Jump to content

защита срещу кражба


jijix

Recommended Posts

Здарейте,

Получих информация че е идвал човек с такси, което е спрало до колата ми и човек от него я е обиколил и оглеждал за кратко време, след което се е качил отново в таксито и е заминал. Подозирам че я оглеждат за да я крадат.

Моля препоръчайте ми методи за защита?

Ясно ми е че ако са решила да я вземат не мога да ги спра, но искам поне да ги затрудня максимално, пък може да се откажат поне 1-вия път. Колата е бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Дай накъсо датчика на Хол (по-трудно), извади бушона на бенз.помпа (лесно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре я скрий някъде или на платен паркинг. Ако са решили да я крадат, не можеш да ги спреш с никаква електроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никога,но може и да са решили да крадат нещо по к олата не самата нея,аз ако съм легам и ги чакам с пушката и баунсссссссссссссссс

Редактирано от amadeo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а бе то няма кой знае какво ценно по моята кола. стара е, 1996. Но става за части, за това подозирам че я оглеждат. Миналата година така откраднаха на сестра ми аудито. беше А3 дизел. знам че повече взимат дизели. Лошото е че откакто ме удариха отзад на задната врата пише 1.9TDI :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мамицата им мръсна,прибери я някъде за няколко дни,ходи с градския,после пак ше трябва да ходиш с него и за по дълго,аман от айдуци бре,а бойко се перчи пред ЕС,а ние да го духаме обикновенните граждани,аз преди бих,абе направо си го пребих един който ми отваряше колата и почти ме изкараха мен виновен,ха ха

Редактирано от amadeo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега откакто ми откраднаха колата няма Ауди А3 Sportback, което да видя по улиците и да не го огледам подробно дали не е мойто, слизам оглеждам и си заминавам. Може и при теб някой препатил да е слязъл ако си е припознал колата. Иначе може да махаш някой бушон временно , но докога ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реши ли ли са да я вдигнат спасение няма. Ще изкараш един месец на платен паркинг и после пак ще се присетят за нея. То тия части втора употреба по Симеон от къде мислите че са дошли :wall:/>

За това колко упорити са ще ти дам пример от 2003 или 2004 . Вила до Кокалянския манастир на един познат стругар. Беше си направил метални капаци на прозорците с шестограм с ексцентричен конус...

Пичовете взели копача и си бяха направили дупка в стената . Те тухлите четворки се оказали по лесни за откопаване отколкото вратата или прозорците :steinigung:/> , от там в гаража и с Е39 ката дим да ги няма...

Редактирано от Rad0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има и друг момент при прекалено много видни защити интереса на апаша расте като аритметична прогресия :) Бандита разсъждава така : "тоя какво толко се е залостил, начи нещо има за крадене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега откакто ми откраднаха колата няма Ауди А3 Sportback, което да видя по улиците и да не го огледам подробно дали не е мойто, слизам оглеждам и си заминавам. Може и при теб някой препатил да е слязъл ако си е припознал колата. Иначе може да махаш някой бушон временно , но докога ?

Колега - съжалявам за това, че са ти откраднали колата, но няма смисъсл да оглеждаш колите по тази причина. Твоята сигурно отдавна е на части и вероятно някой от тях вече се движат из страната в други коли. Разбирам те напълно понеже Януари месец и аз "олекнах" с една кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вие тука го обърнахте на седянка, дайте малко по темата нека изкажем технически идеи и мнения по въпроса тъй като и аз сам мислил по него. Та имам няколко предложения който не са чак толкова трудни за изпълнение:

1: Извеждаш си на ключе за +-а на бензиновата помпа, гледаш да го скриеш някаде да не се вижда но и да е на достъпно място с оглед на това че всеки път трябва да го пускаш.

2: същата процедура но с +-а на дюзите

това с бушоните също е вариан но доста хора се сещат първо за него.Нека колеги по добре запознати с тоците и електрониката да дадът някое предложение независимо дали е било приложено. Другото нещо което се оказа доста ефективно и един хубав ден даде урок на едни крадци да не барат беше е тази аларма на която приемника седи във вас и при движение в автомобила започва да пищи, но апаша така и не разбира докато не го посрещнеш с квот си набарал докато излизаш http://prodavalnik.com/bezzhichna-alarma-s-datchik-za-dvizhenie-i10605363 :bia:/>/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега откакто ми откраднаха колата няма Ауди А3 Sportback, което да видя по улиците и да не го огледам подробно дали не е мойто, слизам оглеждам и си заминавам. Може и при теб някой препатил да е слязъл ако си е припознал колата. Иначе може да махаш някой бушон временно , но докога ?

Питам за инфо само - ти имаше ли застраховка автокаско (в коя компания ако си имал)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на мен ми се върти из главата идеята на седалката или на самата дръжка на вратата да се приложи високоволтова електро защита, на принципа на електрошоковите пистолети, която да се отключва и заключва с дистанционно например или нещо от сорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам имаш в предвид собственика на колата, но мисля, че той, знаейки, че има тази защитна система, която може да активира независимо от заключването на колата, когато си пожела, също и да изключва, би бил предпазлив и не трябва да се стига до самошокиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, стига да не забрави САМО веднъж и да не даде ключовете на жена си примерно. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познай кой ще бъде гарантирано електрошокиран?

Нищо чудно собственика да бъде шокиран правосъдно за причинени болка и страдание на апаша ! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти пък мислиш ли, че апашът е толкова дързък, че да повдигне обвинение срещу собственика? То в една бяла държава, при подобна случка, предполагам собственика, няма да има абсолютно никаква вина. То е същото, като да го спипа докато краде колата и да му пусне ток, от пистолет, пък апаша да доказва, че колата го е ужилила. До колкото знам, тези средства за лична самозащита, са единственият легален начин, да се предпазиш от нападение. Ако си с нож, палк, газов пистолет и др., и ако защитаващия се, нарани нападателя си, нашата тъпа правосъдна система, го завежда под отговорност, за нанасяне на лека, средна телесна повреда. А и лютивия спрей, също е легален.

Редактирано от sweetlioo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея системи само ще забавят апаша (изключение прави електро шока :hilezh: ).

Ако са решили да вдигнат колата, с хеликоптер ще я вдигнат но все пак ще я вдигнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...