Jump to content

Ел. Стъкла на А3


fuckercho

Recommended Posts

Здравейте колеги ! моя проблем е десния прозорец ел. спускам го а като тръгна да го дигам , дигна го до някъде и той сам се спусне .. искам да попитам от какво може да е това ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблеба е от повдигачите на стъклото. те са едти пластмасови, които вдигат стъклото по едни метални като въженца. най велоятно единия от тях е леко счупен и изпуска като повдига. трябва да си ги купиш и да смениш от въпросната страна. комплекта струва около 15 лева два броя, аз съм ги сменяла и от двете страни. не е трудно, ако си технически ок и сам ще се оправиш, въпорса е да има някой да ти помага с придържане на стъклото и кората при сглобяването. успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам! те тия пластмасовите повдигачи е видимо ако са счупени.

при мен и двата пъти един и същи проблем- едно и също решение. сменят ли се, проблема на момента изчезва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз сменях мойте преди два месеца жилото може да е отпуснато и от счупения водач изтърва пъпката на на жилото и се отпуска !А подмяната е доста лесна процедура във форума има тема как точно се прави стъпка по стъпка със снимков материал потърсия! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом са ти здрави водачите тогава огледай внимателно да не би някой преди теб да е монтирал неправилно стъклото и да запрята от вън или отвътре гуменото уплътнение на рамката на стъклото. Скоро имах такъв случай и след правилното поставяне си тръгна както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ли също да е от жилата се пак едното е адцки стегнато а другото е по охлабено? а това не сам се сещал за оплатненията да ги огледам да не опира някъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери първо дали стъклото се движи лесно на ръка при откачени водачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре ще пробвам

на мен ми казаха че може и да е от машинката ма според мене не е щом се сваля а се дига много зор дори някой пак като се дигне и се впусне сам до някъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , СМЕНИ СИ ВОДАЧИТЕ НА СТЪКЛОТО !!! Те се чупрят в основата където е захванато жилото . Няма как да ги видиш без да ги свалиш.

Същия проблем имах и аз с колата на жена ми ! Може да се сменят и без да се сваля цялата рамка с огледалото !

Редактирано от dak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем , самоче с малка разлика че когато е студена колата се движи добре и в двете посоки , но когато я напече слънцето почва да спича при вдигане на прозореца. :wall:

Смених водачите и проблема остана , почвам да си мисля че има нещо нередно в релсите по които се движат водачите..... въпреки че няма нещо видимо.

колата е А3 фейслифт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента много е гадно времето е моя град и вали по цял ден и няма кога да сваля кората да ги вида тея неща дето ми казахте .. мерси много .. а има ли вариант да е от машинката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Имам същия проблем и аз. Поискаха ми 250лв за смяната само за труд без повдигачите. Ако някой колега от Бургас е купувал повдигачи, нека сподели от къде, или поне сайт от който да поръчам. На мен днес ми го заявиха това, и смятам да се оправям сам, но идея си нямам къде да търся въпросните повдигачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там ще ми отрежат главата :)

 

Обмислям да ги поръчам от чужбина, но се чудя имат ли някакви серийни номера които да търся или са универсални?

Редактирано от stefan_mil4ev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на оригиналните части са що годе еднакви при всички представители на марката в ЕС.

А не знам дали ще намериш "неоригинални" водачи и каква ще е ползата да ги сложиш, ако са боклук....

Бих проверил, преди да си превърна смяната на водачи в ежемесечно хоби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах абсолютно същият проблем,в пластмаските ти е проблема,3 на брой са както са ти казали вече.Пукат се най много при цилиндърчето,точно от където минава жилото,трудно забележимо е и ние едвам го видяхме,но това беше проблема 10 лева е една пластмаска,но да знаеш,че ги няма налични същите и ще ти дадат друга(розова предполагам..)леко се преправя и си е бомба.Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам намерение да сменям всеки ден пластмаси, просто беше краен вариант. Щом не е зор да се намерят, ще ги потърся тук по магазините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен се получи това жилото ми при клиучалката беше изпаднало от водара и охлабва за това вдигаш някак с ваце нагоре прозореца му помагаш или на опипване го закачаш или сваляш рамката и озаде го нагласяш / а може и някоя пласт масова ролка да се е изтъркала не мен ми се бе6е откачило защото прозореца беше отворен и блъснах вратата

Редактирано от LoveToKill
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен първо започна да се вдига до средата и автоматично да се връща и в неделя ходих до Пловдив на панаира и там стъклото отказа на цяло. Свалих го и повече не се вдигна :( На връщане карах с отворен джам, направо измръзнахме вътре  :anonym: . Оставих вечерта колата на майстор, на другия ден като си я взех ми взема едни пари... за това, че ми е вдигнал джама и едни филми колко е сложна системата, та за това ме одрал, накрая отсече - 250лв за труд частите отделно, правим ли го? Аз му казах, че на тая цена никой път!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , каза ли ти какво има за смяна все пак? Защото ако е изгоряло моторчето или е дефектирал механизма - може и на друго място да ти кажат подобна цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...