Jump to content

Ауди 80 Б4 - дръжка за багажника


JustSomeone

Recommended Posts

Здравейте,

Преди има няма 2ч, един хубавец се заби в мен отзад, за щастие по аудито не видях видни травми:

59d1e3281e10e02d8a1c1452bed0833a_920x0.jpg

Но по VW-чето имаше:

cc8815603aa8005b16bd21c5608e9ac2_920x0.jpg

Момчето се загледало .. бях си спрял в задръстването и си сменях песните, а той остави и 2-3 метра спирачен път .. за къде се беше засилил ...

В цялата простотия по аудито нищо за болка, но малко трудно се затваряше багажника, малко го потреснах и се оправи, но докато показвам на приятели пресилих дръжката и май замина .. помагайте да намерим от някъде ? На 1вата снимка е показана. Ако има някой да продава или да знае от къде да си взема по-ефтина такава да казва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега първо погледни като махнеш кората на багажника отвътре какво е положението. Моята като дойде беше почти същата (немеца не се беше занимавал с това да я оправи) и рещих, че ще я сменям под 50-60лв. не помня колко точно беше не намерих никъде втора ръка. Реших да разглобя и да видя и хоп, оказа се, че положението и се центрира от двете страни мисля беше със тънки осички. Замених счупената с пирон който закрепих като го поогънах след промушването му на подходящото място и резултата е безупречна дръжка вече 2 години.

P.S. Гарантирам в моя случай, че пирона ще надживее другата ос.

P.S. Надявам се, че при теб ще помогне моят опит от манипулацията и ще се разминеш със някоя стотинка за пирони или каквото там измислиш.

Успех колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имате проблем с дръжката , по-добре не си давайте парите. Лепите си я с поксипол или друго лепило , за да стои все пак на мястото си и да има някаква естетика . Пробивате я отдолу и слагате едно бутонче , което е свързано към машинка от централно заключване . При натискането му се отваря багажникът , а инвестицията е около 10 лв . На един приятел го направихме така и няма проблеми. Моята дръжка си е все още здрава , но нямам никакво намерение да си губя времето и парите с търсенето на нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, тъй като съм на работа малко повече и изкарах нощна смяна, като се наспя ще разглобя кората и ще видя какво мога да направя за дръжката. Днес обаче, докато карах усетих,че имам и друга щета. При нормално каране и ниски обороти няма проблем, но изръчкам ли я повечко и се чува едно притрепване отзад.. звучи като разкачена скоба, но знам ли .. отзад е газовата :S, ще я водя на прегледа, да видят отдолу отгоре всичко дали е нормално, да не взема да гръмна някъде по пътя. Стискайте палци да няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутилката ти на мястото на резервната гума ли е? Така като гледам , като вдигнеш кората , която покрива резервната гума в багажника , ламарината би трябвало да е смачкана чак до гумата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там ми е газовата дам, но се надявам да няма смачкано ? Отзад не се вижда да има смачкано нищо, но в момента не мога да отворя багажника .. по-късно ще се заровя в колата да видя какво се случва :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Ако имате проблем с дръжката , по-добре не си давайте парите. Лепите си я с поксипол или друго лепило , за да стои все пак на мястото си и да има някаква естетика . Пробивате я отдолу и слагате едно бутонче , което е свързано към машинка от централно заключване . При натискането му се отваря багажникът , а инвестицията е около 10 лв . На един приятел го направихме така и няма проблеми. Моята дръжка си е все още здрава , но нямам никакво намерение да си губя времето и парите с търсенето на нова.

Колега,дай малко повече инфо за това бутонче,пък ако вземеш да снимаш как става имаш голяма бира от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правих го преди много време и нямам снимки. Машинката за централното заключване се монтира в багажника и се свързва с механизма за отваряне , който по принцип е свързан за счупената дръжка. Дръжката се ползва единствено за естетика на багажника , няма повече никаква друга роля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре попитай понеже доста пъти се случва и казват че дадено нещо го имат или нямат, но просто нямали време да обновяват сайта ;) А иначе вероятността да нямат е голяма понеже тия дръжки са кът :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Един тел(капроново въже) през подходящо място на кората(има една вдлъбната пластмасова, като дръжка). Протягаш до задната седалка и си +100лв. Моята е с тел, но понеже е на доизживяване хич не ми пука!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във две три теми съм писал - тази дръжка е изработена от ЦАМ (алумниева сплав) и почти винаги й се чупи едно палче. Отивате някъде, където правят цветни заварки и ще ви я заварят за 10 - 20 лева. Става толкова здраво, колкото преди счупването....

Редактирано от Костадинов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 100- ца става. Само, че нещо ме заливат с оферти от по 100+ лв.

Да сте виждали до 100лв дръжка за Б4 комби, че тъщата строши чистак нова :wall: :wall: :wall:  Поне бояджията се справи великолепно и не си личи боядисваната сменена врата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Мегапартс.бг си я взех за 38лв дръжката и металните пръчици и самите закопчалки, че дори и патрона ми дадоха.... (не че е използваем ама...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка намерих перфектна за 60лв. Тъщата ми върна услугата като ми намери читав бояджия за А8-цата, който тествах с нейната кола :hilezh:

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...