Jump to content

Recommended Posts

5 години са това човек ...

Нормално на толкова се бракуват гуми от склад - съхранявани на тъмно и без атмосферни влияния !

Аз не бих карал зимата с такива !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 359
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

@Vitcig

Взех ги от близък и знам ,че са купувани нови и имат максимум 10000-15000 км :rolleyes: .

Иначе нямаше да ги взема,ясно е че са дърти.

@ИСО

Иначе от стари гумаджий знам,че максимум 6 години е живот на гумата - демек последна зима.

-----

Но да сме честни - колко хора карат с 7-8 и отгоре годишни галоши <_< ,и са живи :hilezh: .

Иначе някой има ли впечатления от NORD ,а не EURO FROST.

благодаря

Редактирано от skyblue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, много карат с дот около 07-09, и за мой ужас - все съпи коли :gruebel: !

Мммм - посоченият от теб модел си е за онез вечно замръзнали страни, дето ато стане 11 градуса е еваси жегата !

По тази причина "смесите" на каучука са ориентирани към по-студено време ... Съответно тук не е толкова студено, и евентуално биха се износили малко по-бързо ! :)

Друго се не сещам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо ДОТ 07 са си пресни пресни, :hilezh: тука при нас хората обичат да карат с ДОТ 2-3-4 (1992-3-4 година) ако някой случайно не е виждал такъв :hilezh: , събират 2 чистак нови гуми с бодличките от резервни от някоя астра 93 набор например и си пердашат грамотно :rolleyes:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, много карат с дот около 07-09, и за мой ужас - все съпи коли :gruebel: !

И то след като са пляскали с тях цяло лято дори... :hilezh: От няколко години го наблюдавам този " феномен " при луксозните возила. Мислех, че е синдром само при определени кошери в състояние на полуразпад, но явно е заразно и при някои личности, при които страха да не го забележат, за което е необходим голям автомобил от премиум марка, е по-голям от страха от катастрофа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия с луксозните и скъпи коли най-трудно вадят пари за нови гуми :steinigung:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едни летни секънд хенд в краен случай, не струват кой знае колко... :gruebel: А и всяка зима по чифт зимни поне, не ми се струва толкова страшно, като знам как плащат по експертна оценка повечето застрахователи... :hilezh:

Ето една доста добра и подробна класация според мен, за зимни гуми ...

http://www.peter.and.bilyana.net/2011/10/20/nay-dobrite-zimni-gumi-za-20112012/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо ДОТ 07 са си пресни пресни ... събират 2 чистак нови гуми с бодличките от резервни от някоя астра 93 набор например и си пердашат грамотно :rolleyes:

:lol::lol: Brand new викаш :hilezh:

От няколко години го наблюдавам този " феномен " при луксозните возила.

Ся, не при всички е така, обаче на мен ми става интересно като се вмъкне някоя Еска, и гуми на галош както се казва - и не се майтапя с това :blink:

Тия с луксозните и скъпи коли най-трудно вадят пари за нови гуми :steinigung:

Ваньо, на теб няма да ти обяснявам колко струва една гума за Еска, или някое А8, обаче се предполага че 1000+ лева не трябва да са ти проблем предвид колата която караш ! Ся, друг е въпроса ако си взел подобен род возило, да сваляш девойките от 11в клас примерно :steinigung:

Ще наснимам някой път някоЯ чудесия, че да ни стане интересно !

А по-интересно става ако са RunOflat гуми ... ЛелЙййййй майко тогава - Вие луди ли сте, ненормални а-у :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, хайде и аз да се включа по темата, защото на мен също ми предстои покупка на зимни гуми за старото/нова за мен Ауди А6 4F /това от подписа/...В петък вземам заплата и съм решил да закупя до 1300 лева някакви четири гуми...

На предишната си кола изкараш 3/ТРИ/ зими със зимни гуми ,,Гууд иър Ултрагрип пърформанс" и не са мръднали . Много съм доволен. Нямат бомби, запазен грайфер и шарк :/ е и аз всяка пролет при смяна си ги миех и ваксирах /....

сега да попитам, каква марка и модел Зимни гуми ще ми препоръчате?

Бях се насочил към ,,Мишлен", но прочетох из АКБ форума много неприятни отзиви за тая марка гуми...

дали отново да не се доверя на ,,Гууд Иър"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 или 17 е цолажа да видим кои модели се предлагат :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, хайде и аз да се включа по темата, защото на мен също ми предстои покупка на зимни гуми за старото/нова за мен Ауди А6 4F /това от подписа/...В петък вземам заплата и съм решил да закупя до 1300 лева някакви четири гуми...

На предишната си кола изкараш 3/ТРИ/ зими със зимни гуми ,,Гууд иър Ултрагрип пърформанс" и не са мръднали . Много съм доволен. Нямат бомби, запазен грайфер и шарк :/ е и аз всяка пролет при смяна си ги миех и ваксирах /....

сега да попитам, каква марка и модел Зимни гуми ще ми препоръчате?

Бях се насочил към ,,Мишлен", но прочетох из АКБ форума много неприятни отзиви за тая марка гуми...

дали отново да не се доверя на ,,Гууд Иър"?

какво направи със старите гуми ако мога да попитам и по въпроса за новите, ако питаш мене конти тс 830, най доброто и по тестове и от първа ръка информация - джилязни :hilezh::zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старите гумиса от волво С40 и са размер 195/55/15... Стоят в мазето. Измити, почистени и ваксирани в вакса на Търтъл.....

Изглеждат си доста добре. Много ги пазех, защото бяха бая пара като ги купувах..

марка Гууд Иър Ултрагрип Пърформанс

Дн Диего...Размерът е оригиналния на 4Ф...

205/60/16............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ,най-после убедих една мацка,да си вземе 4 броя чисто нови зимни гуми,чеееееее.....в момента е със зимни,които са с ДОТ 2302 :steinigung::steinigung::steinigung: и са търкаляни постоянно-лете/зиме:2gunsfiring_v1::2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам колебания, моите са м/у Continental TS850 и Dunlop WinterSport 4D. Гледам по всички елитни класации това са гумите препоръчани за зимата. До момента като чели клоня към Континентала. Някой ако може да направи пряка съпоставка между двата модела и категорично да реша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реален тест трудно ще се направи, едното е модел от миналата година и има хора, които са ги тествали, другото е модел от преди няколко месеца. Аз дори по тестове не го намирам :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах миналата зима с 4Д, перфе са ама то и 3Д си бяха перфе. като, че ли са по тихи на асвалт ама то това е много субективно. няма да сбъркаш с тях. И с континентала едва ли ще сбъркаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Днес си купих от магазина BRIDGESTONE BLIZZAK LM 32. Все още не съм ги пробвал но паднат ли температурите веднага ще ги монтирам на колата. Незнам дали ще остана доволен но приятели имат добро мнение за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тестовете на АДАК са излезли - гледайте, избирайте и поръчвайте :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...