Jump to content

Какъв комбиниран разход ви дава 3TDI 4x4?


sclass

Recommended Posts

Ясно е, че е за Аудито. Мисълта ми беше, че не може да се обобощава и че при други коли разходът със 110 и 150 се различава повече от литър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Разход под 7/100 е постижим при каране с около 80 км/ч. Правил съм го 1-2 пъти :-)

По принцип извънградско магистрално е 8+. Градско отдавна изобщо не гледам, само зареждам - в зависимост от цената на горивото изкарва около 320-350 км със 100 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз да ти кажа директно - висок е разхода. Това е по-скоро разход на бензинов автомобил. Ако си карал с над 150-160, с чести изпреварвания с кикдаун, тогава - да.

Тц не е...

разходът на дълъг път, бензинова 4F 2.4, при това ръчни скорости, не е куатро по Е-79 с по -бързо каране, е точно 10 на 100 мерено по метода празно пълно, защото отчитах и командировка......И така....

нормално си ви харчат колите....

винаги, когато съм карал до АУДИ А6 4f 3.0 TDI, водачите им ги карат бързо, дори агресивно...Тия коли по магистрала се карат с над 200 км час....реални....така че разходът е напълно нормален....

така и така темата е за рахдо, аз да попитам, как ви отчитат горивомерите? питам и за бензин и за дизел...Забелязал съм нещо странно, когато ми показва ниво минимум / по стралката е най ниско в червената зона R и ми индикира, че имам гориво за ,,0" км, отивам и пълня на лензиностанцията / вече няколко пъти / и до тръбата, преди да прелее, през отворчето събира 63-64 литра...

Което значи, че при такова минимално показание, имам 6-7 литра???

Това е луда работа.

Редактирано от andrei_S40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата, започнал темата, е със среден разход 10/100. При мен средния разход е 10-11/100 от както съм я купил. Нисък не е бил никога. Тоя автомобил просто не е икономичен! Сметката се връзва ако пътуваш много, за кефа... дайте да си признаем има и по-бързи.  4ф 3.0 тди е оптимален избор за определени условия и ако случиш на кола :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц не е...

разходът на дълъг път, бензинова 4F 2.4, при това ръчни скорости, не е куатро по Е-79 с по -бързо каране, е точно 10 на 100 

Е нали и аз това казвам:) А изрично колегата е подчертал - икономично, повечето извънградско.

А за нивопоказателя - като влезе в червеното, компютъра спира да отчита горивото в резервоара, а го смята...може би с някакви тежки коефиценти. 

 

@wasaby -  колко ти е харчила X5-цата извънградско?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолеги, забравяте и за нафтата !!! Пример: в немско преди два дена минах над 1000км със средна скорост 130км/ч и разход на компа (!!!) 7.2 литра (с летни гуми и нова дроселна клапа) това е малко и даже си мисля, че нещо и има !!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо и няма просто трябва да отчетеш факта ,че се движиш с постоянна скорост по хубави пътища с нормално гориво,колата не изтива + че в Германия с тая скорост ще те изпреварват и  корси 1.2.... За 3л тди 13-4 градско и 8.5-9 с нормално стегнато каране си е в реда на нещата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой ще каже ли, че 10/100 е нормално за 3.0Д при икономично каране (да приемем, че спазването на ограниченията е "икономично").

На моето Кю е толкова със скорости до 120-130км/ч. Ако има значение на малко под 350к км е. Извънградско до 100км/ч е 9л/100км, а градско е 13-15л/100км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

robobug, хикса харчеше по-малко от аудито с около литър и нещо... но и вървеше по-малко, бързо и се нарадвах и хич не я натисках. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васаби, дай едно кръгче, не мога да се отърва от усещането че колата ми върви по-слабо.

Ако съм прав, знам много добре кога и как се е случило и няма да го спестя на прехваления форумен член.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ве, няма ли някой да постне някакви статистически данни, или ще е поредната разводнена тема, без смисъл? Къде тръгна въпроса, къде стигнахме и 2 страници няма никаква съществена информация...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Raino - да, точно така. Все си казвам, че не може да е така, защото е голям пич и много ги разбира нещата ... но се събраха доста факти и съм 90% сигурен вече.

Разбира се, не искам да го коментирам преди да съм сигурен и поради тази причина още не съм споделил подробностите. Но чух същото от няколко други колеги. 

Това са само неща от първа ръка, при мен няма "една жена ми каза" и подобни работи (познаваш ме, не съм интригант).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре ве, няма ли някой да постне някакви статистически данни, или ще е поредната разводнена тема, без смисъл?

itolev  е дал една малка "статистика", която с малко разлики може да се приложи за всеки бензинов V6 мотор на ауди.

При мен 2,7т дава(ше) подобни разходи. За 3.0Д не съм съгласен, че трябва да дава разход като бензинов мотор (според думите на някои колеги излиза, че 4.2 дори  харчи по-малко от 3.0д:))

Единствената А6 3.0д (240кс) върху която имам по-сериозен поглед, харчи значително по-малко - примерно около 8-9 при каране с над 160 и около 7 при "нормално каране".

Хикс с 3.0д, който е 2200кг и гуми 19", които едвам ги вдигам, може да падне под 7, при нормални условия 8-8.5....но твърдо под 10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен средният разход за последните 16 800 км. е 9,6 литра. В града ми гори около 12 литра. При много икономично каране я свалям на около 7.5 литра.

 

2018 кг. тегло 

Ръчна кутия

19 цола

Редактирано от TMAX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На справка от spritmonitor при филтър за А6 224к.с., дизел, п-во 2005-2009 излизат 27 коли, за които средно:

==============
min  | aver.|   max
7,32 | 9,31 | 11,83 

==============

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полудяхте с тоя разход :)

 

В град като София няма как да се постигнат данни долри близки до каталожните - все пак е супер затапен и с бавен трафик, дори 3 цилиндровите мотори харчат "много" в подобна ситуация

 

И пак да попитам (вече няколко пъти) - на кой му пука дали 4Ф-а му харчи литър отгоре, когато останалите разходи (каско+гуми+консумативи+ОБЕЗЦЕНЯВАНЕ) са в десетки пъти по-висока загуба на средства в сравнение въпросния литър

 

Ако колата пали и върви добре, не трака и не пуши лютив бял дим на празен ход е напълно безмислено да се ровиш из нея, защото лицето "Х" постнало в темата някакви цифри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм си вкарвал винаги разходите на колите и има полезни неща като:

- първо разбираш ако има някакви промени в поведението на мотора откъм разход, примерно в следствие на някаква настройка, или проблем

- втори си правиш сверка  ей-така от интерес как е лакомията на мотора според стила на шофиране, пътните условия и др.

 

Ако си вкарваш и другите неща като консумативи и прочие:

- имаш календарна справка за датите на смени, което също е полезно

- заболява те главата, като видиш, че всъщност разхода на гориво е наполовина от общият харч на колата :) Примерно вместо 15 - 25лв/100км, всъщност е 30 - 50лв/100км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здавейте,

 

Искам да се включа и аз в темата - 3.0 TDI (224 hp), Tiptronic и Quattro e колата. Разходът очаквах да е по-висок, защото бях чел доста из форума.

Ето цифрите за последните около 8 хиляди километра:

 - среден разход 9.0/100 км

 - градско 10/11 по маршрута Люлин-Младост, 12-13 от Люлин до Парадайз (там става тапа на Гешов)

 - извънградско 8.0/100 по магистрала 140-150 км/ч; 7.3 от Загреб до София (120-130 км/ч + малко немагистрално) (заредих там до горе, върнах се с 1/4 резервоар в София); в Гърция пак 7.3 от Халкидики до Солун в колоната, т.е. каране с до 80-90 км/ч

 

Това е за сега. Очаквам покачване зимните месеци :)

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че астматика вдига ли над 230?

Баси вървелката ще излезне тоя спреляк

Апропо, на мен дизела ми гори предимно между 8.5 и 9.5, като може както нагоре, така и надолу

Редактирано от Stoil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полудяхте с тоя разход :)

 

В град като София няма как да се постигнат данни долри близки до каталожните - все пак е супер затапен и с бавен трафик, дори 3 цилиндровите мотори харчат "много" в подобна ситуация

 

И пак да попитам (вече няколко пъти) - на кой му пука дали 4Ф-а му харчи литър отгоре, когато останалите разходи (каско+гуми+консумативи+ОБЕЗЦЕНЯВАНЕ) са в десетки пъти по-висока загуба на средства в сравнение въпросния литър

 

Ако колата пали и върви добре, не трака и не пуши лютив бял дим на празен ход е напълно безмислено да се ровиш из нея, защото лицето "Х" постнало в темата някакви цифри

ФАКТ!

Само бих допълнил, ако А6-та, без значение бензин или дизел отговаря на горепосочените / от Веско / условия просто да се кара, качествено гориво и и профилактично/3-4 пъти годишно някаква концентрирана добавка за горивото да поддържа дюзите чисти и горивопроводната система чиста /....

 

От там нататък всякакви приказки за висок разход, при условие на съвкупната загуба на стойност от обезценка, остаряване на модела, скъпи консумативи зе регулярното обслужване, скъпи резервни части мисля, че разходът при автомобил като А6 4F е най-малкия проблем..

Моя дизел, както може да харчи граЦко 8-9, така може и 15 да харчи.

А посмали малко....Все пак е четири цилиндъра 2.0TDI....за това купе като на твоята, това двигателче си е направо малолитражно....

междудругото доста е популярно и на А4 седан с S line.....

не се смейте, от лятото досега съм видял три такива А4-ки....S line и се питаш тая корко ли е ,,нацепена", а всъщност ас по 140 к.с

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш и на всяка предавка си до 3000 оборота вервай ми 13/100 ги подминава, за 15/100 трябва от време на време да пържиш до към 4000. Висок разход на дизела се постига без проблеми.



Като си купих първата 4F-ка никой около мен не караше 2.0тди и не ми каза как да карам. А аз бях свикнал на 1.8Т-то да карам до 2500 и ми даде разход 13 малолитражната нафта...После като се научих да го карам падна разхода на 8-9.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе нека му е малолитражно двигателчето на kpematop, ама сигурно бая поумрели стокови 3.0 тди А6 може да засрами, нищо, че е само на предно... Знам как му върви колата и как харчи, 2.0 при нормално каране - около 7 на околовръстното по борд, при леко - отива към 6.5 (90км/ч).

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...