Jump to content

Recommended Posts

  • Отговори 231
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

за 205/55R16 избора е огромен. Последно пазарувах Дънлоп за по 129 лева бройката, разните бюджетни са за под 100 лева а средната ръка е около 105 лева. Абсолютно не съм за купуване втора ръка гуми.

 

Ако не ти седят толкова зле на джантите аз бих минал на 205.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и на 205,ама са по тесни,по различно седи с тях.А между другото ето с какви е излязла от завода.attachicon.gifIMAG1857.jpg

Щом имаш заводски размер 195/65/15 си търси широки 205 и забрави за всякакви куци размери.

Като казвам "широки 205" имам предвид, че не всички 205 гуми са еднакви. Примерно в този размер Конти спортконтакт2 е една от най-широките и здрави гуми. Все още се намира под 140лв/бр. За разлика от този модел, модерния Премиумконтакт5 е много по-тесен и по-мек.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно ,не знаех ,че има разлика в ширината,,,мислех си,а и така би трябвало да е,че всички 215  са еднакви,,или който и да е друг примерен размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали Hankook Ventus Prime 2 няма да е по-добър вариянт от Нексен. 4 броя 205/55/16 са на цена 416лв с включен безплатен демонтаж/монтаж за зимния сезон. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз вече нексена го отписах,сега гледам за що годе хубава гума,не ,че съм състезател,ама един път за 10 г може да ми се наложи да спра по екстремно и метъра по късно може да е фатален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nexen N Blue HD спира отлично. Точно заради доброто им поведение на мокро един ме подпря миналото лято:-)

От гуми не се пести, т. е. търси нови, а не втора ръка.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Не съм си и помислил за пестене от гуми,,,точно в аспект сигурност размишлявам,Така кат се замисля,май ще е конти спорт 2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай смело 205 /16  , в тоя цолаж , няма смисъл да се изнасилваш с цената на тоя куц размер 215/16 ,който струва колкото 17-ка  и ако ще даваш толкова пари по-добре мини на 17" . За фацата ,при положение ,че ги слагаш на същата джанта 7J ET 45 или 42 , колкото обикновено са  заводските , 205 ще изглежда отстрани изнесена по същия начин като 215 и разликата ще я видиш само ако се наведеш зад колата примерно ,а ако се паднат някои "тесни" 215-ки както каза робобъг ,няма и да ги различиш визуално . Брутални разлики в поведението на колата също едва ли ще откриеш в ежедневието между два съседни размера ширина . Примерно моята миналата година като я взех беше с 205/16 ханкук вентус нещо си  и понеже си бяха  на два сезона дот и изкарах лятото с тях без никакви драми  , включително не са ме прескачали по завоите А4-ки с 215 :hilezh: нито съм пускал крак за да спирам .Между другото се оказаха съвсем прилични гуми ,въпреки че бях скептично настроен към тях си бяха тихи и с добро сцепление на сухо и мокро , единствено се износиха като че ли изведнъж .Зимните също са ми 205/16 и никакви ядове няма да се кара с този размер . Тая година минах на 235/17 и мога да кажа ,че с 205/16 возията беше далеч по-комфортна и разхода една идея по-нисък .Колкото до нексена , всъщност не са няква китайска марка , а са корейски ,от нивото на кумхо да речем , и ако са с подобни качества , ще са същата средна работа  като цялостно представяне , но ще вършат работа далеч по-добре от най-евтините китайски алтернативи . С оглед цената обаче, си заслужават внимание ако ще се вземат в размер 17,18 ,19 и т.н. където разликата в парите с топ производителите е чувствителна . При масовия 205/16 обаче е безмислено цената да е водеща , при положение ,че разликата за  4 бр. едва ли ще е и стотина лева и не съм сигурен ,че си струва да ги спестиш тея 20-30 лв.годишно ако ги караш три -четири сезона .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега,изчерпателен пост.Чакам само да ми споделите някоя друга марка,защото се хванах за континентала,ама повече мнения,повече опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо да добавя (в случая не те касае, защото едва ли ще сменяш джанти).... но принципно - широчината на монтираната гуми зависи и от широчината на джантата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За качеството на гумите нямам какво да кажа но понеже темата се измести малко към размерите на джантите реших да споделя моя опит понеже джантите ми са 7J x 16.

Гуми 205/55 без предпазен борд почти не пазят ръбчетата на джантата и при успоредно паркиране до бордюр трябва да се внимава. Ако гумите са с борд, положението е малко по-добре . Реших да дам 30лв/гума повече и сложих 215/55. Сега изобщо не се притеснявам от бордюрите, стойката изглежда по-добре и километража показва по-вярно. Усетих и подобрение в стабилността.

 

Иначе по темата в момента въпросния модел N8000 e 116лв за размера 215/55 и 92лв за 205/55. Разликата не е голяма за 7J джанта залагам на 215/55.

Редактирано от Flatmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В дианата има размер 225/45/17 за 115 лв. от чужди сайтове четох мнение че са ок. Мисълта ми е колко ли сезона могат да изкарат? В теста на АДАЦ пише че се износват бързо което ще рече че са меки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз днес не можах,че имах бая работа,ама гледам дианата и утре работят ,та утре ще ги сложа и ще пиша как са.

Да вярно ,че има разлика след 5-10к. и повече километри в държането

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...