Jump to content

Windows vista Toshiba sattelite l40-139


Recommended Posts

Имам следния проблем с въпросния компютър и вистата, но не мога да го преценя хардуерен или софтуерен е, след кратко непълно зареждане на операционната система ми съобщава за проблем и ме праща в Launch startup repair, където при търсене на проблем и решение ми „обяснява” че трябва да изключа всички външни устроиства като камера и т.н. и да рестартирам системата, а ако пак се появява съобщението да се свържа с производителя или сисадмина. Правих тест на паметта и според уиндоуса е перфектна, но това което не мога да преценя е дали с един преинстал ще си реша проблема или нещо от хардуера му е „сдало багажа”? И другият ми важен въпрос е дали мога да спася някоя друга папка от директорията с ОС? Пък било то и с прехвърляне на харда на друг компютър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, можеш да спасиш всичко, като качиш харда на ХДД бокс (хъб) и копираш необходимото на външен диск, преди да започнеш преинсталацията. От скромния ми опит смятам че това отнема по-малко време отколкото да търсиш проблема. Има инструменти с които можеш да опиташ да поправиш (Hiren's boot CD).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам такъв бокс, но имам 2 ПЦ-та, на които мога да кача харда. Те са си работещи към момента, но дали моя хард ще тръгне на някое от тях? Освен че ще мисли много докато си провери новите компоненти в системата.

Иначе спася ли си най-важните файлове му „мяткам една 7ица” и да се оспива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам бокс..2.5 и 3.5 инча

Свали един хард от настолен, свали харда на тошибата, отиди в някой ПЦ-repair shop и искай да ти копират на 3.5 инчовия което ти трябва :)

Редактирано от 4VS2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг проблем е че съм във Велинград... Ще се помъча до довечера с програмата и ако не стане ще ти пиша да мислим вариант за харда. Все пак благодаря за предложението!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам бокс..2.5 и 3.5 инча

Свали един хард от настолен, свали харда на тошибата, отиди в някой ПЦ-repair shop и искай да ти копират на 3.5 инчовия което ти трябва :)/>

Дано само попадне на специалисти, които ще се сетят как да разрешат проблема с вероятно всички заключени файлове, които се намират в личната му директория :)

Нищо сложно, просто трябва да си си блъскал главата преди това с подобен проблем за да знаеш как да го разрешиш доста по-лесно следващите пъти. Подсказвам, че Hiren има чудесна такава възможност да свърши тази операция, ако не всеки един Linux зареден просто като live (без инсталация) вече ще свърши със сигурност работа.

Успех на колегата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От друга страна една проста преинсталация без форматиране би трябвало да оправи системата без загуби на информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как точно става преинсталация без форматиране? Отново ми трябва виста, а оригиналния диск, който идва с лаптопа ще свърши ли работа? Hiren's boot Cd може ли да тръгне без да ми зарежда ОС? Имам достъп само до comand promt, при това от менюто за поправка на ОС. И все пак, най - лесния вариант ми е да поставя моя хард, на подобен компютър и ако там всичко тръгне безпроблемно е лесно нататък. Ще има ли някакви последствия за другия компютър при смяната на хардовете и връщането на неговия си хард, след успешното спасяване на инфото?

Редактирано от S8_TDI Vasko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш Виста СД ..боотваш от него ...

ето ти максимално нагледно как : My link

Да, Wizi Хирена е невероятен..но може да му се стори сложен на Васко ако не се е занимавал с това.

Редактирано от 4VS2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайрен от доста време насам има Mini Windows (или нещо такова го бяха кръстили), което стартира Windows XP съвсем нормално както всички сме свикнали да го виждаме. От там получаваш достъп до файловете си, правиш, струваш, копираш и си готов.

Да, сложно има, но то е извън този Mini Windows и за някои неща трябва да имаш опит.

Инсталация на 7ца директно отгоре в/у Глиста-та би свършила работа! :gut:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Hiren's BootCD ver. 9.8 би свършила чудесна работа с Mini WindowsXP, но, лаптопа трябва да има опцията да емулира диска като ИДЕ, иначе МиниХР-то няма да види диска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав пусни едно MiniWindows или ERD Commander за да получиш достъп до файловете си, премести си всичко което ти е необходимо и което смяташ че не може да го намериш пак .И след това формат с засилка сложи една 7-ца и глистата дори не я споменавай.

Другия вариант който аз бих предпочел е едно liveCd на един линукс и си ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специални благодарности на колегата 4VS2, за оказаното съдействие при проблема ми! Сега вече е наред следващата стъпка инсталиране на ОС. Но отново имам купчина въпроси:

Параметрите на машината са малко старовремски, но ето ги и тях:

CPU: 1.6GHz, RAM: 1 Gb. Понеже ми е ясно, че съм на минимума от към рам, как ще работи с Уиндоус 7 или отново да си продължим с Вистата. ХР определено не бих качил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васе, ако си настаниш 32-битова 7-ца (х86) няма да имаш проблеми с рам-а. Не се лъжи да слагаш обаче 64-битова, щото тя иска поне 2гиги рам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 32 битов процесор няма как да сложа 64 битов уиндоус. Наистина това пропуснах да го спомена, че съм 32 битов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не разбирам, защо ХР-то не ти харесва?

Сто пъти е по-добре от глиста...

(Чувал съм, че май Тошибите предназначени за Виста, трудно минават на ХР.

Да не е такъв проблема?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук нещата малко стават като спора Б4 срещу Б5, наистина като го купих беше с Виста, но чак трудно да е преминаването към ХР, едва ли. И все пак Виста или 7 да е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в момемта ( а иначе от около 2,5 години) съм с такъв комп и 7-ца.

7-цата върви без никакви драми, даже си ъпдейтва постоянно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава да кажеш, че е ултимейт и направо го дърпам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 32 битов процесор няма как да сложа 64 битов уиндоус. Наистина това пропуснах да го спомена, че съм 32 битов.

Процесора ти е

Intel® Celeron® M Processor 520

(1M Cache, 1.60 GHz, 533 MHz FSB)

Което според Интел е 64-bit, това само за информация към теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...