Jump to content

Recommended Posts

Благодарение на Don Diego вече съм с Continental TS850 - румънски. Прави впечатление, че са доста по-безшумни от досегашните ми Fulda Cristal Montero 2. Това за мекия борд е вярно, дано няма проблеми по-нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 359
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Днес случайно се видях с познат гумаджия. Питах го за мнението му са Континентала. Той ми каза, че е хубава гума, ама не е за нашите пътища, затова не я препоръчвал на клиентите си. Страх го било от рекламации и той смята че е твърде мека. Според него стария модел TS830 е по-добре в това отношение.

Така или иначе съм си купил 4броя, надявам се че няма да бъда изненадан неприятно. Пък ако стане нещо ще пиша, за да не се набута друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък да запитам: какъв е зимният размер 17"-ки? За В4? smile.gif

Сякаш ми се иска да са с по-малко ходило от 225, но пък параметрите стават екзотични и съответно цените... wall.gif

Зимният размер 17ки е 4 джанти 15ки и гуми 195/65 R15. За 500-600 лв ще си перфектно оборудван.

Така или иначе съм си купил 4броя, надявам се че няма да бъда изненадан неприятно.

Доволен ще останеш, идеални са гумите. А за меките и твърдите гуми- и двете си имат предимства и недостатъци. Аз предпачитам по- меките.

Здравейте.

Искам да попитам относно налягането в гумите.

Гледам,че на лепенката,която е на колонката зад шофьорската врата най-отгоре пише при 3-ма човека с багаж налягане-2,4 атмосфери,а по-надолу са изброени различните размери гуми,натовареност и налягане.

Та мисълта ми е може ли да се карат 195/65/15 при 2,4 атмосфери?

По принцип и зимни/195/65/15/ и летни/225/45/17/ досега съм ги карал на 2.2.

Сега си купих новия Continental ContiWinterContact TS 850 и явно каучука е много мен/и видимо е така/ и на 2.2 колата направо подскача.

Вчера напомпах колата до 2.4 и определено возията е по-добре.

Проблем ли ще е ако ги карам с това налягане,или поне да ги направя 2.3?

Благодаря предварително на всички!

Щом на 2.4 чувстваш колата по- добре, карай на 2.4. Моите гуми са 205/55 R16 и карам на 2.5 атмосфери B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом на 2.4 чувстваш колата по- добре, карай на 2.4. Моите гуми са 205/55 R16 и карам на 2.5 атмосфери B)/>

Определено вози по-добре,вече седмица карам така.

Мисълта ми беше дане би да са много твърди и да се износват в средата,ама като гледам не са.

Дори на 2,2 изглеждаха меки,сега са по-изпълнени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимният размер 17ки е 4 джанти 15ки и гуми 195/65 R15. За 500-600 лв ще си перфектно оборудван.

Да ми кажеш кои са тия 15-ки, които ще съберат 312 апарати?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледам че пишете за напомпване

235 45 17

колко трябва да са напомпани летни и зимни ?

Аз ги карам на 2.5, като няколко гумаджии ми препоръчаха 2.8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама за страните с нормални пътища, май е този надпис..

Васе, между другото и на мен ми предлагат такъв компресор за 70 лв.

Върши ли работа.. че предпочитам да мина през гумаджия или да сложа резервната..

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И летни и зимни 15 или 17 ки ... съм ги карал 2.2 по съвет на гумаджии ... максимум ако карам товар и то по-така да са на 2.4 но не повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То нали в колата си има лепенка или табелка с макс. налягането на различните размери гуми.

Ами при А4 за гуми с този размер дават 2,2. Аз примерно карам на 2,3. Но това 2,5-2,8 на мен ми се струва жестоко. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е друго нещо :) Ама на мен гума 225 ми се вижда доста широка за зимата. Аз ако имах такава дилема не бих карал 17 цола зимата, или бих сложил 205/50 R17 (както го бяха посъветвали) или бих смъкнал цолажа колкото мога.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за тази зима си купих 4ри клебер крисалп2 195х65х15 от автогуми.бг, все още в Пловдив нямаме сняг, но в сравнение с други зимни гуми, с които съм карал за момента тези са най тихи.За 4рката взех lassa snoways пак такъв размер, днес ходих до Батак и имаше малко сняг, виждат ми се стабилни само са малко по шумни.

Мижех да взема и 205, но ми се стори, че за зимна гума няма смисъл пък и разликата в цената не е малка.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишелин алпин А3, ми стават ама не си струват цената според мен никак.

Първа и последна зима ще съм с тази марка, другия сезон ще е нещо качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишелин алпин А3, ми стават ама не си струват цената според мен никак.

Първа и последна зима ще съм с тази марка, другия сезон ще е нещо качествено.

Ами Алпин А3 не си е много качествена гума, аз тая година съм с А4 и засега са без забележка, пробвах ги вече и на сняг, и на лед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодарение на Don Diego преди известно време се сдобих с 4 броя Continental TS 850, но чак сега излезе случай да ги тествам сериозно. Четвъртък и петък из снега в североизточна България нямах никакъв проблем нито в по-дълбок сняг, нито с висока скорост и съм много доволен от поведението на колата с тях. Препоръчвам ги на всеки който си търси зимни гуми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на Don Diego преди известно време се сдобих с 4 броя Continental TS 850, но чак сега излезе случай да ги тествам сериозно. Четвъртък и петък из снега в североизточна България нямах никакъв проблем нито в по-дълбок сняг, нито с висока скорост и съм много доволен от поведението на колата с тях. Препоръчвам ги на всеки който си търси зимни гуми

Можеш ли да ми кажеш буквения дот на твойте, за да видя къде са произведени? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да ми кажеш буквения дот на твойте, за да видя къде са произведени? :)/>

Доколкото си спомням бяха от Румъния, утре ще погледна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото Гиславед-а Евро Фрост 5, също е Румънски.

Континентали също има - тия румънците бая гуми мейкинг инволвд ще се окажат =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...