Jump to content

Mercedes vs Audi


Kahn_Fan

Recommended Posts

Само :rotcol: за Wizi. Wizi, губиш си времето, за съжаление. Разбират те само ограничен кръг от хора. Приемането на революционни и еретични факти (като това че Земята се върти и че Мерцедес си е Мерцедес) е свързано с цяло стъпало на развитие и не можеш да убедиш хората, ако ще най-железните аргументи да извадиш. Нали знаеш, от Витоша по-високо и от Искъро по-дълбоко нема:angry:

Хайде да я затворим тази тема, наистина... Напрежението вече се усеща сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 346
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега Kivv,не смятам,че съм загубил какъвто и да е бас,колкото и да е нескромно мога да кажа,че мога да си позволя всяка кола от двете марки и след като съм избрал ауди съм сигурен,че това е по добрата марка!

Комфорта,който ми дава ауди е уникален ,затова винаги ще го карам докато имам възможност! :rotcol:

А сега кажи защо продаваш 6-ката? :angry:

Иначе Уизи е прав момчета - не толкова заради надуващите се седалки, просто се изказа обективно, според мен.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега кажи защо продаваш 6-ката? :angry:

харесал си е мерджан- А140 :angry::rotcol:...и не му достига някои лев ,та за тва!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-па ме дразни един от класа като почне да ми разправя "мерцедес си е мерцедес" и квооооооо,дреме ми на да не казвам кое,лично за мене си по-добра марка от Ауди няма и за него(тоя от моя клас) от мерцедес няма,нищо лошо,ама да ми натяква колко били луксозни,скъпи,бързи и кво от това?! най се дразна на това че някое момиче кат чуе мерцедес и йеееее,пича дет го има е големото дупЕ а некой си че имал Ауди, го поднимават с лека ръка,много тъпо,но факт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само оставаше да добавиш:

"Нямам нищо против да играя ЦС, но повече предпочитам да карам Мерцедес" :rotcol::angry:

хаха при мен е обратното ^^ play hard go pro {} audi рулз /hf :>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек цял живот се учи и пак всичко не може да научи :rotcol:

Бих го перифразирал: Човек се учи докато е жив и след това прилага на практика наученото.

Абе много сте ми смешни с тези теми. Къде ще мерите АУДИ с МЕРЦЕДЕС? Я ми кажете кой камион на АУДИ е най-успешен последните 50 години? :angry:

И колко МИЛИОНА километра им издържа най-здравият дизел?

Всяка жаба да си знае гьола. АУДИ е готино нещо но не отхвърляйте историята на света. И не бъдете коне с капаци. Всяка фирма си има своята прелест. :angry:

И немските, и френските, и италианските, и японските, и руските дори.

-----------

Специално се върнах да добавя: А за АМЕРИКАНСКИТЕ коли нещо да кажете? Или и те се учат тепърва от АУДИ?

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре бе! мерцедесът е върха! И бмв-то също! Що ги пиша с млки букви ли! Щото кат изпуснат пътя зимата или въобще не могат да тръгнат и не мога да ги видя кат профучавам край тях! Ебаси едносезонните коли! нема един път да е било мокро и до Копривщица да нема неко разучил внимателно и отблизо канавката!

4-матика на мерцедес е абсолютно безмислен и не може грам да се мери с която и да е модификация на куаттро!!! Дори Ауто-Билд имаха специален тест на коли с конвенционално и с двойно предаване! От 4-матик файда нема грам! :rotcol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре бе! мерцедесът е върха! И бмв-то също! Що ги пиша с млки букви ли! Щото кат изпуснат пътя зимата или въобще не могат да тръгнат и не мога да ги видя кат профучавам край тях! Ебаси едносезонните коли! нема един път да е било мокро и до Копривщица да нема неко разучил внимателно и отблизо канавката!

4-матика на мерцедес е абсолютно безмислен и не може грам да се мери с която и да е модификация на куаттро!!! Дори Ауто-Билд имаха специален тест на коли с конвенционално и с двойно предаване! От 4-матик файда нема грам!

Колега не ме разбирай погрешно но мисля че не си прав. Мерцедеса си остава мерцедес и тва трудно може да се промени Такава силна фирма, както каза някой (не си спомням кой), има купища излишн пари и не защото не може, а зощото не са се захванали не са напрайли нещо подобно. Все пак двете фирми имат различни политики. Само информативно мога да ти кажа че Мерцедес изпреварва Ауди( :rotcol: ) с поне 20 години. За мен Мерцедеса е по класен, но и по грозен от Ауди.

п.п. И моля ви не сравнявайте Ауди и Мерцедес, а Ауди и БМВ. Така поне реалистично може да се спори и може да има място за сравнение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да са имали някакво предимство преди 20 години /аз изобщо не мисля, че е така/, обаче сега са грозни, некачествени и често дават дефекти, които са направо живото опасни /спирачки, светлини/! мерцедесът е останал само като емблема на капака! Няма отдавна какво да покажат! Даже преди 2-3 години коли на по 2 години имаха вече и ръжда! :) Пак Ауто-БИЛД със снимков материал доказа, че колите често нямат никаква антикорозионна защита отдолу :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това май беше "толерантният" форум ...

Толкова крайни мнения накуп от доста време не бях чел.

Няма нищо лошо да харесваш някоя марка и да си фен до гроб. Но да се говори/пише по този начин ... ще спестя епитети, че току виж пак се наложи намеса на модератори.

Хвалете Ауди, но не плюйте другите марки!

Заприличахте на олигофренясалите фенове на Левски и ЦСКА, които се бият по стадионите. Само дето още не сте стигнали до бой.

Аз също не бих си купил Мерцедес. Минах през VW и Опел и смятам занапред да купувам само Ауди. Мога да изтъкна доста недостатъци на другите марки(включително и Мерцедес), но такива крайности ... пак ще се въздържа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де.

Аз лично скоро няма да карам МБ.

1. Защото от сегашните и старите модели НИЩО, ама НИЩО не ме привлича. Нито с интериор нито с дизайн. Ако ще и да става на топка цялата кола при възможен челен удар, за да ме предпази.

Само SLK и CLS са ги докарали.

2. Защото докато ми станат по джоба горните или новите модели, които ще излизат ще мине бая време, а може и да не ми стигне времето.

Гризли, Ауди никога няма да направят камион, защото са Ауди, а това значи луксозна марка, няма да направят и микробус и автобус, защото от VAG са помислили и за това - в MAN и СКАНИА те притежават по съответно 15 и 16% от компаниите и са най-големите им акционери.

http://66.249.93.104/search?q=cache:JG3ZX7...bg&ct=clnk&cd=1

А най-успешни камиони за последните няколко години са ВОЛВО и СКАНИА. МБ и там загубиха позициите си от близкото минало.

Представяте ли си камион с марка Бентли ?

Всеки сравнява МБ и Ауди

Никой не се сеща, обаче да ги срани като концерни ?

VAG vs Daimler-Crysler ?

И както и да го погледнеш Daimler-а изостава с много.

VAG имат автомобил, който е по-добър от всеки мерджан.

CL ? - Bentley Continental GT, Lamborghini Murcielago.

SLK ? - Lamborghini Gallardo

CLS ? - Bentley Flying Spur

CLK ? - Bentley Azure

SLR ? - Bugatti Veyron

А сега чакаме и А7, А5 и Q3, Q5.

МБ как им беше малкия офроудър ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A и аз да се включа с един E320CDI 2004 лето:) Брато ми се обажда от Лайпциг миналия понеделник, взех го вика, 30500 Евра, страшен е.

Във вторник звъни, бе мнооо върви ама нещо тропа отпред, кво мое да е? Дискове? Окачване? Накладки? Ми не знам викам ама ако си беше взел едно А6 3,0 TDI Quattro сега щеше да караш а не да се чудиш как да отстраняваш проблеми. Ако сравним 3,2 мотор вади 204 коня а 3,0 225. Да не говорим че на прословутото CDI всяка година сменяш по една дюза. И за капак преди 3 месеца едвам се отърва от един МЕРЦЕДЕС СИ Е МЕРЦЕДЕС на 21000 лв и един бус само и само да му се махне от главата щото както си върви спира. Беше се ориентирал към Туарег или Q7 но промития мозък си е промит мозък. Май ще подновавям контактите си със сервиза на Балкан Стар, да са им живи и здрави такива като брат ми. После се чудите откъде им е печалбата да инвестират в странни модели? Ами от сервиза и поддръжката:) А един Мерцедес влиза в сервиза на всеки 2 седмици:) Мерцедес си е Мерцедес свърши някъде преди 10 години когат почнаха да произвеждат ширпотреба

П.С. А за ML и не споменявайте, няма собственик на ML който да е казал добра дума за него, нито на пътя е лека кола нито извън пътя е джипка, с две думи едно голямо лайно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само оставаше да добавиш:

"Нямам нищо против да играя ЦС, но повече предпочитам да карам Мерцедес" :):)

хахахаха,това от песента

Дражето - Ямбол :) рулззззз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам познат който има старата ес-класа/1994...350сл/ и новата2002/не последната/....има възможности момчето и продаде новата защото е пълно тенеке.като му натиснеш малко по-силно вратата хлътва. външния вид е като на сапунерка. мяза на лъснат хюндай-това са негови приказки/на мен лично ми харесва...старата ми е малко ретро. разбира се взе си друга нова кола защото трябва да е "дупе", а старата му подронва имиджа, но това е мнение на собственика+колата е около 200 коня, а харчи/още не може да я продаде, хем и сложи и кожа/ 17-18л/100км при спокойно каране...

а като сравнявах мерцедес С-класа 1995г. и моето АУДЕ 1996г.-модела е същия от 1994г;това е алтернативата на МБ в класа и цените/-познайте кое избрах :) нито като визия...нито като интериор...нито като вървене.МБ-класик, спорт и т.н. гледах е сори ма не вярвам моя вкус да е извратен защото НЕ бях фен на ауди, а само си търсих НЕМСКО возило

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да са имали някакво предимство преди 20 години /аз изобщо не мисля, че е така/, обаче сега са грозни, некачествени и често дават дефекти, които са направо живото опасни /спирачки, светлини/!

Жоре, това е масово, и най-сериозните марки са бъкани с дефекти, първо защото бързат да изкарат новия модел без особени тестове, второ за да докарат най-ниска себестойност на крайния продукт...

Не мога да твърдя, че Мерцедесите са грозни коли, нито несигурни и т.н....

Аз лично съм избрал най-малкото зло от по-високия клас автомобили - Ауди...

Това, че в последствие разбрах, че това е колата за мен не прави Мерцедес по-лош избор....

Между другото освен А4 гледах и С200/220...

В крайна сметка мисля, че самото заглавие на темата е малко или много безсмислено...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука преди малко в службата ме нарекоха "фанатик"! Е така си е. :)

Не ме кефат другите марки никак! Единствено Субару! И дизайна - готин, и машинарията - качествена!

Всички останали - у лево!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като каза колеги и мен ме базикат само...каквото шумче или мърсотийка видя...бягам да оправям :)

ауди та ауди. ясно е че щом сме ги избрали това най ни е харесало, но като се замисли6 имаш 10-11хил.-ауди а4 или с200-220/ако имаш 17-20хил ауди а6 или четириочки/бмв5 или т.н.-ауди са се наместили в супер ниша-достъпен лукс и качество. колокото до МБ останалото на по-спортните модели е перфектно за щатските пенсионери. имат класа спор няма-но все пак сме АУДИ фенове тук...така че всичко останало у лево....

п.п. и циганите на сапун....пък и гепардите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре бе! мерцедесът е върха! И бмв-то също! Що ги пиша с млки букви ли! Щото кат изпуснат пътя зимата или въобще не могат да тръгнат и не мога да ги видя кат профучавам край тях! Ебаси едносезонните коли! нема един път да е било мокро и до Копривщица да нема неко разучил внимателно и отблизо канавката!

Хахаха,тва са ми от любимите лафчета :):angry::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Impasse, спора е между МБ и Ауди:) Не знам кой модел ти БМВ-то но преди да си купя 4-тото поред Ауди покарах 318 или 319, 118 коня беше, 2001 лето (ебаси куция кон, с дизеловото ми служебно пунто ще те направя луд и на старт и на магистралата ако с 318, може да не върви повече но ще бъде ПЛЪТНО ДО теб, изкючително евтини материали в салона, все едно гледам Алфа Ромео), гледах и 2 броя 320D, 136 коня, едната дори била с дебитомер от 325D и трябвал да върви още повече, нищо особенно, на огледа дойдох с C220 CDI 143 коня 2001 лето и повярвай ми върви в пъти повече от 320D. Последното беше 525D, е тая вървеше наистина но на визия 5-цата не ми харесва, 3-ката е по-готина. Дори бях пуснал и питане във форума ви но никой не можа да ми каже нищо конкретно, явно не са много колите 2001-2002 година във форума ви така че не приказвай много. Но май ти говоря за прекалено нови коли съотнесена към твоята или ,,троен стоп,, :angry: или Е34 с газова уредба. Седи си мирен на задника кат си мерим куровете да не се окажеш печелившия

Редактирано от Audi_90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука чета ебати глупостите от рода мерцедес са 20 години по напред :flipoff: ,ма с кое бре са толкова напред,в общи линии AUDI 90 и GODO обобщиха моята позиция,а по отношение камионите - МАН отдавна са НОМЕР1 !!!За феновете на мощните двигатели на мерцедес една статистика от мен:

200 CDI 122к.с. 2.0 TDI 140 к.с.

270 CDI 177к.с. 2.7 TDI 179к.с.

320 CDI 224к.с. 3.0TDI 232к.с.

400 CDI 250к.с. 4.0TDI 275к.с. 4.2 TDI 318к.с.

200 KOMP.163к.с. 2.0 TFSI 170к.с.

240 177 к.с. 2.4 177 к.с.

320 224к.с. 3.2 FSI 256 к.с.

600 500к.с. 6.0 W12 450 к.с.

Какъв е извода?По-голяма мощност само при 6000 кубиковия вариант!!!За какво говориме колеги повече за надуваеми седалки в завоите ли за какво????? :respekt:

П.С. БМВ НЕ КОМЕНТИРАМ,ЗАЩОТО Е ЕДНА УВАЖАВАНА ОТ МЕН МАРКА,КОЯТО Е СЪЩО СВЕТЛИННИ ГОДИНИ ПРЕД МЕРЦЕДЕС!

Btw.Новата S класа е тотално прекопирана от 7цата вътре,май нещо се поууяха мишуенцата от любимата Ви марка!

П.С. 2 Темата въобще не е тъпа!

Редактирано от QUATTRO_BG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...