Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

Дооооста минимална модификация е, но нищо...важното е да се движи малко по малко темата- предни LED габарити:

 

036665480.jpg?r=0

 

И LED осветление на номера от bdsnikolov, което свети безпроблемно вече почти година(същото се отнася и за осветлението в купето, но нямам снимки :) ) :

 

036665481.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шансът не клони към 0...той си е 0. :hilezh:

В тъмното, както се вижда, светят идеално и много приятно, но през деня няма шанс да минат  за дневни светлини. Нарочно не взех някои супер-мега-гига мощни диоди, тъй като нямам желание да ги ползвам за дневни светлини...винаги си карам на къси. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ако позволиш едно мнение - ако наистина, наистина, ама наистина държиш на светодиоди за габарити..... поне намери някои, които да не светят в синьо....  :unsure:

Сравни на снимките как ти свети задния номер... и какъв Синеморец обаждаш отпред... :rainfro:  Това са вероятно 5700 келвина. 

 

П.с. това го казвам като човек минал през абсолютно същото, с такива светодиоди за габарити - 3 дни ми се струваха супер яки, на 4-тия изтрезнях и осъзнах, че имам всяко право да поискам PK номер и ги разкарах веднъж и завинаги. Но... все пак е въпрос на вкус.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези почивни дни съм си подготвил занимавка. Имам всичко необходимо, за да вдигна LED предни габарити на 4000 келвина. Закупих си по-нестандартни светодиоди (4000 келвина, 14-15 волта , SMD 2832, 60 лумена) и ще се пробвам с тях да си вдигна "арни" габарити. Целта на заданието е, нощем габаритите да не се отличават като цвят с фабричния ксенон.

Утре, на спокойствие смятам леко да подкарвам проектът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги!Днес ходих на пазар и да се похваля какво си купих :hilezh::

 

 

 

1.Парктроник заден:

post-94558-0-73133900-1456941056_thumb.j

post-94558-0-50756500-1456941112_thumb.j

post-94558-0-47172000-1456941141_thumb.j

 

 

 

2.Радио Concert 2+,но нямям код за него:

post-94558-0-56528900-1456941242_thumb.j

post-94558-0-09437100-1456941307_thumb.j

 

3.Модул Central Elektrik 30-битов:

post-94558-0-86329500-1456941398_thumb.j

 

 

Ще може ли някой да помоне кое къде трябва да вържа само да кажа,че трябва да свържа отпред халогените.Мисля,че ще се получи интересен проект.

Благодаря предварително!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За модулът Central electric - по спомени нямаш сензор за светлина, значи хардуерно всичко е plug&play. За софта, свали си кодировката предварително и си подготви новата. В темата за VCDS има доволно нагледен материал.

За концертът, в е-вау ти дават кодът за 1 час, само им пращаш серийния номер на концертът. Магарията струва невероятните 11 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време не съм се "записвал" с мойта кола.

 

Сложих и LED дневни PHILIPS. Моделът е Philips DayLight 9:

image.png

image.png

image.png

 

image.png

Изпаднаха ми на оферта на търг в е-вау. Заедно с доставката ми стъпиха на около 30 лева. Нямаше как да ги подмина  :hilezh: . Дойдоха OEM, "чистак бърсак" новички и  неотпечатвани.

IMG_20160213_190635.jpg

 

Ето ги и на колата:

 

IMG_20160306_162046.jpg

 

IMG_20160306_162308.jpg

 

IMG_20160306_162116.jpg

 

IMG_20160306_162549.jpg

 

Интересното при тях е, че така са направени, че колкото повече се приближаваш към колата, толкова по-слабо ти се струва че светят. Ако гледаш колата от 10-15 метра, светят супер слабо и ненатрапчиво, на колкото се отдалечаваш, толкова повече се забелязват:

 

IMG_20160213_172641.jpg

 

 

Също така се заиграх с ключът за фаровете. Ето как изглеждаше преди:

 

image.png

 

И ето как изглежда сега:

 

IMG_20160306_181415.jpg

 

Промените са две. Първо, смених червеният светодиод на позиция "къси", със бял 5000 келвина. Така по-ми допада и по-изглежда на позиция "къси"  :hilezh: . Втората е, добавих и позиция "0" и "1", до реглажът на силата на таблото. Там фабрично нямам нищо тъй като съм с фабричен ксенон. За това реших да добавя новите позиции, с които да мога да деактивирам (по мое желание) по всяко време дневните си светлини. Това е взаимствано от ключовете за фарове на колегите с фабричен би-ксенон.

 

И последната описана (но не по-важност) модификация е смяната на Central electric модулът с индекс K. И благодарение на това, имам светлини в завой:

 

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клипът е точно с това (аз съм вътре в колата и въртя геврекът :D ). А за клип по време на движение, ще трябва да дойдеш като асистент :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно не мога да го огворя.А за идването с най-голямо удоволствие.Към края на този месец или началото да другия имам идване към София.Тамън имам една интересна идея,ако успеем да е реализираме мисля,че ще стане готино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се отваря, няма достъп. Иначе поздравления за труда ти! Все по-готина става тази А3-ка :zustimm:

Редактирано от Ivan_Ch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сме на тази тема, да се похваля и аз. От месец вече съм с нов волан със фейслифтови бутони. Седят доста по-добре от старите.

180687257.gif

 

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...