Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 5


sky

Recommended Posts

  • Отговори 2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте Колеги!

 

 

На път съм да си закупя кола и съм на мисълта да си закупя А6 около 2006. Доста почетох в форума за нея но се пак да ми кажете с 2 думи дали си заслужава колата и естествено дали с годинките ще се появят много проблеми. Годишното обслужване колко излиза ( винетка,гражданска,данък и т.н. ) ? Благодаря предварително!!!

Не ме разбирай погрешно, но на една 4Ф тези неща са и най-малкия разход. За 3.0 тди като моята са около 6-700 лева на година.

 

Каското, в зависимост от това какво включва и къде е, 1200 - 2000 хилки.

 

Гумите са важни също, за да стои колата добре на пътя. Хубави зимни или летни 17-ки са към 1500 лева комплекта. От тук насетне е интересната страна. Караш и кавото се обади - правиш. Иска си резерв от средства.

 

Аз лично мисля, че доста нови коли имат по-евтина поддръжка от 4ф, но пък винаги когато вали дъжд или сняг, Quattroto те кара да не мислиш за тези неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Колеги!

 

 

На път съм да си закупя кола и съм на мисълта да си закупя А6 около 2006. Доста почетох в форума за нея но се пак да ми кажете с 2 думи дали си заслужава колата и естествено дали с годинките ще се появят много проблеми. Годишното обслужване колко излиза ( винетка,гражданска,данък и т.н. ) ? Благодаря предварително!!!

Колега,без да те стряскам ще ти споделя на мен колко ми излезе като допълнителен разход нещата по кола нов внос.

Еко такса 240лв.

ГО 230лв. с отстъпка

100лв. регистрация

450лв.данък

1000лв. каско с отстъпка

1200лв.гуми 18"

350лв масло и филтри

Трябва и е препоръчително да се направи и профилактика на климатика,смяна на течности като антифриз,спирачна.Почистване на EGR .Добре е да се смени и маслото в скоростна кутия,гарнитура и тампоните и.(на мен ми предстои).

Това са за мене задължителните неща ако е здрава колата,ако има нещо друго за смяна по окачване и т.н. разходите се вдигат.

И аз от скоро имам 4F и съм повече от доволен,но както каза и колегат си трябват и кинти за всеки случай  за непредвидими разходи.

Успех .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, как се казва тая пластмасова решетка дето държи халогена в С-лайн броня - на немски или английски? Потроших дясната и се чудя как да я търся в ибей

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам А6 от 2005 с ММИ 2Г

много се чудя дали да си сложа ТВ и ако намеря модул на добра цена ще го цапцаросам:)

 

може ли малко хелп, какво трябва да гледам по модула, за да съвместим с ММИя !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

Л. Ковачев да си оправя цифровацията

те както е тръгнало ще е само като магистралите

много приказки и чак 2060 ще ги видим :)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време виж MMI-a ти дали има FBAS че иначе и него трябва да сменяш. Освен това ако се решиш гледай дигитални тунери, че цифровизацията не прощава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да си свалиш жабката и да си видиш контролера, трябва да има ей такъв зелен вход като тоя на снимката: http://www.kufatec.co.uk/shop/media/images/popup/936_0.jpg

 

Ако няма - или замяна или има една фирма в Полша, която добавят FBAS към модула, но трябва да им го пращаш и те ти го връщат модифициран. Иначе от тук може да видиш частите, които ще ти трябват: http://www.kufatec.de/shop/de/Audi/A6-4F/Nachruest-Set-TV-Tuner-Audi-A6-4F-MMI-2G

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И цифровият тунер трябва да потдържа mpeg 4.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Те ако нямат mpeg4, значи са аналогови :) Редактирано от itolev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци, как се вади копчето за фаровете, имам едно фейсово и ми се иска да го монтирам.

Махни капака на бушоните в ляво и побутни от вътре копчето докато го дърпаш с другата ръка. Лесно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mpeg4 е цифровия сигнал излъчван в бг...

Има цифрови тунери с mpeg2...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Редактирано от Broom
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш за дизел, да може. И мен преди ми се е случвало като карах локомотив.. Пробвал съм всички гадости... И по хубава от австрийската нафта и тази на ромпетрол в България, не съм слагал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 2г наливам на моята само ви-пауър.

Понеже знаех, че имат назначен 5г задължителен мониторинг на пусканите на пазара от тях горива и това ме караше да съм по-спокоен.

Как са тенденциите в момента, кой дизел е дето се вика на мода :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен на ром петрол трябва да е ок. Но там го карат на едни франчайзи и не всичките са с румънско гориво. Аз тотално се отказвам от шел, първо ме лъжат в колонката и второ много е шумен двигателя. 2 резеорвара изгорих и не съм много очарован.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Всички вериги бензиностанции купуват горива от едно място-Лукойл.

Отделен е въпроса след това коя верига какво слага в горивото.

Аз например сипвам по 500мл. двутактово масло в резервоара

и колата работи доста по тихо а и е плюс за горивната с-ма по колата.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...