Jump to content

Колко градуса показва стрелката ?


dobatavision

Recommended Posts

Колко градуса показва стрелката в тази позиция и някой ако може да напише къде колко показва по-подробно ?

Термостата ми е на 84с преди 2 месеца го смених ! Стрелката така стои извън градско и градско сега в студовете!

Маркучите на малкия кръг са много топли не се пипат , дали точно показва самото табло ?

post-51307-0-04740000-1355428811_thumb.j

Редактирано от dobatavision
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :zustimm:

Еми на маркучите повече от 3-4 сек не мога да си държа ръката и там до датчиците и при 2-та на парното .

А нормално ли е на място загрял двигател стрелката като на снимката , външна темература -2 градуса на 4-та степен и входа и изхода на парното да са еднакво топли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

77 градуса.

Термостата ти трябва да е такъв, че да отваря на 87 градуса - не на 84.

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли датчика да е проблем там при двигателя ? Че той е най-евтиния и сигурно китайски ! Тоя белия ли е за таблото с 3-те пина ? Как да го замеря ?

Редактирано от dobatavision
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно двигателя си е 90 градуса а пък таблото не показва вярно.

И аз така мисля. На мен при това показание даже вече и перката се е включила. Иначе нормално ми стои на третата чертичка. Колегата ми от който купих колата каза че е сменил датчика, но стрелката не се е оправила.

Редактирано от Keanu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:/>

Все още ли има хора, които посочват точни стойности за температура, на базата на точно този уред ? :steinigung:/>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ... После може и да се определи колко точно бензин има :hilezh::lol:

В повечето коли това са информативни уреди от общ характер - колкото да няма дупка в арматурното табло ! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да смениш тоя 'ШИТ' и после кажи какво е станало...при мен подейства аз сложих от друго табло сега показва малко повече..отива към 95-100 като загрее хубаво,но е по добре.Също така има вероятност,да не кажа,че е почти сигурно да се промени и позицията на стрелката за горивото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като пусне перките стрелката трябва да е няколко милиметра над 90 градуса ако всичко е наред. Веднъж загряла при нормално каране или в задръстване не трябва да стига бялата резка след 90 градуса и не трябва да пада под бялата резка под 90 градуса. Това разбира се ако си в задръстване или спускаш на предавка в студено време без газ. А термостат на 84 градуса не е добро решение особено за студени месеци сега. 87 градуса е термостата за този автомобил и ако всичко е точно, ще имаш показанията, които упоменах :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да замериш какво съпротивление дава датчика на тройника и да видиш стойността му на какви градуси отговаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, имам един бърз въпрос. Нямах парно и смених термостата с нов за 13лв от евро 07 --1.6 TDI--

Сега парното е отлично направо дави от горещина... На таблото стрелката отива до първата чертичка след 90 градуса и точно преди да я докосне явно отваря термостата и пада пак малко над 90. НОРМАЛНО ЛИ Е?

Другото което ми се случи е че като запаля покарам около 30 км и както си работи утедчето на таблито (за отчитане на температурата) и направо пада както си е загасена. Дали се откача нещо в него ? какво мислите?

post-7588-0-64685100-1356113378_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Термостата ти трябва да е такъв, че да отваря на 87 градуса - не на 84.

атака

Здрасти, имам един бърз въпрос. Нямах парно и смених термостата с нов за 13лв от евро 07 --1.6 TDI--

Сега парното е отлично направо дави от горещина... На таблото стрелката отива до първата чертичка след 90 градуса и точно преди да я докосне явно отваря термостата и пада пак малко над 90. НОРМАЛНО ЛИ Е?

Другото което ми се случи е че като запаля покарам около 30 км и както си работи утедчето на таблито (за отчитане на температурата) и направо пада както си е загасена. Дали се откача нещо в него ? какво мислите?

ту работи , ту спре.някаде по платката на таблото имаш пукната магистралка, отиди да го види някои ел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...