Jump to content

Mercedes vs Audi


Kahn_Fan

Recommended Posts

а по отношение камионите - МАН отдавна са НОМЕР1 !!!
Владо те според мен винаги са били пред Мерцедес, но допреди 10 тодини мисля, че лидер беше Скания-та. Що касае Актрос-а - такъв резил и такава излагация в товарните камиони за Мерцедес никой не е очаквал (мнение на ТИР-аджии и спедитори). :respekt:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 346
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

200 CDI 122к.с. 2.0 TDI 140 к.с.

270 CDI 177к.с. 2.7 TDI 179к.с.

320 CDI 224к.с. 3.0TDI 232к.с.

400 CDI 250к.с. 4.0TDI 275к.с. 4.2 TDI 318к.с.

200 KOMP.163к.с. 2.0 TFSI 170к.с.

240 177 к.с. 2.4 177 к.с.

320 224к.с. 3.2 FSI 256 к.с.

600 500к.с. 6.0 W12 450 к.с.

Не че нещо, ама Мерцедес никога не са били коли за ластици, или точилки както им викат рацерите. Много е неуместно да поставяш акцент върху мощността в спор срещу Мерцедес. Това е все едно да плюеш Rolls Royce, че нямал спортен и агресивен дизайн... Royce имат V12 с мощност под 500 к.с., това значи ли, че Мерцедес са голяма работа спрямо тях?! :respekt::flipoff:

Изобщо... имам чувството, че водим този "спор" като форма на обществена самоизява. Почти никакви съпоставими и обективни неща няма в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тогава защо цялата тая "пеняда" че мангалцедес е по напред от ауди след като не били съпоставими ? :respekt:

Редактирано от Ngoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм БМВ -318 инжекция Е-30 през далечната 96г. за времете "мутренска" кола многа вървеше 200 за норматив,ама нмого е лека някаде около 1000 кг. необорудвана,но зимата мъка - не можеш да тръгнеш от място.Мерцедес 190 - умрял кон,задно предаване зимата същата работа,а като видиш оня мерник на предния капак и ...,че и беше 2.6 мотора някаква щатска версия,нищо особено.Аз лично харесвам Ауди,защото е някеде посредата на бмв и мерцедес,лукс,комфорт и бързина.Бмв- хулиганска , мерцедес - тузарска,а Ауди кола за рицари :respekt:

Редактирано от Me4kov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В леките коли на Мерцедес им е останала старата слава и имидж, нищо общо с качеството отпреди 10 години.

В камионите (т.е. в моята област статистиката казва че IVECO e най-продавания, не твърдя че е хубав, МАН е хубав камион но е много по-скъп, Скания губи позиции от поне 2 години и върви по пътя на Мерцедес но с по-бавни темпове. Спедиторите отдавна се отказаха от Мерцедес и минаха на MAN и IVECO въпреки че Мерцедес продават с по 10 000 Евро под цената на IVECO. За самосвалите същата работа, не може да ползваш шасито на On Road автомобил за Off Road, трошат радиатори в Off Road условия поради малкия преден надвес като за световно

Мерцедес лежат на стара слава и промити мозъци

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега кажи защо продаваш 6-ката? :respekt:

Иначе Уизи е прав момчета - не толкова заради надуващите се седалки, просто се изказа обективно, според мен.......

За да си купя 3.2 FSI Quattro :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че нещо, ама Мерцедес никога не са били коли за ластици, или точилки както им викат рацерите. Много е неуместно да поставяш акцент върху мощността в спор срещу Мерцедес. Това е все едно да плюеш Rolls Royce, че нямал спортен и агресивен дизайн... Royce имат V12 с мощност под 500 к.с., това значи ли, че Мерцедес са голяма работа спрямо тях?! :respekt::flipoff:

Изобщо... имам чувството, че водим този "спор" като форма на обществена самоизява. Почти никакви съпоставими и обективни неща няма в него.

:dance: Менделеев това беше в отговор на поста на Уизи,че мерцедес винаги са правили по-мощни двигатели от нашите :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи много се отлепихме от темата на човека ама айде здраве да е ... :dance:

Значи и МБ и БМВ са страхотни марки - спор няма, то просто си личи от продадените бройки и популярността им! :flipoff:

Но из цяла Европа е известно(особенно в Германия), че прозвището на БМВ е "гамена(хулигана) на пътя" :respekt: - наблягат на спорта и агресията, а забравят за удобството, сигурността, надеждността....

МБ пък само лукс, но както стана ясно в едно сравнение в тази тема двигателите им при еднаква кубатура са по-слаби от БМВ и Ауди! Ще кажат някои "МБ са най-добрите", да но не във всички модели и параметри! Имат много лукс, екстри, глезотиики, но изведнъж излиза че претъпканата с електроника и щуротии кола влиза в сервизите много по-често от някое 10 годишно Ауди :bia:

А и лесно е да се каже "най-добрите", но трябва да се отчете и на каква цена! То ако трябва да сме честни като коефициент качество/цена - Ауди определено бие и МБ и БМВ! Най-добър си ако можеш да дадеш по достъпен начин най-доброто от съвременната технология, а не като МБ, които в някои характеристики и екстри са малко над Ауди и БМВ а цената им е 2 пъти по-висока :hilezh:

Определено АУДИ е правилният избор за кола до 150к лв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200 CDI 122к.с. 2.0 TDI 140 к.с.

270 CDI 177к.с. 2.7 TDI 179к.с.

320 CDI 224к.с. 3.0TDI 232к.с.

400 CDI 250к.с. 4.0TDI 275к.с. 4.2 TDI 318к.с.

200 KOMP.163к.с. 2.0 TFSI 170к.с.

240 177 к.с. 2.4 177 к.с.

320 224к.с. 3.2 FSI 256 к.с.

600 500к.с. 6.0 W12 450 к.с.

това ми се иска да го напиша на твърди листа хартия и да го забия в дупе'ата на много хора от класа,щото са много заблудени индивиди,ама ще си остана със желанието :respekt:

може би най-вярното нещо което съм чул/прочел за мерцедес е това което се написа тук няколко пъти,марката се гради само на това от преди доста време и на емблемата на капака, което е от тъпо по-тъпо ама колкото и да се опитвам да го набия в главите на някои хора, все не става и не става :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, нека да не изкарваме кирливите ризи на МБ защото и ние си имаме достатъчно,

занимавам се с техническо и гаранционно обслужване на ауди и да ви кажа че незнам как е при МБ но знам как е при нас и не е никак розово.

в бъдеще също няма да стане, това е политика на фирмата ( на всички фирми)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, нека да не изкарваме кирливите ризи на МБ защото и ние си имаме достатъчно,

занимавам се с техническо и гаранционно обслужване на ауди и да ви кажа че незнам как е при МБ но знам как е при нас и не е никак розово.

в бъдеще също няма да стане, това е политика на фирмата ( на всички фирми)

Дааа и при МБ е същото с новите модели,то май-май при всички производители е така.Разбира се има и изключения,но като произвеждаш само 300 коли годишно/примерно/,остава и да не ги избараш от всякъде.Тези коли обаче са много далеч от възможностите на българина/масата от народа/,така че да не ги намесваме.Пък и при тая глобализация фирмите вече не държат толкова на качеството,а на ниска себестойност на продукта/как я постигат?-евтина работна ръка,ниско качество на матеряла и др./.Мисля,че почти всички автомобилни производители се опират на имиджа изграден от тях преди десетина петнайсет години.Отклонихме се от темата-Кой е по,по-най в мощността и бързината?.Е аз отново се опитвам да мисля и стигам до извода:тая година най-мощни са ауди,догодина са бмв,миналата година са мб и т.н....земята е кръгла и се върти.Важното е ние да се уважаваме и да не се делим на такива и онакива и други и...

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Мразим BMW.

Само погледнете хората които го предпочитат.

Избора е важно нещо, когато става въпрос за адекватно поведение на пътя.

Всички караме ама нема такива прости селяндури на пътя ,като собствениците на BMW.

Погледнете статистиката само ,колко от ПТП-тата са станали с такива коли.

Никога тема да си купим от тая марка и да се вкарам в шаблона (ПЪЛЕН СЕЛЯНДУР).

Всеки като си е копувал колата си направил сметката до какви пари е,за каква поддръжка иде реч,за имидж ли му трябва и тн.

Качваш се в колата и тя си ти казва точно за тебе съм.

Няма кола с по лоша видимост от МБ и BMW и напред и назад.

Ако щат и 20 инчови телевизори да им сложат в централната конзола.

Недомислени коли за комплексари ,неадекватни като собствениците си.

Там където влизам с 120 В завоя те бият спирачки.

Това ли е колата?

Да не говориме че па и те са едни спирачки(обърнете внимание на спирачния път при офицялните сравнителни тестове).

Добре съм си аз с АВДИТО това е марката и вътбще не е по малко скъпа от гореспоменатите, поне за мен.

Живи и здрави да са тея дет си ги карат мерцедесите и беемветата, ама като ги видим в некое заведение дет човек е отишъл

да пие едно кафе и да се разтовари малко и им слушам простотиите от съседната маса и мноо се дразним.

За съжаление в такава държава живееме.

Даже в Германия тия марки отдавна не са актуални.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, благодаря много на автора на по горния пост - и аз обичам всички хора и не ги деля на това каква кола карат. На вас БМВ определено ви бърка в гъза нещо, уж МБ и Ауди сравнявате пък, , , , пак на БМВ отидохте <_< смятам че автора (и не само тои) попрекали малко. Коя ще е следващата тема - Ауди VS Space Shuttle :)

Редактирано от Spacepl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдееее... и тая тема се Оспами <_<

Недейте сравнява Ауди с други марки от този сегмент, хората от Инголщадт са направили нещо съвсем различно като концепция и технология, като стил и т.н.

Мисля че БМВ и Мерцедес копират най-силните черти на АУДИ като почнаха да правят аналози на Куатро, както и БИОНИКАта... Само алуминия нещо им се изплъзва.. и за това още правят китюци :)

На всичкото отгоре Ауди е лидер в безопасността, икономичността (ефективността), което е най-важно ;)

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мразим BMW. - Съжалявам за което.

Само погледнете хората които го предпочитат. - Е кво да им погледна - виждал съм се и преди.

Избора е важно нещо, когато става въпрос за адекватно поведение на пътя. - Тука незнаеш колко си прав.

Всички караме ама нема такива прости селяндури на пътя ,като собствениците на BMW. - Тука като ти гледам разсъжденията квото и да ти обясня нема а ме разбЕреш.

Погледнете статистиката само ,колко от ПТП-тата са станали с такива коли. - Е покажи ни я тая статистика да видим ти куде гледаш.

Никога тема да си купим от тая марка и да се вкарам в шаблона (ПЪЛЕН СЕЛЯНДУР). - Ти вече си в шаблона (и без БМВ или Мерцедес)

Всеки като си е копувал колата си направил сметката до какви пари е,за каква поддръжка иде реч,за имидж ли му трябва и тн. - Да това е така, аз също съм си правил сметка преди да си купя колата.

Качваш се в колата и тя си ти казва точно за тебе съм. - Имаме участник познал верния отговор.

Няма кола с по лоша видимост от МБ и BMW и напред и назад. - Тва тати ли ти го каза докато отивахте на пазар с баничарката.

Ако щат и 20 инчови телевизори да им сложат в централната конзола. - Е чак пък 20 инча, ше ти извади очите.

Недомислени коли за комплексари ,неадекватни като собствениците си. - Ти да не си учил в специализирано заведение като малък.

Там където влизам с 120 В завоя те бият спирачки. - Е ти си добър шофьор явно.

Това ли е колата? - Дааааааааааа

Да не говориме че па и те са едни спирачки(обърнете внимание на спирачния път при офицялните сравнителни тестове). - Мдаааа БМВ имат едни от най-скапаните спирачни системи (да не говорим за Мерцедес които са измислили АБС-а)

Добре съм си аз с АВДИТО това е марката и вътбще не е по малко скъпа от гореспоменатите, поне за мен. - И за мен, за това моето не си го продадох, държа си го още и си го карам чат-пат.

Живи и здрави да са тея дет си ги карат мерцедесите и беемветата, ама като ги видим в некое заведение дет човек е отишъл

да пие едно кафе и да се разтовари малко и им слушам простотиите от съседната маса и мноо се дразним. - И аз се дразна от такива като тебе като има наоколо като ида да пия кафе някъде и да разпусна ама .....

За съжаление в такава държава живееме. - Дааа държавата ни е пародия.

Даже в Германия тия марки отдавна не са актуални. - Ахам, все още са актуални обаче в Камерун, Чат, Ботсуана, Бурунди и брега на слоновата кост, но в Германия категорично вече са отживелица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките марки си имат плюсове и минуси, но за парите Ауди си е най-добрата. Мерцедеса си е мерцедес - тъпо е и мене ме дразни но ако имам 450 000 без да се замислям ще си взема с65 или цл65 ауди нямат аналог там. Ето и една снимчица да ви покажа ако не сте я виждали ще ви е интерестна - А8 купе тая снимка не е колаж или фотошоп а е реална бройка направена за конкурент на ЦЛ и бмв 8-серия но не е пусната в производство просто защото според ауди много малко хора купуват коли от тоя клас, ето и снимка

post-9147-1222936006_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдееее... и тая тема се Оспами :hilezh:

Недейте сравнява Ауди с други марки от този сегмент, хората от Инголщадт са направили нещо съвсем различно като концепция и технология, като стил и т.н.

Мисля че БМВ и Мерцедес копират най-силните черти на АУДИ като почнаха да правят аналози на Куатро, както и БИОНИКАта... Само алуминия нещо им се изплъзва.. и за това още правят китюци :D

На всичкото отгоре Ауди е лидер в безопасността, икономичността (ефективността), което е най-важно :hilezh:

Хаха Спийди, пак говориш глупости.

Незнам колко десетилетия Ауди се опитваха да догонят МБ и БМВ.

Едва последните 10-тина години ги настигнаха. С появата на моделите от А-серията. Да речем А8 от 1994 година.

Примерно ще ми кажаеш ли преди това с кой модел можеха да противопоставят на S-klasse & 7-er? С Ауди V8. хаха. :D

Всичките марки си имат плюсове и минуси, но за парите Ауди си е най-добрата. Мерцедеса си е мерцедес - тъпо е и мене ме дразни но ако имам 450 000 без да се замислям ще си взема с65 или цл65 ауди нямат аналог там. Ето и една снимчица да ви покажа ако не сте я виждали ще ви е интерестна - А8 купе тая снимка не е колаж или фотошоп а е реална бройка направена за конкурент на ЦЛ и бмв 8-серия но не е пусната в производство просто защото според ауди много малко хора купуват коли от тоя клас, ето и снимка

Малко хора купуват коли от тоя клас, но е въпрос на престиж да имаш луксозно купе от най-висок клас. На МБ то не им носи кой знае каква печалба, но както казах е въпрос на статус и престиж да можеш да подържаш в производсто и да предлагаш подобен модел.

Както сам каза на Ауди не му изнася.

БМВ също ги няма там (БМВ 8-ма серия е замислена като съперник на СЛ не на ЦЛ,а и вече я няма)

Да не говриме че и СЛ си е без конкуренция.

Какво ще противопоставиш Р8, да откакто Ауди Купиха Ламборджини преди няколко години....

А СЛ е легенда....

Да се сравнява Ауди с Мерцедес като марки е неоснователно.

Трябва човек да е с бегли познания или със слаба памет.

Когато хората са се возели в МБ, Ауди още не са го били измислили, да не говориме кой въобще е измислил първия автомобил задвижван с двигател с вътрешно горене...и още и още

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...