Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Точно толкова е и при мен, само дето 2 трипкомп седи на 7.2/100 и не мърда вече близо 3к км. което означава, че си папа точно 7.2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моята е а4 б6 1,9 авант, куатро , 2003 година, зимни гуми 205/60/16:

1. разход при 90-100-110 - 6.2 до 6,5

2. разход при 130 на магистрала на темпомат - 6,7+

3. За градско не мога да кажа, тъй като я карам много малко в градски условия и няма да е меродавно.

На старата кола, която беше същата, но  с 5 скорости и на предно, с ръчни скорости  и гуми 205/55/16 - 1 литър някъде надолу от горните стойности.

Редактирано от digunan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги гумите ми са 235/45/17.Инъче колата върви много добре не очаквах че quattro ще върви така добре предвид че задвижва и четирите колела, но все пак нямам наблиудения от други такива quattro-та.Благодаря за отговорите.А за това Което писах за ваг-кома обема на резервоара някой знае ли как е при неговото quattro?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята Б7-ца 2.0 куатро зареди 60 литра онзи ден като без влезнала в резервата! Незнам за разход все още по борд ми показва около 7.4 .. немога да кажа точно тъй като го полазва в мили на галон  :wall:  но като заредих и занулих средния ми показа 500 мили (800км).. за сега съм на половината ще драсна като го изразходя  и напълня  наново за да сметна средно в литри. Ако докарам 7 и малко ще се раздам ... с 17ките съм сега но чакам да ги продам и сложа 18-ките! Иначе за вървежа ... старото Б5 116 коня след ремап на предно ми се струва че ускоряваше ФРАПИРАЩО повече... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги!

Да попитам някой дали е регулирал позицията на предните врати? Моята шофьорската ми се струва съвсем леко провиснала и при по висока скорост ми се струва, че чувам по-отчетливо вятъра от преди...

Голяма философия ли е и има ли голяма вероятност да се объркат повече нещата и да вземе да свири от там ....

На предната ми кола объркаха настойките на вратата и в голям филм се вкарах и малко ме е страх честно да си кажа ..

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята Б7-ца 2.0 куатро зареди 60 литра онзи ден като без влезнала в резервата! Незнам за разход все още по борд ми показва около 7.4 .. немога да кажа точно тъй като го полазва в мили на галон  :wall:  но като заредих и занулих средния ми показа 500 мили (800км).. за сега съм на половината ще драсна като го изразходя  и напълня  наново за да сметна средно в литри. Ако докарам 7 и малко ще се раздам ... с 17ките съм сега но чакам да ги продам и сложа 18-ките! Иначе за вървежа ... старото Б5 116 коня след ремап на предно ми се струва че ускоряваше ФРАПИРАЩО повече... 

Ако си махнеш DPF-a ще видиш колко повече върви 2,0

И аз преди три години когато си смених мойта Б5-ца със същия двигател,и ми се струваше доста тромав двулитровия дизел, DPF кара приблизително 200 000 и след това задръства и колата става тромава в ниските обороти.

Редактирано от vlado0808
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз карам А4 Б6 131к.с. с ремап на 164к.с. и градско 8 не съм виждал на бордния комп. Средно градско ми е 7.5л.на 100км. Извънградско с 130км.-5.8 с 140-6л.на 100км.

 

  Май куатрото си харчи с по литър повече.

 

 п.п. За маслата и аз съм забелязал, че като си купих Кастрол от Германия 5W30 си е зеленикаво при сипване, а тукашното си е кафеникаво някакво(май в БГ всички са един цвят).

 

 п.п. От доста време исках да пиша но нямам време, че съм си направил пръскалките на чистачките да ми метат на метла, та ако представлява интерес ще пиша какво е нужно. Поне мен си ме по кефи да е на метла , а не на две струйки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз карам А4 Б6 131к.с. с ремап на 164к.с. и градско 8 не съм виждал на бордния комп. Средно градско ми е 7.5л.на 100км. Извънградско с 130км.-5.8 с 140-6л.на 100км.

 

  Май куатрото си харчи с по литър повече.

 

 п.п. За маслата и аз съм забелязал, че като си купих Кастрол от Германия 5W30 си е зеленикаво при сипване, а тукашното си е кафеникаво някакво(май в БГ всички са един цвят).

 

 п.п. От доста време исках да пиша но нямам време, че съм си направил пръскалките на чистачките да ми метат на метла, та ако представлява интерес ще пиша какво е нужно. Поне мен си ме по кефи да е на метла , а не на две струйки.

И мен ми е интересно за пръскалките.На голф 4 са така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързо за пръскалките, хихи, каква дюЗа пасна, казувай тука.

Аз да се пофаля, скоро ще съм с биксенон на б7-цата;)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще постна оригиналните номера на пръскалките(мисля че бяха от Кади) и се слагат едни държачи, пак оригинални , но не помня от какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли отговора на въпроса ми за тази опция в VCDS 

  • +01 = Smaller Fuel Tank Volume (All-Wheel-Drive)

опцията пише че е за quattro само а моята б6 е такава а опцията не беше пусната и след пускането и стрелката на горивото се вдигна значително?Дали е лъжлива тая работа досега не съм пълнил резервоара догоре.И знаете ли колко е резервоара на quattro-то, то е ясно че е по малък ама с колко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На куатрото резервоара е от два скачени съда. В десният мисля ти се намира ел. помпата и нивомера, в левият имаш друга помпа, която прехвърля горивото като падне нивото в десният. Най-вероятно като не ти е бил пуснат този код, в левият съд си е било винаги пълно и си карал само на десният съд, и сега като си му задал функцията , лявата помпа е прехвърлила гориво в десния съд. 

 

 п.п.Може и да греша, но при Мерцедесите е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И знаете ли колко е резервоара на quattro-то, то е ясно че е по малък ама с колко?

66 l.

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На куатрото резервоара е от два скачени съда. В десният мисля ти се намира ел. помпата и нивомера, в левият имаш друга помпа, която прехвърля горивото като падне нивото в десният. Най-вероятно като не ти е бил пуснат този код, в левият съд си е било винаги пълно и си карал само на десният съд, и сега като си му задал функцията , лявата помпа е прехвърлила гориво в десния съд. 

 

 п.п.Може и да греша, но при Мерцедесите е така.

Когато пусна опцията стрелката на горивото се вдига мигновенно а щом махна опцията тя пада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Може да имаш нивомер и в левият съд и да се смята горивото от двата нивомера.

Виж отгоре двете капачки на резервоара какви и колко проводници влизат и ще разбереш всичко. Мерни кабелите от ляво, като си пуснал , че си щар по щар и като не си го пуснал.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Сигурно наистина е така колега.Благодаря утре ще проверя и ще пиша.

Друго което искам да попитам има ли вариянт да пусна напомнянето на колан(имам предвид звукова индикация) защото пуснах една опция и при даване на контакт ми светва вече човечето с коланчето но независимо че не съм слойил колан то си угасва след 2-3 секунди?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и хардуерна подготовка(датчик в седалката), ако си го от менюто instrument clsuter през ваг и не мига, значи нямаш датчик на седалката = )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобо какъв би-ксенон ще меткаш ? лупи прожектори или оригинален ?   
Колкото до ДПФ-а чета в Audi-sport.net че ги махат само ако имаш приятел работещ на MOT-станция  ( ГТП ) и после на Острова нямало корупция а ?  :stupid:  :dance: 
Пишат че го чистели софтуерно и хардуерно но го оставяли да си личи че го има (просто махат вътрешностите) ... защото на ГТП гледат отдолу и ако колата е Фабрично с ДПФ няма как да мине без такъв .... Афтърмаркет ксенона е забранен без значение лупи или НЕ!    :hilezh:  
както и пръскалките на фаровете ако колата е снабдена с такива - то те трябва да работят !!! Майката си трака тука   :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, по колко време ви карат Н7 крушките на фаровете?

 

Купувам си някакви по 22 лева на Нарва и карат максимум 6 месеца.

 

Дали оригиналните изкарват повече? Те имат ли някаква лонг-лайф версия?

Аз карам с Осрам +50% някъде към 17 лв едрова цена, от 5 месеца не съм имал ядове, но ще видим по-нататък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързо за пръскалките, хихи, каква дюЗа пасна, казувай тука.

Аз да се пофаля, скоро ще съм с биксенон на б7-цата ;)))

Честито! За Б7-цата, не за ксенона. :) Дай да я видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Еми той си прави Трайчо Костов .... Похвали се пък и те почнах с въпросите за ксенончо !

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пичове, всъщност ми се падна по наследство след като продадох другата кола :) Не е привличаща окото за момента, ама не се знае какво ще ми щукне =))) Ще я фотна и покажа.

 

Иначе благодая, много по-хубави да Ви се връщат.

 

За ксенона - взех оригинален такъв, направих ревизия(ичистване от вътре при Герака-много готин пич, дано си остане и занапред такъв), смених крушките и е готов за слагане. Само да дойдат адаптерите. Като цяло е добра интервенция според мен.

Ако някой стигне до ретрофит, мога да напиша точно и как със снимки става, за по-лесно =)

 

Също така, ако някой не знае - има ремонтни комплекти за фаровете на б6 и б7(има и за други де).... така че дори и да си намерите фар, с липсваща/счупена щипка, не се притеснявайте - скачайте, рем комплекти са около 50лв. Само трябва да са останали едни като улчи, за които се захваща рем комплект.

 

Та така =)

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мое да пуснеш как става операцията със слагането на фарките щот и аз съм за ксенон ма се чудя още че на скоро сложих дневни на дългите а карам предимно денем

Sent from my C2105 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...