Jump to content

скърцат спирачките


Roni

Recommended Posts

като си карам предните спирачки започват да вият ужасно!! като натисна спирачката спира- после след малко пак се появява....явно накладката се допира някъде леко до диска. не са блокирали апарати щот не се загравя диска, предполагам, че накладката е хлабава в спирачния апарат. вие какво мислите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем, какво ли не съм правил не можах да го реша ... дано някой помогне, "раздвижвал" съм буталата, смазване, ... цъ .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа я имам и при мен, като загрея хубаво спирачките из задръстванията почва едно скръц-скръц........

Ходих при майстора си - пили някакво ръждиво ръбче на диска, пили накладки малко и поизчезна, но напоследък пак се появи слабичко.

Не знам спасението май е в нови дискове или де да знам..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го има този проблем на предно ляво,но забелязах че се появи заедно с вибриране на волана при спиране.След като свалих колелото и си поиграх с апаратите се оказа,че диска ми е под минималния допуск и се е изкривил.Сега като се върти има биене,накладките на моменти опират в него,феродото се "изпича" бързо и свири ужасно неприятно.Явно ще се купуват два предни диска. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене колеги, няма виене а когато съм натиснал спирачки и след това ги пусна се чува едно скръц и то доста звучно щом го чувам ясно с затворвни прозорци. Възползвам се от тема да питам това от какво би могло да бъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имах този проблем и след като смених старите накладни с нови " JURID" и спря...Споре мен се полепва метален прах по накладките с течение на времето и те самите се набиват с такъв прах и започва да скърца ужасно и при натискане на педата дори и леко изчезва.

Друго което може да се направи и да се види дали няма да изчезне,е на старите накладки да се изпилят 1-2 мм от феродото...Моите са още нови но ако се появи този проблем пак така ще направя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

същия проблем и при мен като загреят почва се едно виене от лявото колело, а като пипна спирачката дори и лекичко изчезва, явно накладките ли са калпави, дисковете ли са криви или прост не връщат апарата добре ама като сменям накладките ще сменя и дисковете до тогава ще пърпя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите са на 5 дена ... нови дискове Lemfoerder и Jurid накладки и също се чуваше леко скрибуцане сякаш съм закачил тел и загряваше едното колело, но след първите 60-тина км. изчезна. Между другото колеги сигурно знаете, но пак да кажа ако сменяте дисковете и накладките първите 100 тина км. поне гледайте да спирате като котета, защото много лесно можело пак да се изкривят дисковете. И нещо друго важно - след смяна на нови накладки не тръгвайте веднага на дълъг път или иначе казано - не сменяйте накладки особено предни преди дълъг път! Преди да са се напаснали има опасност да прегреят или дори блокират.

Печалния пример - преди месец два познати на баща ми тръгват с фиат темпра към Гърция на почивка. Колата е току-що сервизирана със сменени предни накладки. Малко след 4 км. на Пловдив в посока Пазарджик бащата решава да отстъпи на дъщеря си волана, която е чисто нов шофиор на 18 г. Пътя е широк всички го знаете, но за беда при изпреварване ли как точно не знам, но едната спирачка явно блокира и колата силно се понася настрани. За жалост неопитното момиче не успява да увладее колата и излизат от пътя. Момичето и майка и оцеляват, но баща и загива :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти заеби майтапа, ама зимата с предните накладки като се намокрят и спират по-добре отколкото като са сухи....беха некви ебати ментетата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене колеги, няма виене а когато съм натиснал спирачки и след това ги пусна се чува едно скръц и то доста звучно щом го чувам ясно с затворвни прозорци. Възползвам се от тема да питам това от какво би могло да бъде?

Обърни внимание на други коли VW/голф 2 и 3, и пасат/ и Audi 80 /Б3 и Б4/

около 60% ще го чуеш същото и аз го имам това - казаха ми от задните спирачки е не връщали добре пружините или май беше че накладката се посуквала неправилно или нещо подобно и скарцала в барабана. било им нещо като дефект - уморена пружина при употреба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера свалих накладките на предно ляво колело- напарви ми впечатление, че металната основа на накладката не се движи свободно в супорта. с една пиличка за метали им свалих по половин милиметър от двете страни на металните основи на накладките и сега като че ли проблема изчезна.....вероятно на това се е дължало свиренето при мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като видях темата и се поуспокоих - миналата седмица смених предните дискове с нови и съответно нови накладки общо 170 лв. /ушким хубави/ и още на втория ден започнаха да свирят ужасно като карам бавно, абе направо ме е срам по светофарите в центъра - хората ме зяпат и се чудят. Като натисна спирачката леко изчезва готиния звук, а също и като увелича скороста пак спират да цвилят :) от тогава съм изминал 400 км и няма оправия.

Трябва да направя рекламация в сервиза ама все не ми остава време!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се занимавай с рекламации- пиличката, 10 мин клечене до едното колело, 10 мин до другото и си готов! в сервица ще почнат да ти обясняват как проблема не е в тяхната работа ами в твоите спирачни супорти и как трябва да им дадеш още примерно нови 200 левчета, щот иначе ще прегрееш дисковете, ще изтъркаш накладките и прочие....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз сменях на старата кола дискове и накладки все Феродо и този проблем си го имаше само при леко натискане - все едно диска има лек луфт, а като натисна повече изчезва.

Днес за първи път чух и на Б4-ката да застърже пак при много леко натискане на спирачката, но майстора ми ме е жалил щото много пари да не давам и ми е сложил некви италянски накладки за 45-50лв., ама докато му кажа да не пести пари за налкадки и той ги беше монтирал, та сега имам едно наум :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойте стържат, а са чисто НОВИ и накладките и дисковете. Просто не мога да си го обясня, първите 300км съм ги карал като с "перце". :) Надявам се да се оправи с времето, ако причината е че са нови и още не са си паснали двете повърхности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...