Jump to content

Автоматично включване на фарове


Rodiboy

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Как да направя така че фаровете да се включват автоматично след стартиране на мотора? Разбрах че това се прави с някаква сервизна настройка и не е необходимо да се добавя нищо, но не знам как. Казват че автомобилът бил предвиден по принцип да се ползва и в държави(както вече и в БГ)се кара целогодишно на фарове, но опцията се активира в оторизиран сервиз. колата е А4 2003г. Идеи и човек във Варна ,който може да помогне?

Благодаря предварително :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според други теми във форума се слага настройката на светлините на скандинавия и си ОК...но лично аз не съм пробвал. Смятам съвсем скоро да направя тази манипулация и ще споделя какво е положението. За сега:"Ного е убаво топъл леб сос сиренье! Аз лично не сом укусил , ама бате е гледал как един на централна гара яде топъл леб и сиренье и яко му аресува!" :))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Променя се кодировката на централния електрик-модул за скандинавските страни и фаровете стават автомат.

Лошото е, че се палят още от контакт, не след като запали колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм го направил това за автоматичното пускане. е точно така както го е написал колегата Pav3l

"Променя се кодировката на централния електрик-модул за скандинавските страни и фаровете стават автомат.

Лошото е, че се палят още от контакт, не след като запали колата."

Всеки който малко разбира от Vаg-com може да го направи не е голяма философия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак на В6 имаш да промениш само една цифра, последната в кодировката, от 1 на 2, докато на В7 се променят две цифри, като там трябва да се внимава малко повече ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак на В6 имаш да промениш само една цифра, последната в кодировката, от 1 на 2, докато на В7 се променят две цифри, като там трябва да се внимава малко повече ;)

Извинявай, моята каква е? Просто не съм наясно. Б7?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зЪ В5-Фейс нема ли текава екстрЪ оригиналнО :steinigung::hilezh:

Оригинално - с един SmartDRL или друг такъв модул. Централната електроника се въвежда едва след 2001-ва, и то само в новия модел. Упоменавам го, защото комбито на В5 се произвежда и през 2001-ва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

..дали промяната на тази опция не засяга и езика на менютата?

 

В смисъл - фаровете ще са автоматични, но езика ще е шведски?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не , езика няма да стане шведски.

 

Но, не на всички Б6-ци става само с прекодиране чрез ВАГ-КОМ .

Ако не се лъжа, ключа за фаровете трябва да има положение AUTO.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тук ще да е заровено кучето.. моята е без такава позиция на ключа и предполагам, че липсва и хардуера, не е само софтуер.

 

НО ако бъркам, ще съм много доволен човек, защото слизам от Волво, където този случай е решен много елегантно.

Редактирано от Stanley_S
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е въпроса в това дали имаш Auto или не на ключа за фаровете. Въпроса е дали има индикация за изгряла крушка и т.н.

Важен е номера на модула Централна Електроника. Ако завършва с буква "С" със сигурност няма да стане номера - тогава светват само габаритите.

Ако завършва с буква "Е" със сигурност могат да се включат дневните светлини.

 

Пробвано на няколко А4 В6!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Само да си уточня. При тази интервенция с ВАГ-кома, се активират късите светлини, да светят постоянно, а не дългите светлини, с по-ниска мощност, нали?

 

А как става номера с дългите, на по-ниска мощност, за дневни светлини?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

slavi-6

 

Не е зад волана, а между волана и предпазителите отстрани на таблото, малко под тях.

 

 

 

flober9106

 

Това, че си сложил темпомат, не влияе на дневните светлини, защото заради темпомата се подменя модула на кормилния прът, а не модул Централно Електричество!

 

 

Joro Irl - номера става с допълнителен модул, от типа на http://www.smartdrl.com/index2.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега. :)

 

А колко струва едно такова чудо на техниката и лесно ли е инсталирането му? Ако някой е слагал такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През VAG-COM става 1 мин работа е аз си ги направих вече 1 г си карам така до тук само 1 габарит и на късите 1 крушка съм сменил няма проблеми че се палят като дадеш на контакт преди да запали колата и ключа не ми е с auto обикновен си е 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво и къде точно се прави на ваг кома?  (моят модул си има индикация за изгоряла крушка )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...