Jump to content

Recommended Posts

Вие нормални ли сте, всичко под континентал се рони като турска дъвка, не струва и трябва да ви е срам, че карате с такива.

 

Нищо, че хората на запад карат много с такива гуми, те не са просветени , пък бако тука си кара 20 годишния разпад с конти и е дъ бест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 231
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди 15 часа, birdman написа:

 и как ше се пребиеме некой ден за неколко санта спирачен път !!! :hilezh:

Не се заяждам, ама аз като виждах, как се забивам в задницата на една патрулка -

всеки сантиметър ми беше важен :hilezh:

В моя случай беше един сантиметър по-малко от необходимото,

обаче голям кеф и то с хепи енд :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, DStealth написа:

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2014-Auto-Bild-50-Summer-Tyre-Shootout.htm

wet and dry braking from 100kph 

4th: Continental Sport Contact 5
Total: 82.9 / Dry: 35.4 / Wet: 47.5

14th: Nexen N Fera SU1
Total: 85.4 / Dry: 37.2 / Wet: 48.2

Въпросната класация е за гуми 225/50/17, а не за 225/45/17 и колкото и да звучи странно при различните размери гуми дори и минимални, резултатите в класациите са различни. 

Не съм карал с въпросния континентал и не мога да дам сравнение м/у двата модела, а само споделих първи впечатления и мнение от СУ1. Относно спирачния път то си зависи освен от гумите и от спирачните апарати, накладки, дискове, ЗКУ-то чете ли ситуации и реагира ли на време и т.н. ;)

А това дали щели да се "вкоченят" след 2 седмици това са само гадания и за де не се мЕта боб излишно по темата след айде не 2 седмици, ама към края на сезона, ще напиша ;)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече 4 месеца търкалям N Fera SU1 225/45/17 и гумите са прилични- не усещам да са шумни, спирането е ок и на мокро се представят адекватно.

Единствено понякога сцеплението липсва малко при рязко натискане на газта на 1ва и 2ра скорост...но все пак съм с 320 нютона на един мост.

Не казвам, че са по-добри от Конти и т.н...но не съжалявам, че пробвах Nexen- за в бъдеще пак мога да купя такива гуми.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...