Jump to content

Recommended Posts

Колкото и да изкарат....сега съм с унироял на 6години,и го няма никакъв.Та две лета да изкарат съю доволен.

Само да попитам, не е ли опасно да се кара толкова дълъг период от време със каквито и да била марка гуми? 6(шест) години не е ли твърде дълъг период от време и не става ли процентът висок от опасност гумата я да гръмне я да се разпадне поради остарял материал?....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 231
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На теория- сигурно. На практика- маса народ карат със стари гуми поради невъзможност да си купят нови. Виждал съм коли и с 8-10годишни гуми и карат по цял сезон с такива гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такава теория. Мишлен споменават нещо за 8 години. 

Едит:

" As a precaution, if the tyres have not been replaced 10 years from their date of manufacture (see how to read a tyre sidewall), Michelin recommends replacing them with new tyres. Even if they appear to be in usable condition and have not worn down to the tread wear indicator. "

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Я кажете от къде ги поръчвате тия Нексени. Къде е доба цената? В Медина мед ги няма, в Автогуми има само един модел. Интересува ме SU1 или SU4 225/45/17.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен много странно се получи, че N8000 ми допадна повече от SU1 - много по-тиха (въпреки че ги дават с едно ниво на шум), с идентично пътно поведение. И двете на дъжд се държат супер добре, даже бих казал впечатляващо ;) Много ме кефи, че имат големи надлъжни канали, което много помага да се изхвърли водата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, HannoSLM said:

 N8000 ми допадна повече от SU1 -.... с идентично пътно поведение. 

това сравнение лично на мен ми беше доста полезно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае да питам и аз нещо.

Одеве говорих с един немец, който продава гуми и ми каза, че Нексените били много изгодни, но карали много малко.

Тоест бързо се износват.

Има ли нещо такова?

Освен това много повече ми похвали Фалкен пред Нексен, а разликата в 16 цола е 10 лв.

Някой да има мнение по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, HannoSLM написа:

При мен много странно се получи, че N8000 ми допадна повече от SU1 - много по-тиха (въпреки че ги дават с едно ниво на шум), с идентично пътно поведение. И двете на дъжд се държат супер добре, даже бих казал впечатляващо ;) Много ме кефи, че имат големи надлъжни канали, което много помага да се изхвърли водата.

N8000 е стар модел, но в друг клас...UHP, също като новия модел SU4...просто спрямо SU1 в Туринг клас няма база за сравнение, за тишината си в грешка, просто си ги карал на различни коли като клас и почти сигурно n8000 е много по-шумната гума.

@Schnura Поне кажи модели за сравнение, че иначе само по марки е малко трудно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, DStealth said:

N8000 е стар модел, но в друг клас...UHP, също като новия модел SU4...просто спрямо SU1 в Туринг клас няма база за сравнение, за тишината си в грешка, просто си ги карал на различни коли като клас и почти сигурно n8000 е много по-шумната гума.

@Schnura Поне кажи модели за сравнение, че иначе само по марки е малко трудно...

И двете са карани като нови по около 2-3 хил. км. на д2ката (със su1 вече доста повече). Единствената разлика беше че N8000 беше на 18ка а сега su1 е на 19ка. И аз очаквах като сложа su1 колата да стане по-тиха, но стана точно обратното. И на мен ми е странно ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 hours ago, GLS said:

Сега ме объркахте. Кое да поръчвам? N8000, SU1 или SU4?

На хартия SU4 трябва да е най-доброто. Ако можеш тях да намериш на добра цена, действай. В дброс имам спомен, че имат няколко комплекта su4 можеш с тях да се консултираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това са гумите:

205/50 R16 87V Falken ZE914 

235/50 R17 96W Falken ZE914    

205/50 R16 87V Nexen NBlue  

Ама той не сравнява модели, а направо марките гуми.

Бъ ли го...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, GLS написа:

Сега ме объркахте. Кое да поръчвам? N8000, SU1 или SU4?

Ако има в твоя размер SU4 е най-добрата гума.

Schnura При тези модели действително Фалкен е по-добрия избор, Nblue е еко гума, внимавай обаче с ZE914 носи им се слава на изключително меки като борд гуми, ако ще се карат в БГ...правят балони при най-леко влизане в дупка...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евентуално тук ще се карат да.

Немеца ми разправя, че най добрите били Пирели и Мишлен, като са правили тестове и Мишлените карали с по около 20 000 км повече от другите гуми.

Това за тях, които минават ежедневно по 250-300 км е ок.

Общо взето се различават мненията, с тези тук...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да се различават мненията...тук си купуваме гумите да държат и да са здрави, а колите да вървят, а не като тях с разни "зелени" модели да карат по 100к км с тях и да няма никой като сцепление или някакви 1.6/2д мотори на по 1.5-1.8 тонни купета ставащи единствено за придвижване т.А->т.Б...Това защото сме масони, а не циции като тях :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Schnura said:

Мишлените карали с по около 20 000 км повече от другите гуми.

Това е още една причина да избереш Нексен или подобна евтина гума. Не ти трябва издръжливост а сцепление. След 4-5 години каране или 40-60 хил.км е идеалния вариант да се сменят гумите, като нови Нексенки мачкат зверски по всички параграфи абсолютно всички марки и модели гуми, които са на 5 години, дори с малък пробег. По-хубава гума от новата няма ;)

 

Ако си истински масон да си позволиш да сменяш мишелинки на равно с нексенки тогава определено Мишелин е по-добрата гума, ама ако купуваш Мишелин за да караш по-дълго в сравнение с Нексен, тогава се прецакваш.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши после как са, щото за тях има или супер доволни или супер недоволни отзиви.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...