Jump to content

Изписа ми Fault ESP и като я загасих се оправи?


sclass

Recommended Posts

Днес докато си карах ми изпилка и на дисплея по средата ми изписа Fault ESP и съответно ми светна иконката с занесената кола на таблото. Опитах се да включа и изключа през бутона функцията, за да видя дали ще се оправи, обаче бутона не реагира изобщо. След като на сфетофара загасих колата и я запалих проблема изчезна и бутона за включване и изключване си работи също.

Някой има ли представа от какво може да е и нормално ли е да дава подобни бъгове от време на време или трябва да внимавам за нещо по-сериозно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърлих боб и ми излезе стоп-машинка, all in :bandit:

 

Майтапът на страна, при мен го имаше това доста отдавна. ESP светваше от време на време в движение и Влади_Ди ми смени стоп-машинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква е тази стоп машинка? 

Иначе в контролера не ми го дава като грешка, единствената грешка която ми дава е някаква изгоряла крушка ама още не мога да разбера коя..

Относно проблема интересното е че от тогава не се е появявал пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърлих боб и ми излезе стоп-машинка, all in :bandit:

 

Майтапът на страна, при мен го имаше това доста отдавна. ESP светваше от време на време в движение и Влади_Ди ми смени стоп-машинката.

+1 ,само че при мен почваха да светят стоповете сами около 6.30-7.00 часа сутринта/странна работа/.Два пъти ми пада акумулатора от стопове,правиха и диагностика и нищо водещо към машинката.Накрая всичко се реши със смяната и.Цена 21лв./има и по-евтини/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте  колеги, тази сутрин като тръгвах за работа, след като запалих колата, остана да ми свети иконата на ESP-то. Опитах да натисна бутона за да го изключа, но уви. Въпреки всичко тръгнах съвсем леко, но от време на време колата сама сякаш натиска и отпуска спирачката. Когато излязох на главния път реших чрез ускорение да реша проблема  :anonym: на малкото екранче ми изписа "ESP Fault! See owners manual" , но въпреки този надпис проблема се реши, предполагам временно. какво бихте ме посъветвали да направя ? Колегата Jass е написал, че е от стоп машинката. Дирекно да я сменям ли или какво? Благодаря предварително !!! Забравих само да напиша колата е 4f 3.0 TDI quattro.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходи първо на диагностика и после сменяй каквото и да е ... но стоп машинката си е добро предположение - не е скъпа и се сменя лесно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте  колеги, тази сутрин като тръгвах за работа, след като запалих колата, остана да ми свети иконата на ESP-то. Опитах да натисна бутона за да го изключа, но уви. Въпреки всичко тръгнах съвсем леко, но от време на време колата сама сякаш натиска и отпуска спирачката. Когато излязох на главния път реших чрез ускорение да реша проблема  :anonym: на малкото екранче ми изписа "ESP Fault! See owners manual" , но въпреки този надпис проблема се реши, предполагам временно. какво бихте ме посъветвали да направя ? Колегата Jass е написал, че е от стоп машинката. Дирекно да я сменям ли или какво? Благодаря предварително !!! Забравих само да напиша колата е 4f 3.0 TDI quattro.

ESP Fault - see owners manual - дава и при проблем с някой ABS датчик, аз имах такъв прецакан, за 130 лева нов оригинален и се реши приблема трайно.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Стоп-машинката се намира под педала за спирачката - показва кога и колко натискаш педала

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се сменя трудно. Аз съм сменявал стоп и съединител "машинка".....на Ц5 и на Ц6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора в кой век живеете бе?Що не земете малко да прочетете за системата ESP -какво включва и как работи и после да дрънкате  некви неща ,който да подвеждат колега с проблема и да нарива излишни пари за ремонти...

Някой чел ли е с диагностика грешки на тая каляска?нЕ  отричам че стоп машинката не е част от системата ,но на десет годишна кола всичко може да и се случи и проблема да е къде ли не,А някой пробвал ли зимата на лед да си дръпне ръчната с скорост над 30 км/ч -каво се случва..ESP не е елементарна система и включва 90 процента от електронните блокове в тия коли като се почне от сензорите за ABS та се стигне до кво ли не..трябва внимателно да се прочетат всички грешки във всички блокове и някой диагностик да прецени кои са истински свързани с проблема и кой не.Съобщението изписано на дисплея е за преминаване в ръчен режим но нищо повече .. Такива самоволни неща не се случват току така..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, в Аутотехника-Плевен нищо неможаха да кажат, а при Жоро Аудито ходя вече трети ден, ако си толкова компетентен кажи къде се намираш и да дойда при теб???!!??!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора в кой век живеете бе?Що не земете малко да прочетете за системата ESP -какво включва и как работи и после да дрънкате  некви неща ,който да подвеждат колега с проблема и да нарива излишни пари за ремонти...

Някой чел ли е с диагностика грешки на тая каляска?нЕ  отричам че стоп машинката не е част от системата ,но на десет годишна кола всичко може да и се случи и проблема да е къде ли не,А някой пробвал ли зимата на лед да си дръпне ръчната с скорост над 30 км/ч -каво се случва..ESP не е елементарна система и включва 90 процента от електронните блокове в тия коли като се почне от сензорите за ABS та се стигне до кво ли не..трябва внимателно да се прочетат всички грешки във всички блокове и някой диагностик да прецени кои са истински свързани с проблема и кой не.Съобщението изписано на дисплея е за преминаване в ръчен режим но нищо повече .. Такива самоволни неща не се случват току така..

на колегата проблема му е в алтернатора,чест проблем което означава че с втора употреба алтернатор трдудно ще уцели ама нека опита:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има бюлетин за ESP-то, оправя се с ъпдейт. Четох го докато рових за подобен проблем с А4-ката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...