Jump to content

Чистене на „старите” дюзи, просто нови или нови, по-големи ...


Lo_Ridah

Recommended Posts

Колата е А3, AHF 110 к.с.

 

От едно известно време – месец може би - бях забелязал един сив дим за около секунда две като запаля колата. И то когато е студена, и не е карана от ден-два примерно.

Миналата седмица я оставих за боя при Илиян paintmaster-a и на него му е направило впечатление като са я местили, та ми каза че вероятно имам някоя дюза за чистене.

Колкото чета във форума мойте симптоми май са точно като за неизправно-работеща дюза, с уговорката, че не съм механик и само чета, гледам и разсъждавам. Маслото не е заминало, т.е. не гори то, а и като запаля сутринта, пуши секунда две – т.е. един вид издухва някаква мизерия, която е останала някъде по системата - и после драми няма през целия ден, колкото и пъти да паля.

 

Дотука с текущата ситуация.

Идва ред на въпроса „и ся кво прайм?” :D

 

Вар. 1 е да ходя някъде на диагностика да изключа съмненията, че нещо друго е заминало и после да бъдат почиствани – Къде е добре да се случи това в София ?

 

Вар. 2 е да ходя на диагностика и ако проблема е в разпръсквачите, да си взема нови, каквито са сегашните стандартни.

 

Вар. 3 е да ползвам момента, че и без това ми минават мислите да си засиля макло ас 110те коня. И да сложа една идея по-големи разпръсквачи. След един куп изчетени теми из разни тунинг раздели на нашия,vw, тунинг и дизел форуми би следвало мойте да са 0,210 (някаква мерна единица нещо си). А това, дето искам да измъкна (без да си изтормозя кошничката и да сменям вече веднъж сменяния съединител) са теоретични 160 коня,които искат 0,216 разпръсквачи и нов софтуер.

 

Накратко въпроса е дали да чистя сегашните и къде ИЛИ да си сложа нови ?

И какви рискове ще крият новите, ако са по-големи, а не стандартните 0,210 ?

 

Има ли някой, който е играл тоя мач или подобен наскоро и какви са резултатите ?

Редактирано от Lo_Ridah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

и мойта прави така не съм се занимавал не мисля да инвестирам пари в това, виж има филмче в ютубе как един човек си ги сваля от голф  3 и ги чисти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема съм я чел в различни по-дълги и по-къси варианти в няколко форума :)

Въпроса е, че се казва, че задължително се сменя и тва бутало на помпата с такова 11мм. В тунинг форума някакъв човек се беше изказал как нямало смисъл и 10мм било ОК - голяма част от "правените" тди-та карали с макс 11мм и то с по-големи разпръсквачи - 0.225, 0,240. Та това ми е е едното чудене.

Де що има занимаващ се с чип-тунинг е обявил оферти за софтуер който качва от 110 на 140 коня. И инвестицията " нови разпръсквачи+помпа+софтуер" за няколко коня отгоре не ми се види оправдана, ако е възможен варианта "чистене на сегашните+ нов софтуер" за 50% от сумата.

Ама и не знам варианта с почистването кой и къде може да го направи качествено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то и двата варианта са удачни зависи какво искаш да постигнеш. Ако тръгнеш да слагаш по-големи разпръсквачи, то не се знае и те в какво състояние са и може да се наложи да се чистят и те. От финансова гледна точка 205ците могат да извадят добра мощност с правилна настройка на горивната система. Зависи колко си готов да похарчиш и какво искаш да постигнеш.

За буталцето някъде бях чел, че се разбира какво по номера на помпата.

 

0 460 414 xxx

The first 0 (0 460) is for complete product.

The 460 is the code for injection pump.

The next 4 (414) is for Identifier for VE Injection Pump
The next 1 (414) options are 8=8mm, 9=9mm, 0=10mm, 1=11mm, 2=12mm, 3=13mm, 4=14mm, for the plunger of the pump.
The next 4 (414) is for 4 cylinders.

The last 3 digits should be application number.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ти е с 0.205 разпръсквачи Бош... Над твоите оригинални Бош има 0.210 и 0.216, от тук нататък вече не са БОШ... С един комплект 0.216 и пипнат софтуер, както трябва, не е нужно да сменяваш елемента с по голям... Ако имаш интерес, погледни какво предлагам и на какви цени...

 

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=45&t=387324

 

 

Хубав ден Ви желая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно чистенето, виждал ли си разпръсквач на живо ?

Износват се, износеното с чистене няма как да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм :D Аз затова питам дали има смисъл от "чистене". Принципно много не вярвам в почистването на 12 годишни детайли от двигателя и ако е нещо което се износва, а не се "зацапва", гледам да го сменя при първи признаци на умиране :D

Ясно..На първи етап ще трябва да намеря някъде диагностика, за да съм сигурен че проблема е в разпръсквачите.

И ако наистина са те, ще се търсят нови.

Предполагам, че се иска някъв спешъл стенд за тая проверка ? Някакви идеи къде има такъв ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво като изкарва малко сив пушек? Ти пък 1-2 секунди. При мен е 1-2 минути.

Това е стара кола, какво ли не е износено. Освен това докато загрее е нормално да има непълно изгаряне и някакъв пушек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биха могли, ако пикаят и отварят на по-ниско налягане и така влиза повече гориво.

Но по-често е от друго.

 

На теб ти пуши ли? Предполагам само като си натиснал до дупка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биха могли, ако пикаят и отварят на по-ниско налягане и така влиза повече гориво.

Но по-често е от друго.

 

На теб ти пуши ли? Предполагам само като си натиснал до дупка.

Така е, не само заради повечето гориво, а и заради лошото смесообразуване, важното е, че дюзите принципно не се чистят и много рядко проблема е в дюзите, освен когато не става дума за износване на разпръсквачите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биха могли, ако пикаят и отварят на по-ниско налягане и така влиза повече гориво.

Но по-често е от друго.

 

На теб ти пуши ли? Предполагам само като си натиснал до дупка.

 

 

И да не е до дупка, си попушва.... :( и ме дразни много

А не съм чипвал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва беше и при мен станало - оказа се откачен вакуумен маркуч и впоследствие запекъл актуатор. И турбото почти не сработваше. Клегата buzzi ми реши проблема  :respekt:

Ама никой не казва - къде могат да ми направят свястна диагностика на разпръсквачите, че да си знам на 100% че са за нови :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да не е до дупка, си попушва.... :( и ме дразни много

А не съм чипвал...

Провери всички маркучи, от въздушния филтър до входящия колектор. Дори и най-малката цепнатина води до описания от теб ефект.

Редактирано от S8_TDI Vasko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен доста пуши, но след 2500 оборота и с педал до края. В същото време си прави 1 бар и го държи.

 

Аз си го обяснявам с мг на празен ход - 2,2-2,5 са ми.

 

Мислел съм си да огледам маркучите, ама са доста скрити, а и не ми прилича да е от маркуч. Щеше да го има и при 2000-2200 оборота, когато е вече на 1 бар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, вземи си комплект 0.216 Бош и нищо друго, като за твоите цели. Слагаш и ще видиш как нещата ще се променят коренно. След време като посъбереш пари пипни и софтуера, това е! 150 коня дизел с гаранция за качество ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо такова мисля да направя. Видях, че има някакъв Бош сервиз на околовръстното - ще мина там за диагностика тия дни, дето се казва да го видя черно на бяло написано "разпръсквачите искат смяна" и ще се действа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата ти е с 0.205 разпръсквачи Бош... Над твоите оригинални Бош има 0.210 и 0.216, от тук нататък вече не са БОШ... С един комплект 0.216 и пипнат софтуер, както трябва, не е нужно да сменяваш елемента с по голям... Ако имаш интерес, погледни какво предлагам и на какви цени...

 

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=45&t=387324

 

 

Хубав ден Ви желая...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
Публикувано (Редактирано)

Да си вдигна малко темата. От последното писане ноември-декемрви насам пробвах тази добавка на BARDAHL за чистене на дюзи и разни други работи. Сякаш даде ефект, ама беше краткотраен - колата поутихна не пушеше толкова явно, но тука от около месец пак потраква при първо студено палене. Някой разпръсквач е заминал по всеобщо мнение, на хора, които са имали досег до колата. Не ми се занимаваше да ходя някъде да ги свалят пък да видят дали виновния е за чистене или за смяна, като в резултат бяха поръчани и вчера донесени 4бройки 0.216, които утре ще бъдат сложени на колата. След това ще ида някъде за чистене на турбото и на финала чип и толкова за силовия тунинг по тая кола :) Всякакви форуми изчетох, кое кога ше се строши или няма, дали ще излязат 130 или 170 коня Божа Работа. Като извъртя цялата схема ще сложа тука и моето впечатление :)

Редактирано от Lo_Ridah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде четох, че с новите разпръсквачи трябва да се настроят дюзите на по-високо налягане....консултирай се да не ги сваляш пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами утре ще ходя точно с тая цел  на сервиз, по препоръка от колега, който е правил същата процедура на същото място. Сам пред блока не се наемам да сменям :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така.. точка първа от програмата изпълнена - благодарности на колегата dani_94 за коректното отношение, от днес съм с 0.216 разпръсквачи :)

Сега следва една тънка профилактика на турбото и чипс на финала :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели за настройката на дюзите...нещо като налягане ала бала...Няква разлика усещаш ли? Тия проблеми дето ги имаше изчезнаха ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...