Jump to content

Audi 80 quattro 20V 1.8Т AJL


Recommended Posts

Преди да сложа таблото на моята кола ,го пробвахме на едно А4 дизел,не паснаха буксите. Нямам представа дали при бензиновите ще е различно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 422
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз си сложих табло от С6 Автомат 2000г на дизелова А4 ръчка

Трябва колите да са една моделна година и можеш да забиеш всякакъв вид табло ,стига да са еднакви годините

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си сложих табло от С6 Автомат 2000г на дизелова А4 ръчка

Трябва колите да са една моделна година и можеш да забиеш всякакъв вид табло ,стига да са еднакви годините

Е добре аз съм с А6 1.8т 98 и сега взех табло от S6 2000...искаш да кажеш че няма да тръгне ли..трябва ли непременно да съвпадат годините

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво и как ще тръгне,но е много вероятно 98 да е с две букси отзад,а 2000 С6 е с три .

Проблема при смяна на А4 с такова А6 е ,че бензиномера не работи или по-точно работи наобратно.

При А4 пълно/празно съпротивлението е 0/280 ома ,а при А6 е наопаки.

Това,което със сигурност знам е ,че годините на таблата трябва да са еднакви.

Иначе има писано много и има подробни снимки за разликите в таблата от съответните години,но не намирам темата

Е добре аз съм с А6 1.8т 98 и сега взех табло от S6 2000...искаш да кажеш че няма да тръгне ли..трябва ли непременно да съвпадат годините

Хоп

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/407363-Understanding-differences-between-Audi-A6-clusters-and-the-compatibility-issues

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Моето табло е от Ауди А6/С5 , произведено декември 1997 г.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно е от таблото,защото понякога само като дам на контакт,стрелката отива на 60,100,140 и тн,обаче брояча на километри отчита точно.Ше го оправим,уж?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема при смяна на А4 с такова А6 е ,че бензиномера не работи или по-точно работи наобратно.

значи при А6 ,принципа на уреда работи ,като при В4 ките ли, понеже ми разправяха че таблото ако е от А4 ,трябвало да се огъва механизма на поплавъка за да показва точно
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при мен в момента е така

А4 с табло от С6

Като заредя догоре и ми показва ,че е празен

Като вземе да намаля горивото отива към 1/1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кой ли път го пускам тоя линк:

 

http://www.alm.hk/tiny/tinytank.php

 

Разгледайте цели сайт има интересни решения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти табло от бензинка куатро (на предно дето са не показва бензина вярно) Антоне слагаш и дерзаеш а тая лампа дето ти свети за АБС -а (нали ме бешепитал ама тогава не можах да ти отговоря) е защото сигнала е обратен ;) при включен блокаж иззгасва като го изключиш светва 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

От днес доволно си карам с работещ климатик. Два месеца голямо обикаляне беше,да се заваряват тръбички,накрайници,карбоване на снадки, на маркучи.Както и да е,климатика сега не се спира.НО получи се някакъв странен и непознат звук,като на 12 цилиндров мотор,когато турбото надуе над 0,5 бара.При включен климатик се чува по рано,при изключен малко по късно.Звукът идва от предната дясна част на автомобила.Огледах изпускателната система,за проба сложих друг въздушен филтър,звука си остана.Маслената магистрала на турбото е гореща,което може би значи че циркулира място през нея и го смазва.Има ли някакъв специфичен звук,когато турбото си заминава или може да е от скоростната кутия?Разтоварващият клапан се чува как съска,но при подаване на малко газ и леко каране, звукът го няма.Най силно се чува,като тръгвам на първа и втора скорост.Дано не е скоростна кутия,няма виене,като се движа с постоянна скорост и като съм си махнал крака от педала на газта,когато е на предавка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да направиш клип какво се чува. Съмнявам се, някой да хвърли боба и по описанието, че се чува като "12 цилиндров мотор" да познае какво се случва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Смъкнах ремъка, пак има един звук, но не и този на V12. Сега видях че при изключен компресор леко се увлича съединителя. Ще подложа шайбите, че се наложи да сложа съединителя на компресора от АСЕ-то.

 

PS:Проблемът е открит,ще се направи ревизия на компресора.Аз мислех да го направя преди да го поставя,но аз проба заредихме системата и като видях,че работи,зарязах всякакво обслужване.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да направиш клип какво се чува. 

Направих клип,но звука на клипа се чува по съвсем различен начин,лагера е за смяна.Покрай него ще се смени всичко нужно,както ревизирах двигателя.Имам човек,който се занимава точна с тази дейност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Май няма да се окаже компресора на климатика,защото на място,като подавам много газ-5000 оборота,не се чуват никакви звуци,никакво стържене,виене,само в движение се получава и най вече,като правя леко ляв завой.Ето го клипа http://vbox7.com/play:552df39470

Един стар,на който не се чува този звук http://vbox7.com/play:bbaac32517

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обиколих света да разпитвам.Не е двигател,не е скоростна кутия,не е и компресор на климатика,май проблема ще е в меката връзка и при повече подаване на газ тя се усуква и изпуска изгорели газове.Малко е рошава отдолната част,но като си доближа ръката към нея,не се усеща да подухва оттам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като и дадеш яко зор и ще чуеш изведнъж пълния глас на моторя. Аз така бях сменил маслото на кутията и викам я да и раздавам пълната газ малко и като рече ряз и почна да звучи като трактор/драгстер  Бях успял да я скъсам изцяло от положение че нямаше разбридано по нея. ДОбре че има една греда която пази тръбата основната да не се забие в земята.

Редактирано от PESHO OT MARS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно на А4 има такава греда нали това ти казвам че дууунах целата връзка открай до край и добре че беше тя та да се подпре целия цирк защото не ми се мисли какво щеше да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мислиш ли че е време да разкараш тоа чипс ?

 

Ще се разфърчи манията скоро :(

Редактирано от more
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мислиш ли че е време да разкараш тоа чипс ?

 

Ще се разфърчи манията скоро :(

 

еВал съм я то толкова пари излетаха че трябва ритуално да си прережа вените ако ги пресметна още веднъж.

До месец трябва да се сдобие и с хибридка турбина и малко чипиран софт на кутията та малко да живне тоя мъртвец.

 

А аИфоня свърши работа днес и прогледнах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...