Jump to content

Mercedes vs Audi


Kahn_Fan

Recommended Posts

не 8-ма серия си е баш за ЦЛ за СЛ бяха пуснали з8 в много малки бройки но и бмв се отказаха от този клас. Но съм напълно съгласен с тебе няма смисъл да се води тоя спор. Луд фен съм на ауди много ме кефат но не могат да се сравняват с мерцедес. Ауди е компромис качество цена. Мерцедес не бих си взел поради единствената причина че всеки селянин който продаде една нива спечели 1 милион отива и си купува мерцедес някой новобогатаж без собствено мнение прави същото а циганин с пари квакво прави и той дори и нормален богат човек който просто не разбира от коли пак ще си купи мерцедес - това се отнася главно за българия де (без последното) Мерцедес - Сноби и комплексари 85% от хората които го карат

П.П Може да ви звучи като написано от 5 годишен но това си е лично мое мнение

Редактирано от Petr0v
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 346
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да а интелигенцията кара БМВ и Ауди :hilezh:

Недей така. Това което си забелязал е вярно и за трите марки (селянията)

Обаче има нещо друго, което забелязвам аз.

Има една особена прослойка хора който се държат именно така. Излиза ФВ Туарег, мигновено се напълва с него София, след това идва КЮ 7, хайде същите тези скачат на него, айде сега новото Х5 излезе, айде на него (МЛ в същата група, както и Кайен и т.н). Това са тези хора за който говориш. Това са тези модерни новобогаташи за който е важно да се покажат че са с последното поколение огромен джип (няма значение Марката), важното е да е над 100 бона и да е най-новия излезнал. Това говори на мен за простотия, липса на стил, много пари и желание за изпъкване на база горните три неща.

Обаче съвсем друго е да видиш ЦЛ. Това е класа, престиж, имидж, с уникална представителност (без да е натрапчиво показен).

Човека който го кара със сигурност не робува на мутренския модернизъм и показност, а е поне малко запознат с автомобилите демонстриращи истински имидж, вкус и висша класа.

Примерно (МБ ЦЛ, Бентли Континентал ГТ, Ягуар ХК)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даа лизинговите тарикати :hilezh: е сега най модерно е да караш Х6 още не са много но до 1 месец ще ги има доста предполагам а тия с ЦЛ СЛ С и ГЛ това за мене са останалите 15% но ЦЛК ги карат много много жалки хора и млади и стари с Мл също има доста дето се мислят за ебати тарикатите

Айде стига спам тая тема може вечно да се води преди бях е МБ форума и им се смеех че са сектанти но и ние май не сме по различни. И форд да вземеме за пример пак има с какво да се сравнява с ауди и ще има някои по добри черти. Предлагам някой модератор да закрие темата защото последние 98 поста са извън нея. Момчето просто питаше кое ауди е по бързо от SLR съжалявам пич ама няма такова не тунинговано и серийно това е отговора на въпроса ти.

Редактирано от Petr0v
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никого не обиждам, всеки с своя вкус и предпочитаня.

Не мисля че съм пубертет и съм се изложил.

Мерцедес не коментирам защото няма смисъл.

Ако си бях купил опел щях да съм в опел форума.

Форума на BMW никога не сум го отварял, защото нямам интерес но, забелязвам

че от него имат интерес тук.

Съвсем нормален гражданин и данъкоплатец съм си и имам само една кола пред блока

а не автопарк за разлика от някои други хора.

Кой кво го кефи това да си кара ,не е нужно да ме убеждава

колко е хубаво BMW-то му шот не ме интересува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никого не обиждам, всеки с своя вкус и предпочитаня. - .....селяндури на пътя ,като собствениците на BMW.

Не мисля че съм пубертет и съм се изложил. - Само ти мислиш така.

Мерцедес не коментирам защото няма смисъл. - Определено няма.

Ако си бях купил опел щях да съм в опел форума. - Респективно, ако си беше купил Волво щеше да си във Волво форума, тва е ясно.

Форума на BMW никога не сум го отварял, защото нямам интерес но, забелязвам че от него имат интерес тук. - Ако става дума а мен, аз имам и ауди и за това си чета и тука, иначе от там имат точно толкова интерес за тук, колкото и от тук за там :D

Съвсем нормален гражданин и данъкоплатец съм си и имам само една кола пред блока а не автопарк за разлика от някои други хора. - Ако пак говориш за мен, тези дето са зачеркнати са продадени вече.

Кой кво го кефи това да си кара ,не е нужно да ме убеждава колко е хубаво BMW-то му шот не ме интересува. - Аз не си спомням да съм те убеждавал че ми е хубаво бмв-то, доста по-хубави от моето съм виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никого не обиждам, всеки с своя вкус и предпочитаня. - .....селяндури на пътя ,като собствениците на BMW.

Не мисля че съм пубертет и съм се изложил. - Само ти мислиш така.

Мерцедес не коментирам защото няма смисъл. - Определено няма.

Ако си бях купил опел щях да съм в опел форума. - Респективно, ако си беше купил Волво щеше да си във Волво форума, тва е ясно.

Форума на BMW никога не сум го отварял, защото нямам интерес но, забелязвам че от него имат интерес тук. - Ако става дума а мен, аз имам и ауди и за това си чета и тука, иначе от там имат точно толкова интерес за тук, колкото и от тук за там :D

Съвсем нормален гражданин и данъкоплатец съм си и имам само една кола пред блока а не автопарк за разлика от някои други хора. - Ако пак говориш за мен, тези дето са зачеркнати са продадени вече.

Кой кво го кефи това да си кара ,не е нужно да ме убеждава колко е хубаво BMW-то му шот не ме интересува. - Аз не си спомням да съм те убеждавал че ми е хубаво бмв-то, доста по-хубави от моето съм виждал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

марш сектант :D

Стига глупости, секи си кара квото иска - крайни екстремисти има по арабския свят. ае със здраве :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ша ни изгонат май :D сега се загледах че темата е от 2 и шеста

.......Стига глупости, секи си кара квото иска ....... Абе това не е баш така, аз искам една 740Д или А8 4.2 ама си карам таралясника :D

Редактирано от Spacepl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не те преценявам ,защото не те познавам.

Обаче ми е много интересно ти как ме прецени...?

Психолог ли си , критик ли си.....не ме интересува и не си ми интересен.

Щом така често ме цитираш значи си се засегнал ...,съжалявам за което.

Моите преценки са на база на моя личен опит и това което виждам.

Не те ангажирам с мнението си, както и тикой друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ша ни изгонат май :D сега се загледах че темата е от 2 и шеста

.......Стига глупости, секи си кара квото иска ....... Абе това не е баш така, аз искам една 740Д или А8 4.2 ама си карам таралясника :)

кой веееееееее? :unsure: Ние ше си идеме сами :D А относно карането, имах предвид марка ма не се разбрахме нещо............. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е колега. Ама като го видях тва че сички каращи бмв са комплексари и селяндури ....... по-добре друг път не пиши така щото със сигурност има шофьори на ауди които не са цвете. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не оспорвам секви има.

Ама,аз говоря и изказвам мнение за такива с които съм общувал и имам наблюдения от тях.

За съжаление в БГ всичко може да се опорочи, тва е.

Важното е да сме готини хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се карайте, и трите марки си имат предимства(много) и недостатъци(цената), няма смисъл да ги сравнявате.

Аз лично бих карал и трите ако можех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахти темата и аргументите паднах от смях честно-"...един от нашия клас каза.................""спорим тука с един..... (спор между осмокласници вероятно) " ама ти знаЙш ли аудито на вуйчото на един от нашия клас скъса шортите на един мергел на комшията на първия му братовчед, туй аудитУ е голяма работа значи .Прилича на съвременен вариант на спора кое върви повече Москвич срещу Жигула.Автомобилите в един клас имат доста близки технически възможности и е въпрос на предпочитания ,често моделирани с успешен маркетинг кой автомобил ще избереш.Неуместно и смешно е дори да си фен на ауди или там на мерцедесе и т.н./особено ако караш 8,9,10+ и т.н. годишен кош с неясно минало и мрачно бъдеще или си с автомобил на СКГТ и си карал автомобил само на NFS/да твърдиш,че производители като Мерцедес или БМВ произвеждат едва ли не най големите боклуци на земята,естествено има проблемни модели,то кой ли производител няма проблеми с качеството в наши дни,но като цяло не може да се отрече ,че имат доста добри автомобили стига човек да харесва такъв тип автомобили.За всеки влак си има пътници един харесва ауди друг мерцедес,въпрос на предпочитания и възможности,някои дори стигат дотам,че "харесват "и фЯт или рено :D и какво от това,всеки си е чорбаджия на джоба .Примерно моята кола си ми харесва за момента и хич не ми дреме кой имал мерцедес и колко хубаво возел или пък там бмв как завивало и т.н. ,но не мога категорично да кажа ми кои са тия мерцедес,че те правят ли още коли. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата винаги ще бъде актуална.

Мерцедес имат голяма гама от двигатели и модели, тоест на всеки може да мухареса някой модел.

Мисля че от тази марка се срещат и най-уникалните и скъпи автомобили, които имат собствена и подчертана

индивидуалнос.

също така следователно и цената отговаря на качеството, поне така мисля.

Говоря за тунинг фирмите им ,като LORINZER, CARLLSON ,AMG, KOENING SPECIAL тн.

Може би една от марките автомобили с най-много тунинг подразделения.

Такава кола няма как да не е хубава.

Но AUDI и с тяхните новаторски решения ,като въвеждането та LED технологията и тая решетка направиха революция

в дизайна, спечелиха симпатиите на голяма част от пазара в световен мащаб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв проблем нямам с разни дупенца дето се радват като са по-бързи от мен. Скоростта не е всичко на тоя свят.

... Да. Бентли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бентли не е лошо, може би е най паркетния автомобил но ми е много английски отвсякъде, няма я оная студена немска сигурност която обичам да усещам карайки кола. Кат чуя бентли и го асициирам с бутици, маникюри, джентълмени и евгени минчев, като чуя АМГ и го асоциирам с инжинерна мисъл и мощ. :taunt: Пък и ВАГ нали знаеш че са педерасти и унищожават сичко що е хубаво - догодина като поостарее модела ше земат му плеснат една предница от сеат ибисъ ти и ше ви сипят да ядете. :box:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пф,мерцедес....единствените автомобили,дето ги продават в комеплект с бастунче и изкуствено чейне.

дори волво нямат такъв пенсионерски имидж :taunt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че хората преди 100 и повече години са карали Мерцедес незначи че са с пенсионерски имидж...

Редактирано от Gecata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На тебе изобщо не ти е ясно какво е Ауди ми се струва :taunt:

Настигнаха БМВ и Мерцедес в какво обаче? В продажбите ли?

Значи Ауди са тези които правят първите краш-тестове през 30-те години.

Те са тези които успяват през 1965-та да направят кола с 1.6 мотор, който да съперничи като динамика, комфорт на Мерцедес 200 и БМВ 2000, но с далеч по-нисък разход на гориво. Още тогава са имали хидравлични повдигачи на клапаните, докато БМВ и Мерцедес не са "евоюирали" чак до това ниво :box:

Още нещо - когато Ауди са поставяли световни рекорди за скорост, БМВ са се опитвали да монтират двигател на велосипед ;)

Абе не им обръщай внимание на тия дупедавци, само така!

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пф,мерцедес....единствените автомобили,дето ги продават в комеплект с бастунче и изкуствено чейне.

дори волво нямат такъв пенсионерски имидж :flipoff:

Ебем ти пенсионерските автомобили, я виж коя друга фирма прави коли като SL65 SLK55 CLK63 CLS55 CLS63 R63 ML63 GL63 G55 и виждал ли си пенсионер в някои от тях... ти така ли се самозаблуждаваш че не си дъртак - щом не харесваш мерцедес ? :hilezh: БМВ и ауди се молят да могат и те някой ден да правят толкова пенсионерски коли с по 620 коня....

Редактирано от Oyama
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да разбера как може себеуважаващ себе си млад човек да харесва Мерцедес. Това е кола за пенсионери ве хора айде стегнете малко бетона. Wizi не мога да го разбера ... как може да предпочиташ Мерцедес пред Ауди :flipoff: Това е срамота брат. Стига. И както каза някой колега по напред във коментарите Ауди се стремят да са конкурент на БМВ а не на Мерцедес. Возил съм се на мерцедес и мога да кажа че са абсолютни дървета. То Форда на един приятел вози по добре от новите Ес Класи ... те новите модели на мерцедес трагични просто. Айде със здраве и Ауди Форевър. :hilezh:

Редактирано от AudiS2-Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...