Jump to content

Recommended Posts

Здравейте на всички.

Тази година със сигурност съм решил да сменям зимните гуми с нови и да премина от 15 на 16 цола.

Какво бихте препоръчали като марки,качество и цена?/205/55R16/

Ровейки из нета попаднах на този блог.

Много има изписано,но все пак искам да чуя отзиви и от вас.

Досега бях с Good Year Ultra Grip 7+,но на сняг не ми харесват.За новата 8-ца пише,че се държи добре на сняг,но може и да сменя марката.

Благодаря на всички,които биха отделили няколко минути да се включат в темата така или иначе ще бъде полезна и на други. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 359
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бях много доволен от Дънлоп 3Д и континентал TS830, миналата зима карах с мишлен алпин 3 и определено са по-слаби от дънлопа и контито, аз бих препоръчал или новия дънлоп 4Д или TS830 на контитентал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васко аз съм на Октавията с ултрагрип 8 и мога да ти кажа, че са уникално тихи и имат много добро поведение. Купих ги от Примекса, там ми дадоха най-ниска цена от целия Добрич. Иначе Дълноп, Континентал или Мишелин Алпин А4, която и да вземеш мисля, че това са гумите.

Редактирано от audiceco
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UG7+ търкалям и аз за зимни и наистина втората зима вече все едно не е същата гума. Но първата все едно нямаше сняг по пътя, а при дъжд даже колата е по-стабилна отколкото на сухо. Но това първата зима... Иначе за Дънлоп се чуват добри отзиви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам наблюдения над Continental WinterContact Ts 800, Kleber Krisalp HP2, и FULDA Krist COntrol HP.Като Клебера си го купих мината зима, а както се сещате беше доста тежичка зима и нямах никакъв проблем.От тези гуми Continental е най-скъпа, но не винаги това е определящо, както вече споменах според мен Клебер не отстъпва с нищо.Успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно съм Гиславед фен. Но след като обух в горещо препоръчваната ми Сава Ескимо S3 Шкодата и скептично потеглих с 20 км от гумаджийницата, все едно се качих на друга кола- все едно е куатро :hilezh:

Изключително доволен съм от поведението на колата в сняг, дъжд и комфорта на шофиране при чист асфалт и павета- шум почти отсъства.

Гумите са 14- ки.

Ще видим втората зима как ще се представят. Цената е толкова символична, че мога да си позволя да ги сменям на две зими :respekt:

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dayton DW510

На Bridgestone Corporatiоn са, този размер се прави във Франция .

Добра гума на добра цена, все пак зимата е 2-3-4 месеца .

Цена около 150лв .

Dayton_dw510_winter_tyre.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих нови Continental WinterContact Ts 800 точно такъв размер, какъвто е задал авторът на темата и никъде не съм закъсвал, а зимата не беше като да няма сняг.

Това е гумата, отлично поведение при всякакви условия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм се сканил да купувам чисто нова 4-ка зимни гуми 15-ки и в момента се двуомя между 2 модела КонтиненталКонтиУинтерКонтакт ТС830 или най-новия модел на Нокиан но накрая ще видиме какво ще се случи,незнам защо но имам симпатия към Континетала,щото съм карал 1 зима с такива втора ръка и бях доста доволен,макар да бяха на 5-6мм. грайфер и ДОТ към 4г. на 16 цола обаче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм се сканил да купувам чисто нова 4-ка зимни гуми 15-ки и в момента се двуомя между 2 модела КонтиненталКонтиУинтерКонтакт ТС830 или най-новия модел на Нокиан но накрая ще видиме какво ще се случи,незнам защо но имам симпатия към Континетала,щото съм карал 1 зима с такива втора ръка и бях доста доволен,макар да бяха на 5-6мм. грайфер и ДОТ към 4г. на 16 цола обаче.

Континентала е гумата като цяло. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах с Goodyear UG 7+ миналата зима. На сняг, утъпкан сняг, и на сухо се държат добре; на мокра настилка и върху лед се чувствах доста притеснен. Возих се в Октавия 2, обута в Continental WinterContact TS830. Е, не мръдна тая кола! Ни на лед, ни на утъпкан сняг. Колегата се оплаква, че били шумни на сухо, но е възможно шума да се предава от окачването. Та, според мен CWC е решението за зимата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази зима има нов модел на Continental, но не знам кога ще е наличен <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и е голямо дърво за не повече от 2 зими. Или Конти ако имаш толкова пари или Фулда или Вредещайн от изброените бих препоръчал.

Редактирано от RaDi_b4
Цитиране на целия предходен пост!
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах с впечатлението, че много от хората се хвърлят на скъпите марки гуми, без дори да са запознати, че примерно FULDA,KLEBER и прочие са под "шапката" на Bridgestone i Michelin.Разбира се не казвам, че това са най-добрите гуми на пазара, чудно е как не добре информирания човек налива пари и вярва , че когато е дал 250 лева за гума то той е "безсмъртен" на пътя... :stupid:.Разликата от гума до гума има определено, но самонадеяните и така да се изразя "карачите" и с гума за 500 лева кел файда, идеята по-скоро е да си вземеш сносна гума, да си подържаш колата и зимата специално да не си правиш експерименти със условията :eusa_think:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах с впечатлението, че много от хората се хвърлят на скъпите марки гуми, без дори да са запознати, че примерно FULDA,KLEBER и прочие са под "шапката" на

Дебика, Клебер, Дейтън, фулда и всички от този клас държат добре на сняг, но с много зле на киша, мокро и лед. Дейтъна и Фултдата след 10к км са почти без зимен грайфер и стават много твърди. Дебика фриго 2 на сняг е превъзходна, но само там. Kleber krisalp Hp2 е единствения модел който може да се каже, че при всички атмосферни условия държи горе долу добре.

Въпреки всички от горе изброените не могат да бъдат сравнени с Континентал Уинтер Контакт, Гудиър Утрагрип перформарънс 2 и Дънлоп 3Д. Сънявам се, че хората не са запознато кое под коя шапка се произвежда просто има значение марката и разликата е толкова голяма, че веднага се усеща дори от неопитен шофер.

Редактирано от cvetan83
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите.

Засега съм се насочил към Good Year Ultragrip 8/макар,че от 7+ не съм много доволен/ или Dunlop Wintersport 3D или 4Д/преди време карах с 2D/ и бях много доволен.

Доста добри отзиви и за Сontinental-a ама цената минава над 200лв,бюджета е до около 200лв на гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/55R16 ContiWinterContact TS 830 P M0 - 219 лв/бр

205/55R16 SP Winter Sport 3D - 218 лв бр

Дет се вика с отстъпка дори ще ти влизат в бюджета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дебика, Клебер, Дейтън, фулда и всички от този клас държат добре на сняг, но с много зле на киша, мокро и лед. Дейтъна и Фултдата след 10к км са почти без зимен грайфер и стават много твърди. Дебика фриго 2 на сняг е превъзходна, но само там. Kleber krisalp Hp2 е единствения модел който може да се каже, че при всички атмосферни условия държи горе долу добре.

Въпреки всички от горе изброените не могат да бъдат сравнени с Континентал .

По-горе колега съм писал над кои марки гуми имам наблюдения и точно затова казах, че за мен Клебера е супер прилична гума не знам след колко км стават твърди, защото това е много относително нещо(например колко сняг има).Аз през зимата лично навъртам 4к километра, а гумите ги сменям на 3 зими, и смея да твърдя, че до сега не съм имал проблеми, всеки може да си говори каквото си иска :)

Редактирано от slavi267
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клебера със сигурност ще ти изкара 3 сезона както и Фулдата. Лично съм карал и с двете марки като фулдата ще им е 3 зима сега а Клебера(и него го карах 3 сезона) го кара един приятел още 2 сезона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kl_krisalphp2.jpg Този може да изкара 15-20к км и да държи горе долу добре през цялото време

product_202.jpg Тези след 10 к км се пързаляха като летни въпреки, че грайфера им не бе мръднал

KRISALP%20HP-500x500.jpegТези се държаха много зле още първата зима

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е точно с 3-тите карах 3 зими и моя приятел още 2 без проблем.

Значи мнението е много субективно, ако не си карал със по-сериозна гума няма как да забележиш разликата особено при спиране и в завой на мокро и киша. Ясно е, че всички зимни гуми са направени да "драпат" в снега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи мнението е много субективно, ако не си карал със по-сериозна гума няма как да забележиш разликата особено при спиране и в завой на мокро и киша. Ясно е, че всички зимни гуми са направени да "драпат" в снега!

Цецо от 10г се занимавам с тези кръгли и черни неща и доста от тях са ми минали през ръцете и колите и мога да ти кажа,че съм оставал разочарован от Мишелин и Гудиър,но съм оставал доволен от евтини гумета като Корморан да речем. Та мисълта ми е,че когато говоря за гуми не го изсмуквам от некви тестове правени на м....та си,а говоря от личен опит и от опита на доста клиенти които съм обслужил. :zustimm:

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...