Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 359
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега аз ще си купувам новия модел за 2012 г.на Континентал-TS 850.За мен лично най-добрите марки гуми са:Континентал,Гудиър и Мишлен,това го твърдя от многогодишния си опит на управление с тези марки гуми на доста служебни автомобили.Мисълта ми е,че и на която от тези марки гуми да се спреш няма да сбъркаш и това няма да е несполучлива покупка.Успех с избора на гуми и доста безаварийни километри!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай размер поне :zustimm:

Ох , понеже авторът на темата беше писал 205 55 16 .. Аз съм се отплеснал и не съм ги писал .

205 55 16

Каква е цената на Континентал-TS 850 и те ли са най-добрият вариант за тези пари ?

Редактирано от slavista
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари, тоя континентал само на снимка :hilezh:

В този бюджет можеш да се вкараш с нещо от рода на Gislaved, Debica, Lassa и др :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 200 лева на гума кво по-добро може да се вземе ? Проблемът е ,че живея доста високо и трябва да се "драпа" яко

Симеоново,Драгалевци <_<

Редактирано от slavista
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички.

Тази година със сигурност съм решил да сменям зимните гуми с нови и да премина от 15 на 16 цола.

Какво бихте препоръчали като марки,качество и цена?/205/55R16/

Ровейки из нета попаднах на този блог.

Много има изписано,но все пак искам да чуя отзиви и от вас.

Досега бях с Good Year Ultra Grip 7+,но на сняг не ми харесват.За новата 8-ца пише,че се държи добре на сняг,но може и да сменя марката.

Благодаря на всички,които биха отделили няколко минути да се включат в темата така или иначе ще бъде полезна и на други. :zustimm:

Колеги, в дъното на този блог има таблица, в която са сортирани всички гуми по цена/качество. На първо място са новите модели на SEMPERIT, следвани от Continental.

Ако купувах гуми щях да си взема една от двете марки в зависимост от бюджета с който разполагах, защото континентала се представя над всички в много от тестовете, а семперита е доста добър, на много приятна цена.

Тази година ще карам за трети сезон с KLEBER KRISALP HP2, двете зими нямах проблеми с тези гуми, мога да кажа че вършат добра работа.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и теста на немския автомобилен клуб ADAC за 2012г. за зимни гуми с размер 205/55/16

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_winterreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId=147067&SourcePageId=31821

Това са единствените гуми с оценка "много добър":

1.Continental ContiWinterContact TS850

2.Michelin Alpin A4

3.Dunlop SP Winter Sport 4D

4.Goodyear UltraGrip 8

5.Nokian WR D3

Останалите в таблицата са със оценка "задоволителен" и надолу.

Аз съветвам колегите да гледат тестове специално за размера гуми, които ги интересува. Един модел гуми например може да е много добър при размер 165/70/14 докато при размер 205/55/16 може да е надолу в класацията или обратното. Понякога евтини марки изненадват с високи места в класациите.

Редактирано от Milcho_I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гуми Клебер, не Ви съветвам да купувате......

Патил съм сериозно с Клебер Dynaxer-летни, размер 195/55/15, монтирани на Волво S40....

Тия гуми имат трайна склонност да правят ,,бомбички" и съответно са не съвсем за доверие....

Също така евтини гуми / от сорта на китайските ,,Фортуна"- зимните са им чотави, но летните имат удивителна склонност да правят аквапланинг.....

В това съм се убедил многократно....

Въпросът и проблемът е в това, че комплект, наистина качествени гуми / било то зимни или летни /, струват доста пари, особено на днешно време, когато клизата мачка повечето от нас.....

В дълбоките преспи обаче, ако колата не е натоварена, дори добри зимни гуми не те спасяват...Справка миналата зима....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това с размера е малко под въпрос, размерите с които карам са:

1. 205/65/15 никой не ги тества,

2. 225/55/16 имаше един тест на зимни гуми преди години в Ауто-Мотор-унд-Шпорт.

Гуми Клебер, не Ви съветвам да купувате......

Патил съм сериозно с Клебер Dynaxer-летни, размер 195/55/15, монтирани на Волво S40....

Динаксера е лятна гума, наистина може би се втвърдява. Ама и там имат нов подобрен модел.

При зимните Крисалп2 е в пъти по-добра от Крисалп1, тия новите направо изхвърлят снега на страни.

Естестнвено никой не говори че Клебер е топ продукт и няма как да е такъв, при положение че е бюджетна марка на Мишелин.

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя размер за зимни за 2012г. нищо от Адак ...

За 2011г. обаче на първо място от размер 195/65/15 е моята избрана марка и модел Continental ContiWinterContact TS830.

Все си мисля,че тази година няма да има от този модел с ДОТ:2012 поради простата причина че има нов модел ТS850 на пазара.

Цените и за TS830 и TS850 които ми се предлагат са с 2-5 лева разлика в полза на по-новия модел. (1бр.)

Тази гума (Континентал) има ли приличен заместител за БГ зимите в по-нисък ценови клас или измъчено да развържа кесията и да прасна чисто нови такива и да се знае че поне 3 зими няма да му мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спиди виж има тест на 215/65/16 за 2012г. Вярно не е твоя, но поне можеш да направиш някакво сравнение.

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2012_winterreifen_Test_215_65_R16.aspx?ComponentId=147083&SourcePageId=31821

Редактирано от Milcho_I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да имате едно на ум при закупуването на Фулда, че малко имаме проблеми с втори к-кт, а от Диана казаха че не сме нито единствени, нито последни :steinigung:

Малко и излизат тЕловете :hilezh:

За 14" говорим ако има значение ! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да имате едно на ум при закупуването на Фулда, че малко имаме проблеми с втори к-кт, а от Диана казаха че не сме нито единствени, нито последни :steinigung:

Малко и излизат тЕловете :hilezh:

За 14" говорим ако има значение ! :rolleyes:

Колега за кой модел на Фулда става въпрос. Във фирмата миналата зима за втори път купуваме за 2 коли Fulda Kristal Montero 3 с размер 165/70/14. Гумите са със много добра оценка от ADAC. Супер добри на сняг. Толкова доволни останахме, че изтъркахме по един комплект и миналата зима взехме втори . Гумите са купувани от Примекс.

Даже единият чифт вместо да ги хвърлим ги подарих на един приятел и той кара цяло лято с тях :hilezh:

Редактирано от Milcho_I
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да имате едно на ум при закупуването на Фулда, че малко имаме проблеми с втори к-кт, а от Диана казаха че не сме нито единствени, нито последни :steinigung:

Малко и излизат тЕловете :hilezh:

За 14" говорим ако има значение ! :rolleyes:

Да излизат но от страни дето не им е мястото по принцип,това се наблюдава при Фулда произведена в полша,турция и словения,на мойте произведени в германия (3 сезон ще ги карам) нямам такива забележки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ,защо въобще не се коментира марката Toyo.

Вече две зими карам с такива гуми и много,ама много съм доволен.

И на фона на измислените марки от анадолски заводи :hilezh: ,найстина се чудя

защо никой не ги споменава ,а само си въртим .....Континентал,Гудиар и Дънлоп.

--------------------------------------------------------------

p.s.летните Йокохами са просто уникални B)

Редактирано от skyblue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Semperit Speed grip2 са доста добър вариант :zustimm: В Медина Мед са 164лв за брой при онлайн поръчка. Дано съм бил полезен :rolleyes:

Редактирано от Daniel_Atanasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fulda Kristal Montero 3

За същите става въпрос !

Да излизат но от страни дето не им е мястото по принцип,това се наблюдава при Фулда произведена в полша,турция и словения

Полски са комплектите при нас !

В действителност не има е там работата на телчетата :hilezh:

Защо да не ги коментираме - споделил съм че в момента при мен е на-новото Тойо OBGS :flehan: Което за съжаление не е много препоръчително за нашите условия (говоря градски такива) !

Серията 942/953 си е толкова добра, че вече на джантите съм с 4х нови Джапанки :flehan:

Отделно че летните са ми пак Тойки, и са повече от перфектни !

Обаче тежи да и се не знае в гумата ... Имам чувството че е двойно на Фулда/БФ :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос: Защо ,,Пирелли" са толкова мразена марка гуми????

Който и да съм попитал да сподели мнение, вк. трима гумаджии- ми казват това за Пирели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...