблеми.

Поздрави.

Редактирано от Geeppii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах миналата зима кола със задно с Dayton DW510 205/60/16 .

Определено много бях доволен от качество-цена, бих си купил пак .

Дейтън са на Мишелин и големите размери се правят във Франция,

малките къде ли не .

Аз съм на мнение че големите производители които правят гуми

под 7-8 марки държът качество и цена само на големите размери .

За по малките размери всяка година-две възраждат някоя марка,

нали все пак трябва да има някаква си уж конкуренция, а и за

продажбите е по добре така .

Пример. Континентал възродиха и изтикаха напред Семперит,

марка която никой не искаше и да чува доскоро .

Въпрос на време е, 1-2 години, да направят някоя друга марка от палитрата си

първа след оригинала .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как бе един казва, че са на Мишелин тия Дайтон, друг ги даде на Бриджстон...

Я дайте сайта им да видим кви се водят, Клебер, БФ гудрич и те са на Мишелин ама си имат сайтове.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Поправка, явно съм некомпетентен, на Бриджстон са . А те на кой са .?

http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=dayton%20tyres&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CB4QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.dayton.eu%2Fdy%2Fv%2Findex.jsp%3Fvgnextoid%3D7f9e7f568a3cf010VgnVCM1000005901a10aRCRD&ei=vTSJUM74OajP4QSrgIHgBw&usg=AFQjCNGu1Hfy1fR6K0JpgFJnFiwwKZxqgQ

Клебер и БФ Гудрич напоследък много повдигнаха цената, явно ще им е пред, предпоследен сезон .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поправка, явно съм некомпетентен, на Бриджстон са . А те на кой са .?

Те са си тяхни :)

Една от най-големите компании в бранша. Премиум гума и определено си заслужават цената. Не съм карал зимен Бриджстоун, но определено летен пак ще си взема.

По темата:

Когато купувах колата и сложих Фриго 2 и за три зими не съм имал проблеми. Перфектни на сняг, но на мокро, заледено и киша не са цвете. За парите си стават. Ако трябва да купувам гума за тази зима - Континентал Т850 или Т830.

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любо от 10г. се занимавам с гуми и просто не бих си позволил да си правя експерименти с гуми като Дейтън и др. подобни марки за 10-ина лева разлика в цената да речем Фулда(с каквито съм в момента) или Клебер с каквито съм карал 3 зими. Дейтън съм продавал на клиенти ,но само ако те са настояли да вземат евтини гуми и наблюденията ми са,че са по-тежки и по-твърди,и че се износват малко и бързо се удървят. А с Фулдата съм се качвал на Разлог в доста силен снеговалеж без проблеми.

Поздрави.

Благодаря за отговора колега. Както виждаш не си карал. Клиенти са катали и т.тн. За повече пари съм съгласен, че има и по-добри гуми - нормално е, но тези, които писаха тук в темата,че са карали зимен DAYTON на сняг са доволни. cool.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам много добри впечатления от Снов трак 3-та, само че размер от 195/65R15 и сега вече ги сменям, че започват 5-та зима. Още миналата (4-та година)започнаха да спират по трудно при зимни условия, а и потеглянето беше с превъртане на предните колела. Цената им не е ли по-висока от Семперита все пак се водят в горният клас, а Семперита е 2-та марка на Континентала? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти еднакво

На тестовете semperita го водят по-добър ? За двете гуми чувам само добри думи и се чудя кой ще е по-добрият избор :(

Редактирано от slavista
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам наблюдения върху зимно Тойо,Дебика и Гиславед.

В ниският ценови ред най-добрият избор определено е Гиславед.

Ей сега ида от дианата да купуваме гуми на приятел и

му препоръчах Гиславета,който и по офертата беше най-добрият избор. :zustimm:

Дебиката лично мен ме отвращава като гума. :hilezh:

Тойо-то е прекрасна гума,никъде не ме е оставила,даже съм вадил. :flehan:

---------------------------

тази зима продължавам ескпериментите с изучаването на марката Мишелин :lol:

Редактирано от skyblue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...