Jump to content

Временно спиране на форума - структурни промени


Recommended Posts

  • Отговори 94
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По-добре е станало с подразделенията, супер. Само, че в първия пост на тази тема пише, че разделите ще са

  • 100/А6 Платформа С2/С3/С4 (Ауди А6 до 1997ма година)
  • .....
  • А6/S6/Allroad (Ауди А6 от 1997ма до днес)

а в действителност подраздела "тип Ц4" е при "А6/S6/Allroad(Ауди А6 от 1997ма до днес)". Мисля, че не му е там мястото. След '97 няма Ц4, а и 100Ц4 и А6Ц4 не би трябвало да ги разделяте. Те са си лика-прилика.

Редактирано от orlin_emilianov
Адрес на коментара

Споделих идеи с колегата "Wizi", радвам се много на промените, само положителни са, за което поздравления! :bia:/>/>/>/>

Малко преди промяната се замислих за вариант на оптимизация, като основните насоки са:

- съкращаване на челната структура като дължина

- оптимизация на форумите по интерес /брой теми/

- дозиграждане на дървовидна структура, с цел - прецизно селектиране

Използваният материал за анализ:

- брой мнения

- моделна линия

- тематична насоченост

Крайната цел е:

- бърза навигация (по-малко информация в челото - по-малко дезориентация)

- конкретна насоченост (дървовидна структура с конкретни подфоруми)

- балансирано разпределение на мненията (без излишни празни, заемащи място секции)

Имам малко опит - от 6 години съм админ на друг по-малък авто-форум, та за това си позволявам да изказвам мнение.

Та по време на дискусиите за промяна, докато бях на работа, отделих 30-на мин. да помисля и набързо нахвърлях какво ми се върти в главата и на база на горните точки ми се получи нещо ТАКОВА.

Имам и по-конкретни обяснения за всяка маневра. Схемичката е доста повърхностна, но така виждам аз грубо нещата през моя поглед. След сортирането на форума, нещата леко се измениха, но като цяло няма кой знае каква промяна по брой теми.

Адрес на коментара

Привет!

Съгласни сме с това, че първото А6 и предходното С4 нямат никаква разлика, но решихме, че подредбата въпреки това ще бъде по модели, а не по "прилики". :)

Адрес на коментара

Дали е възможно да се спретне и един подфорум за ретро Ауди, вярно ,че не сме много феновете с олдтаймери, но все пак има няколко човека които биха се зарадвали на такъв подраздел.:)/>

Адрес на коментара

Според мен подфорум "ретро" би се вместил най-добре в "Тунинг / Концепти / Спорт / Подвизи", но ако последният се разбие на подфоруми.

Редактирано от ogip
Адрес на коментара

Може и като ретро/класики да се впише и да обхваща не толкова стари, но не особено масови модели като 200/ V8. Ауди 100 да се обедини в такъв случай със С4, за да не се разделят излишно, понеже разликите са минимални.Да речем да включва всички автомобили преди 80.

Адрес на коментара

Според мен подфорум "ретро" би се вместил най-добре в "Тунинг / Концепти / Спорт / Подвизи", но ако последният се разбие на подфоруми.

Според мен, класическото Ретро/ класика/, не е за в посочения по горе раздел, а за напълно самостоятелна секция, Подобно нещо би имало смисъл само ако ретрото е във варианта на Американските Хот роти, там нещата вече не са свързани с ретрото а с тунинга .

Адрес на коментара

Понеже зачепкате дестеките милиони еднотипни малоумни теми за душегуб, тръц, куатро и прочие питания пускани от новобранци не е ли възможно да се натресе някъде из форума на видно място нещо като FAQ.

Тия въпроси според мен са не повече от 10 и ще спестят сума ти време на модовете.

Може там да не се пише а да съдържат препратка с около 10-тина теми по въпроса които да носят базова информация.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара

Адмирации към екипа за добре свършената работа. Така форума е много по-нагледен и лесен за употреба. Винаги ще има нещо за дооправяне но е хубаво, когато се върви в праилна посока. :respekt:

ПП: Едно предложение и от мен: -Ако е възможно темите за благотворителност и за хората нуждаещи се от някаква помощ да се отделята и да не се набиват винаги като важни в други подраздели. В никакъв случай не оспорвам важността на подобни теми, но някак си ми идва в повечко накъдето и да се обърнеш да четеш "Зов за помощ". Живеем в трудни времена и всеки си има своите проблеми. Когато някой е решил да се запознае с проблемите на хората в нужда, просто да се да посети въпросният раздел.

Адрес на коментара

Дайте да съберем линковете, които смятате за нужни, а аз ще напиша текста към тях :)/>

Ако искаш първо да формулираме въпросите. Предлагам да са не повече от 10-13 бр.

Горе долу могат по раздели да се формулират, сиреч каквото ни се е набило в погледа при четене на дадения раздел.

Например:

- Троши ли се лесно многораменното окачване на А4-А6

- Смотан двигател ли е Душегуба

- Колко лесно/трудно се газифицира мех. инжекцион.

- Препоръчвани/непрепоръчвани двигатели

- Цената за ползването на екстарата куатро.

Това са само примери и трябва да добият по завършен вид така че да са ясни за повечето влизащи за пръв път

Адрес на коментара

Ако искате дайте да помислим за FAQ по отделните технически отдели. Примерно при С5 да пишем за душегруба (не че при А4 го няма, но там е една идея по-рядко срещан) и така за останалите неща/драми, които се сетите.

Адрес на коментара

FAQ ще е автогол. Сега и без това е слаба модерацията и дори заглавията не се допускат правилно, какво остава за още един форум/подфорум с дублиращи теми и там да се следи?

Адрес на коментара
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...