Jump to content

Малка питанка относно А6 4F - част 5


sky

Recommended Posts

  • Отговори 2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Diesel Power-а ще каже дали е насадена или не, има ли кит по калника или не, той има доста опит с 4F.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да ходя където и да е, като знам ?



Не е лошо като идея, стига преценките да са реални :)

На око и за 2 минути няма как да са нереални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4F0 910 105 D

Моята е ей такава, с дистанционно с обхват 1 км. Лови от Младост до The Mall :balloon:. С EasyStartR+. Доволен съм като цяло, само от време на време според нафтата пуши по-силно и вдига шум. Хората се оглеждат като гърмени зайци. 

 

http://www.eberspacher.com/products/heating-products/water-heating/hydronic-5.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се отразяват препятствията на обхвата? Между мен и паркинга има един блок и се чудя дали ще хваща :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Preslito: Трябва да кажеш на печката, че си на надморска височина 650м и 920-940мбар атмосферно налягане и тогава ще спре да пуши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се отразяват препятствията на обхвата? Между мен и паркинга има един блок и се чудя дали ще хваща :(

Аз съм на 7 жилищен етаж, без проблеми си пали вътре в подземния гараж, не клетка. Така, че мисля енда сграда няма да е проблем. Може да го тестваме някой ден.

Preslito: Трябва да кажеш на печката, че си на надморска височина 650м и 920-940мбар атмосферно налягане и тогава ще спре да пуши.

Мерси Krematop,

 

Как става обаче тоя номер. И означава ли, че ако съм в планината и там трябва да и задавам височина.

 

Миналата година на Циков Чарк направо скри язовира :anonym:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ли си я слага допълнително (защото казваш, че не е webasto) и ако да кажи как се получи цялото изпълнение. 

 

Между другото Цигов Чарк си е високо, така, че е нормално да пуши повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Preslito: от къде си я купи ?

 

Макар, че на мен много много не ми трябва аз като запаля колата пусна парното и си изчистя прозорците, после седям пускам подгряването на седалката и умираш от жега...

Редактирано от itolev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По подразбиране печката е настроена за 0м морска височина. На адаптациите на 2ри канал имаш от 100 до 255, дигни го на 130-140 на първо време и виж дали ще пуши. Мойта кола доста рядко надува на 1.7 бара заради надморската височина, днес примерно карах на 1.6 бара. Като се качиш над Драгалевци налягането става 900мбар и въздуха става доста разреден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нема нужда...по налягането на турбото знам, колко е атмосферното, все пак торк/бууст лимитера ми е конфигуриран спрямо надморската височина.

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Preslito: от къде си я купи ?

 

Макар, че на мен много много не ми трябва аз като запаля колата пусна парното и си изчистя прозорците, после седям пускам подгряването на седалката и умираш от жега...

 

Ти ли си я слага допълнително (защото казваш, че не е webasto) и ако да кажи как се получи цялото изпълнение. 

 

Между другото Цигов Чарк си е високо, така, че е нормално да пуши повече.

Не съм я слагал аз. Така си купих колата.

 

Марката е Ebersp?cher

 

а моделът е мисля един от доста добрите им със захранване с нафта, и опции за топлене на мотора и купе.

 

Цената е около 2500 лева някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

 

 

Ами не знам, предполагам. Ето това са и опътването и дистанционното.

 

Ако е афтърмаркет, пак ли през каналите се пипа. Аз си мислих, дали не е нещо проблем със свеща и затова да пуши. Не съм много запознат и дали има сервиз в БГ за тези печки.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е афтермаркет се командва с един + от климатик панела и по КАН шината няма как да я достъпиш. Може да пуши от запушен филтър, от вентилатора в него, от прецакана горелка (burner). Свеща се ползва само за запалване, след това играе ролята на съпротивление и печката разбира каква е температурата в горелката. Това го може и печката на 4F ОЕМ-ската ама след 2007-2008ма година. Твойта печка трябва да има някъде букса за комуникация и сместта можеш да си я настроиш с кабел за печки :) Това е официалния вносител на вебасто и ебершпахер - http://rheamp.bg



N1995: мога да ти намеря оригинална печка за 100лв на вебасто ама със софтуер за тигуан и една със софтуер за туаран. Ако някой твой агент може да ти налее 4Ф софтуер си ти. Тази от тигуана е на 70к км, другата е на 270к км. И двете печки работят, но ми дава грешка панела на климатика, че софтуера им е друг, но успявам да ги запаля.

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ECM-a го има ама печката го няма, все пак преди да пиша тука съм го проверил Sag-чо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...