Jump to content

Смяна LED подсветката на таблото!


Gecata

Recommended Posts

Само с смяна на картончето не става пробвах вече иначе не съм купувал лента с друг цвят да видя какво ще стане за това питам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 277
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

С какъв цвят са оригиналните светодиоди ?
Ако са бели ще се получи със смяната на "картончето" с друго, което е желания цвят.
Ако са жълти > смяна на светодиодите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жълти са за съжаление, а дали няма да стане ако върху жълтите сложа директно диодна лента с сини диоди и просто докарам ток до лентата и сменя картончето да бъде синьо ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да ползвам темата, за да не пускам нова. При включване на габаритите или късите, на таблото не свети контролна лампа. Има ли такава? При дългите светва синя. 

Дисплея на компютъра свети съвсем слабо /дето показва външната температура и разхода на гориво/. Другото дисплейче, което показва километрите свети идеално. От потенциометъра съм нагласил светлината на таблото на максимум. Дайте акъл. Колата е от подписа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лампата за габарит/къси се появява на по-късните табла. Дисплея/лентовия кабел са ти за смяна. Има теми за дисплеите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Аз също реших да сменя осветлението на моята А4 Б5. След завършване на цялата манипулация всичко светна както трябва (после ще кача и снимки), но имам проблем с температурата и отчитането на бензина. И двата уреда при контакт отиват на максимума. Колата е 97 година, таблото е с крушки, ако някой може да помогне ще съм много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

След смяната на диодите (от червени на бели) при завъртане на стартер горната част на таблото ми изгасва за момент, а диодите в долната част - налягане на масло, волтметър, часовник, километраж и борд не гаснат.

 

Аз съм с фейсово табло Jaeger и то не свети при отключване/отваряне на врата и кодинга за тия настройки е неактивен през VCDS, за разлика от по-старите VDO.

Мисля, че проблемът при теб е, че стабилизаторите на напрежение са разчетени за оригиналните светодиоди - за по-малък ток на консумация, а новите светодиоди консумират повече  (по-мощни са), съответно не успяват да бъдат захранени. Разликата между различни области на километража е, че някои вериги са по-далеч от захранването в таблото, имат по-дълги пътечки и съответно повече пад на напрежение, което явно съвпада с граничния режим на светодиодите, които си сложил. Пробвай дали има разлика с намалена сила на светене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Ето аз какво направих с моето ауди. Таблото не съм го барал защото ще се сменя. Искам да попитам духалките как се откача кабелчето което е за подсветката там. Че така червено ме дразни да свети :hilezh:

post-74681-0-62690900-1420992731_thumb.j

post-74681-0-66662300-1420992743_thumb.j

post-74681-0-82421000-1420992756_thumb.j

post-74681-0-92501200-1420992766_thumb.j

post-74681-0-49930000-1420992778_thumb.j

post-74681-0-73619600-1420992804_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя климатроник е направо като коледна елха. Да не се обидиш колега, щом на на теб ти харесва тва е важното, но на мен просто ми идва в повече. А кабелчетата на духалките са много шибани, аз така и не можах да ги откача.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз имам малък проблем.. На мене ми са разцентроваха стрелките как мога да ги оправя оправих само тази за оборотомера.. На скоростомера ми му стана нещо и забива на 140 км'х и на моменти забива на 70-80 км/х има ли някакъв вариант да се оправи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези духалки се махат много много трудно. Обаче разбрах къде им е буксата за съединяване точно в този гумения маншон натискаш го силно навътре да се освободи и после го разкачаш. Зглобяването е доста по трудно трябва след като го свържете двете наместавате гумнеи маншон на мястото и леко с натискане и издърпване става. (Обаче много внимайте да не отскубнете кабелите!!!). Ето какво се получи при мен за съжаление не мога да кача повече снимки и не мога да си намеря снимките от разглобеното състояние.

post-74681-0-27187100-1421415145_thumb.j

post-74681-0-48272900-1421415149_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз реших да си сменя крушките на таблото и си е...а майката.таблото е от а6 с4 спря да ми показва километража дисплея с разхода,обортомера спря да работи и цялото осветление на лявата половина на таблото,индикацият намигачите светят постояно и на каси ми свети индикациятза дълги.даите савет или някои маистор близко до Пловдив. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Лично на мен нещо не ми се връзва много синьо с червено, макар че е рализирано доста прилично.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Тях какво да ги базикам опитах се да ги направя да светят в бяло ама нещо не както трябва. Махнах червената боя на долния ръб и боядисах от двете страни в черно явно ще трябва да ги полирам до блясък за да стане както искам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...