Jump to content

Какъв Vag-Com кабел да избера


Recommended Posts

Здравейте. Карам Ауди А4 Б5 1.6 96г. Кода на мотора е ADP. Интересува ме кой кабел е подходящ за моята кола ? Задължително ми трябва да работи с Windows 7  x64 бита ! Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво искаш да правиш и коя версия на софтуера ще ти е необходима. Най-евтиният вариант е VCDS-Lite и например този кабел:

 

http://dx.com/p/usb-kkl-vag-com-409-1-compatible-interface-for-vw-audi-seat-skoda-120cm-length-37635

 

Работи с 64 битов Windows 7. Върви с диск с драйвери, но Windows-a го разпознава сам, ако онлайн проверката за драйвери е разрешена.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво искаш да правиш и коя версия на софтуера ще ти е необходима. Най-евтиният вариант е VCDS-Lite и например този кабел:

 

http://dx.com/p/usb-kkl-vag-com-409-1-compatible-interface-for-vw-audi-seat-skoda-120cm-length-37635

 

Работи с 64 битов Windows 7. Върви с диск с драйвери, но Windows-a го разпознава сам, ако онлайн проверката за драйвери е разрешена.

Този кабел който е препоръчал колегата, ще ти върши работа и  цената му в бг е около 25лв,чете моделите който комуникират по К и L линя по-новите който комуникират по CAN не ги чете. За лично ползване ще ти върши работа.

Редактирано от STC7R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България съм го виждал на разнообразни цени от 20 до 50лв. без доставката.

 

Аз си го поръчах точно от DealExtreme и го получих с безплатна доставка, на цената, обявена на сайта.

Автомобилът, който Hugsy е посочил няма CAN интерфейс, така че по-скъпите кабели с процесор няма да са му необходими.

 

Ако ще се занимава професионално, вече съображенията са други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Благодаря за отговорите колеги. Значи ще се насоча към Vag- Com 409.1   :)  Примерно този http://sklad66.com/cms/VAG-COM.html

Редактирано от Hugsy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората от склад66 са супер точни! Пиши им на скайпа, да ти препоръчат точния модел който ти трябва със сигурност. Аз така направих и на следващия ден кабел, диск, описание бяха при мен. Много точни и учитиви хора, освен това кабела работи без грешка и е направен добре, а не както някои други китайски изпълнения които съм виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Окей колега. Мерси за препоръката. И аз съм се насочил към тях, така че ще направя както ми каза ти - първо по скайп, и после поръчка. :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

http://dx.com/s/vag%2bcom.html?sort=Price

 

Колеги, кой кабел от тук ще ми свърши работа за диагностика и чистене на грешки на Audi A3 8L и Audi A4 B6?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте.
Искам да попитам следното...
Имам купен кабел от български магазин, искам обаче да ползвам кабела на два лаптопа.
Как да регистрирам програмата и на двата лаптопа?
Единия лаптоп се скапа /на него я бях инсталнал/, сега обаче докато го оправя искам да я сложа на другия и после като преинсталирам стария искам и на него да си кача пак софтуера...
Има ли някакъв кейгенератор?
Става дума за 409.1 или VCDS 1.2
Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Колеги, питам тук за да не отварям 98683994 тема за Ваг Ком просто! Предварително се извинявам на създателя за лекия офф..

 

Какви лап топчета ползвате за диагностика? Нещо ми е голямо неудобство с тия 15 и 17 инча дето разполагаме вкъщи и взех да се замислям за нещо по практично, от 12 на долу да речем?

Ако някой колега е намерил перфектния малък лап топ за връзка с Ваг Ком-еца нека сподели. Не става дума за мултифинкционална машина, а просто за елементарно ползване и най-вече диагностика! :onceldoc:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, питам тук за да не отварям 98683994 тема за Ваг Ком просто! Предварително се извинявам на създателя за лекия офф..

 

Какви лап топчета ползвате за диагностика? Нещо ми е голямо неудобство с тия 15 и 17 инча дето разполагаме вкъщи и взех да се замислям за нещо по практично, от 12 на долу да речем?

Ако някой колега е намерил перфектния малък лап топ за връзка с Ваг Ком-еца нека сподели. Не става дума за мултифинкционална машина, а просто за елементарно ползване и най-вече диагностика! :onceldoc:

Сега веднага ще ти препоръчат мацбук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 а просто за елементарно ползване и най-вече диагностика! :onceldoc:

 

Купи си Х61 ТинкПад . Върши перфектна работа за всичко  :schlaumeier: . Шък ако ти се дават още 200 лева с едно SSD ще претрепе доста бюджетни Лаптопи по бързина.  :scherzkeks:

 

http://prodavalnik.com/laptop-lenovo-thinkpad-x61-i30524405

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си Х61 ТинкПад ....

 

 

Aз ползвам VCDS 805.3 на тая бесна чекийка..

 

 

Благодаря за мненията, колеги! х61 е корава машина и даже ми се струва малко по-добра алтернатива от това което търся, дори и без ссд тинкпада би могъл да се ползва за доста неща. Еее рс 701сд блазни най-вече с форм фактор и тегло под кило. И при двата цената на Бг пазара (втора ръка) е горе долу еднаква за читави екземпляри, но в британския еВау Асуса може да бъде намерен на доста ниска цена, поне на пръв поглед. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много корава ... имам 4 такива и никога не съм имал проблеми  ^_^

 

За форм Фактор-а , погледни и Х200 - той е 12.1 на 16:9 и е горе-долу колкото ЕЕ Рс, но не е IBM вече, докато Х61 - Е ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Извинявам се, че вдигам стара тема, но дали може някой да ме ориентира какъв кабел да си взема.

 

Колата е Audi a4 Avant B8 2008 година , 2.0 143 коня.  Целта ми най-вече е кодиране на нови функции като функция бордюр и т.н. и триене на грешки ако се появят в бъдеще.

 

Ще съм благодарен за някой линк към олх или подобни сайтове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги един въпрос и от мен..Намерих кабел от БМВ годините ми :hilezh::hilezh: На кабела пише K+DCAN и го използвах с INPA за БМВ -представлява УСБ -> стандартната ОБД букса от другата. Въпроса ми е ако го инсталирам, ще мога ли да го използвам с VCDS?

Благодаря предварително и поздрави!

Редактирано от amorphiskn
повече информация/разяснение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, свалих lite версията и тези дни ще закача да пробвам. :flehan:

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...