Jump to content

Audi A4 B8 Avant 2.0TDI 170PS при подаване на газ вдига до 2500об?


plamaka

Recommended Posts

Здравейте колеги,смятам да закупя и аз едно такова бижу(надявам се) А4 B8 2.0TDI 170PS гледах едно такова,странното е че на място когато подавахме газ при студен и загрял двигател невдигаше оборотите повече от 2500,затова исках да Ви попитам дали е нормално?Пиша на студен и загрял двигател,понеже дилъра ни каза че не сме изчакали да загрее,а той работеше доста поне 8-10мин.Същия дилър на оригинална Audi автокъща обеща тези дни да е качат на компа и да видят нормално ли е,и ако има проблеми всичко да поправят.Благодаря на отзовалите се предварително

 

Няма как да дам линк за колата понеже е нова(докарана),нямаше никакво инфо и не е качена в нета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми предполагам ,че е нормално ,почти на всички по-нови коли е така ,но нека колегите да кажат,че нямам преки наблюдения върху модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста се зачудвам има скорошно боядисване на предния капак само пише таван боядисан(защо ли),сменени 4 диска на спирачките,препрограмиране на EDC system на 31000км,сега е на 120хил,скоро и DPF филтър ще се сменя.Била е фирмена кола,дали са и взели акъла,или са е пазели,а това за оборотите било нормално след 2008 всички Audi-та били с такава система на свободна до макс.2500.Всичко това е изкарано от Сервиз Лога срещу скромно заплащане ми изкараха всички данни как е излезнала и какво и е правено досега.Някакви компетентни мнения за 18хил евро струва ли си,ако някой му се чете ето повече инфо за колата(прикачените файлове),няма е още в нета качена,затова прилагам тези данни.Благодаря.

WAUZZZ8K0BA050480.PDF

Audi A4 2.0TDI 170PS.txt

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

36 000 според мен е доста висока цена за 2.0tdi и то на 120к. Поразгледай и други оферти, аз за тези пари преди година и половина си взех А5 V6, с почти всички възможни екстри, на същите километри. Според мен съвсем спокойно можеш да намериш нещо на 70-90к.

Редактирано от galeksiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай линк към обявата .

Вярно, че по рама е 2010г., но цената май е височка наистина, имайки предвид пробега, мотора и задвижването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за оборотите е абсолютно нормално и редно така да бъде. Дори новите Гоуф-ве от 6ца го имат това при дизелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак повтарям няма е още качена като обява,видяхме е в автокъщата и имаше бележка за инфо да попитаме дилърите,даже цената не и знаеха пресна дошла и все още е няма като обява 2-а седмица.Гледам за други но все са от прекупвачи(измамници),последната гледана при такива имаше сериозен проблем с скоростната кутия,2-а трудно влизаше и шумеше нещо в кутията,2 мес същата кола е има като(нова) обява тя беше за 15950 euro.Държа да е 170 коня,черна и с LED мин 2010,ръчна скоростна кутия и са доста малко такива(добри коли).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И така от днес и аз съм собственик на това Audi A4 B8 Avant 2.0TDI,забелязах нещо поне засега страничните ел.огледала при заключване не се прибират,някой да знае откъде мога да фиксна това нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито. :)

Имаш ли символче за прибиране при копчето за ел. огледалата ?

Ако имаш, а не се прибират влизаш в car-central locking-reattract mirrors и съответно on и off.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде се намира този символ,ако трябва да е до оправлението на ел.огледалата няма такъв символ има ляво огл.,среда,дясно огл.,а в Car,Central Locking имам само 3 опции,Single Door lock-out,Rear lock,Auto lock?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Да засега доста,динамика пъргавост,ако не е натискаш много добър разход 6л,надявам се ще се доказва и още,и още за 5-6000км не ми изгори никакво масло,ъпдейтнах си навигацията и даже България има,въпреки че на ДВД няма БГ,нормално за Бекер без никакви проблеми Германия-България и обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Относно питането за оборотите, съвсем нормално е. Карам Б8 вече 6-та година и имам доста наблюдения над модела. Софтуерно е ограничено да не се вдигат оборотите с цел предпазване на двигателчето от злонамереност или безумие ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

честито и от мен колега. да това за оборотите е нормално,ама я натисни ръчната и пробвай пак и ще устанеш изумен :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте отново колеги,за да не отварям нова тема първо ще попитам тук.Имам странен проблем който се проявява от време на време когато съм спрял и потеглям на 1-а предавка при подаване на газ (леко) колата тръгва и след 1,5-2 сек се получава нещо като забавяне и след част от сек ускорява,това го прави само на 1-а предавка.Някой да знае нещо по въпроса,къде е проблема?:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...