Jump to content

Модификации по нашите А3


Moonland

Recommended Posts

И аз реших да си направя една модификация.Взех си от представителството оригинална миризливка да видя какво представлява.Иначе изглежда ето така :

DSC_0001JPG2vBZktO_sredna.jpg

 

А ето и къде я слагат колегите :

12968574_1238583299502791_1674286126_nz6

 

Ще пиша отзиви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напиши, че от доста време се каня и аз да си взема.

20 лв. е в Порше, имат 4 цвята ако не се лъжа и изкарва 60 дни уж.

Само събота мога да отида до тях, а работят до 2 и така и не се наканвам ;).

В ebay ги има по 16-18 лв., но не си струва разправията и чакането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно.4 цвата са . Като една миризливка струва 20 лв.Ако изкарва 60 дена е супер.Дано не е само 1-2 седмици,че ако трявба на 2 седмици да я сменям , ще се разоря :) Ще пиша отзиви непременно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер много благодаря на Пламен, bsdnikolov, който за отрицателно време ъпдейтна визията на колата :) (качеството на снимката е много зле)

 

20160412_205550.jpg

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm:

 

Да са ти честити :). Това според мен е най-добрия екстериорен retrofit за Sportback от преди фейслифта. Визията на колата се промене коренно!

 

От мен, безаварийно с новите стопове ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.04.2016 г. at 9:55, Moonland написа:

Тома, изчезва всичко, което не е по темата със заглавие "Модификации по нашите A3"... :)

На въпроса ти - потенциометъра не се продава отделно (от офиц. представителство), само целия ключ. 

http://www.catcar.info/audivw/?lang=en&l=c3RzPT17IjEwIjoiQnJhbmQiLCIyMCI6IkFVREkiLCI0MCI6IkF1ZGkgQTNcL1MzXC9TcG9ydGJhY2tcL3F1LiBFdXJvcGUiLCI1MCI6IjIwMDQiLCI2MCI6IkVsZWN0cmljcyIsIjcwIjoiOTQxNTAgIn18fHN0PT03MHx8YnJhbmQ9PWF1fHxtYXJrZXQ9PVJEV3x8bWRsPT1BMyAgIHx8RXBpcz09NDEyfHxFaW5zYXR6PT0yMDA0fHxNYWluR3JvdXA9PTl8fEJpbGR0YWZlbD09OTQxNTAgfHxHcmFmaWs9PTA5NDE1MDQxMg%3D%3D 

Търсих нещо друго, но съвсем случайно попаднах на това с номер 15?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обмислям да направя и аз една "дребна" модификация по моята кола ( двуврата 2.0тди 2005 бкд мотора ):) и имам няколко въпроса.

Мога ли да сложа волан като на снимката, която е прикачена? Нямам борд, но предполагам свързването със сд-то за увеличаване и сменяне на станции/тракове не е свързано с липсата на борд?
Ако мога, лесно ли ще намеря такъв за продан?
Ако мога, лесно ли ще го сложа и свържа със сд-то?

2008-audi-a3-4-door-hb-auto-dsg-fronttrak-steering-wheel_100283705_l.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, EmilDyulgerov написа:

Нямам борд, но предполагам свързването със сд-то за увеличаване и сменяне на станции/тракове не е свързано с липсата на борд?

Напротив, точно с това е свързано. Мулти-воланът се управлява от Steering wheel модулът. А този модул се поставя в три разновидности:

  • нисък клас - поддръжка само на основните функции (сензор да ъгъл на волана, клеморед и т.н.)
  • среден клас - основни функции + борд и темпомат
  • висок клас - основни функции + борд и темпомат + мулти-волан и подгряване на воланът

Ако по случайност колата ти е с DSG скоростна кутия, може и да минеш метър. Но ако не е, трябва да смениш модулът, освен волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да разбера дали кутията ми е DSG? С VIN мога ли? 

Ако не е DSG, има ли смисъл да се занимавам със смяна на модула или е прекалено много играчка и ще излезе скъпо?

Благодаря много за бързия отговор:).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DSG е автоматична скоростна кутия. Ако превключваш скоростите ръчно, предполагам се досещаш че не си с DSG. 

А относно дали има смисъл, зависи от това колко силно го искаш. Ако в момента си със същия волан, но без бутоните, ще можеш да си ползваш Airbag-а и ще намалиш цената с едно 100-200 лева. 

Едно ~500 лева (при късмет) си приготви за екстрата да си сменяш станциите от волана.

 

Не малко колеги направих тази модификация. И аз самия, но имах късмет заради DSG-то и при мен сумата бе меко казано смешна. Нека колегите минали през пълната процедура (със смяна на модули и т.н.) да споделят на колко им е стъпило финално.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С различен от този волан съм. Ако реша да сложа същия волан, но без мулти, пак ли ще има нужда от смяна на модули и тем подобни или просто сваляне на стария и слагане на новия волан?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_20160423_183846.jpgIMG_20160423_183833.jpgБлагодарение на колегата Николов, вече и аз имам нещо много хубаво - светлини в краката отпред и светлини в корите на предните врати.

Огромни благодарности за прекрасната работа

Редактирано от Wolfgar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз днеска придобих нова модификация . Смених запалката със зарядно и махнахме пеплника и сложих гумата ( която е слагат при пакет непушачи ) . Разбира се bsdnikolov ми помогна :)

DSC_0011JPGuFTFZ7m_sredna.jpg

DSC_0013JPGDQx7hW2_sredna.jpg

 

Поръчал съм си и капачето отдолу на климатроника с подсветката, но още не е дошло.Като го сложа ще направя снимки на тоталния ефект :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 23.04.2016 г. at 1:44 PM, EmilDyulgerov said:

С различен от този волан съм. Ако реша да сложа същия волан, но без мулти, пак ли ще има нужда от смяна на модули и тем подобни или просто сваляне на стария и слагане на новия волан?

Реално няма логика да трябва да сменяш нещо друго ако ще слагаш същия волан, просто го сменях. И аз я направих тая модификация със смяната (по-точно я направи колегата bsdnikolov :) ) от 4-ри лъчев обикновен волан на 3 лъчев мулти волан, като смених волан+airbag ,модул, слип ринг и лентов кабел. За цените е много до пазарлък и късмет при мене лично са 300 лева за волана + airbag-a и 180 лева за модула, слип ринг и лентовия кабел, значи 480 ( аз сложих и темпомат като него го купих за 60 лева лостчето).
Ето тука може да видиш как стана при мене понеже волана е претапициран.

 Иначе един приятел скоро взе такъв като от твойта снимка с дупчената кожа като нов без забележка + airbag-a ( той имаше олюпено леко на хром лайсната) за 300 лева общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз премахнах запалката, но я замених с декоративна "тапа" от Ауди. Мисля че добре се вписва в интериора. Ето така изглежда: 2016-04-25_09.23.11.jpg

 

Сега ми остана само да махна и пепелника, че след преминаването към Concert 2+, мястото под климатроника е ужасно малко!

Искам и аз да изкажа огромни благодарности на колегата bsdnikolov , който макар и от разстояние ми помогна страшно много с този ретрофит :zustimm:.

Ето го и резултатът:

2016-04-25_09.44.41.jpg

 

П.с По-назад в темата бях публикувал един пост относно появилия се луфт между радиото и лентата с бутоните при поставянето им в конзолата (преди да ги сложа в колата). След поставянето им в колата, всичко си дойде на мястото!

Редактирано от Ivan_Ch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте, колеги. Искам да си сменя ключа за фаровете с фейслифтов. Обаче повечето, които гледам са с Auto позиция или DRL, а моят в момента има само 0>габарити>фарове + халогени (задни и предни) Въпросът ми е дали ще работи нормално при директна смяна (разбира се без допълнителната позиция) и евентуално, ако реша да си ретрофитна афтърмаркет дневни светлини, дали ще може да се пускат при позиция DRL и да се изключват при пуснати габарити,фарове или позиция 0?

Благодаря :)

п.п Колата е 2004г.

Редактирано от Ivan_Ch
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От фейслифта където е хромиран ли?Ако е този май ще има преправяне поне имам такъв споменн от Пламен.Ама нека той да каже 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да значи. ще има преправяне и даже ми беше казал,че една от подсветките не свети, ама не спомням коя :)Но нека той да каже и да обясни по-подробно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В позиция DRL ще ти записва грешка в Central Electric за дефектирал ключ и ще ти пали фаровете директно при контакт (дефекта ще се превърне в ефект). Но и това има излъгване и то просто.

Само внимавай от кой тип ключ взимаш. Ако вземеш от типът 10-пинова букса + 2-пинова до нея, ще береш ядове и с вкрючването на фаровете и габаритите за мъгла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...