Jump to content

Я да видим сега гумите на колата през зимата!



Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Отговори 270
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

FULDA ги взех втора употреба, преди 3-4 години, даже един цял сезон карах, с тях и лятото даже, малко свиреха по асвалта особено при завой :les: , ама и зимата държат здраво..., нямам оплаквания, не мисля, да ги сменям, и с летни съм карал, зимата едни цървули, много буксува с тях ама въри. А за тея дето си сменят всяка зима зимните гуми с нови, ще кажа, че не са добре, с главата. :) Иначе имам едни летни цървули, PIRELLI, кадето мисля, първо тях да сменя с някакви нови, а зимните, след 1-2 години, чак има много хляб в тях. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да видим форумните герои - експерти какви марки и размери ще ми препоръчат за 17". Тазгодишен DOT, разбира се. До 300 леффа максимум на НОВА гума.

Чакам с нетърпение предложения! :rolleyes:

Редактирано от Cornu©opia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да видим форумните герои - експерти какви марки и размери ще ми препоръчат за 17". Тазгодишен DOT, разбира се. До 300 леффа максимум на НОВА гума.

Чакам с нетърпение предложения! :hilezh:

Сега некой героЙ трябва да извади кристалното кълбо и да види каква ти е колата :lol: ФиАт Тъпо 90г например :hilezh: ГероЙте трябва да са длъжни да ги знаят тия неща и да не задават тъпи въпроси нали :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да сложа 4 Вредещайна Сноутрак 3 на Б6-цата 205/60/16 ,а на Б5-цата жената ще кара Нокианите ми(205/55/16) от миналата година!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Героите требе да са малко находчиви. Щото си пише.

В5 е колата.

Е, каква е разликата сега?

От това описание става ясно всичко "Kaра: 20VTрътка"Мисля,че като казваш ГЕРОИТЕ го даваш нещо подигравателно и някои хора трябва да се избият да ти дават възможно най-ниската цена само и само да си купиш гуми от тях :bia: Евала че ще направиш някого щаслив :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера пристигнаха и моите зимни - Дънлоп 3 М Спорт 205/55/16 M+S XL 94H с протектор на джантата.

Пише , че са правени у Немско.Ще ги видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това описание става ясно всичко "Kaра: 20VTрътка"Мисля,че като казваш ГЕРОИТЕ го даваш нещо подигравателно и някои хора трябва да се избият да ти дават възможно най-ниската цена само и само да си купиш гуми от тях :bia: Евала че ще направиш някого щаслив :bia:

Функцията "Find Member' Registry Entries" да ти навява нещо?

Що се напиняш, като явно не си форумен герой? Или си wannabe? :lol:

Kaкто и да е, не виждам нищо съществено по въпроса.

P.S. М3 са хубави гуми. Моделът вече е доста стар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. М3 са хубави гуми. Моделът вече е доста стар.

Забравих за цената 864 за 4 броя,ако може да ти е ориентир за 17''

Верно са стари като модел,но само отлични отзиви чета ,слушам и т.н.Явно има защо да са на пазара толкова време.

Възможно ли е да са с грайфер 8+мм?

Редактирано от Ц Е Ц О
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За герой и дума не може да става,а защо се напъвам -защото ме дразнят общи въпроси очакващи конкретни точни отговори :bia: И после някой не бил находчив не ти отговорил на въпроса :bia: точно

Редактирано от DZVER
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих за цената 864 за 4 броя,ако може да ти е ориентир за 17''

Верно са стари като модел,но само отлични отзиви чета ,слушам и т.н.Явно има защо да са на пазара толкова време.

Възможно ли е да са с грайфер 8+мм?

Мисля, че е нормално да излизат с такава дълбочина на грайфера от завода.

И аз като съм си мерил новите гуми - около тия стойности са си били. И аз леко съм се зачудвал не трябва ли да е повече, мама му стара... :hilezh:

За герой и дума не може да става,а защо се напъвам -защото ме дразнят общи въпроси очакващи конкретни точни отговори <_< И после някой не бил находчив не ти отговорил на въпроса :flipoff: точно

Добре, обясни ми защо за теб е чак толкова важно, че не съм уточнил типа на купето на колата.

Дал съм информация за диаметъра, искам нови, ориентировъчна сума... Искам марки, модел и останали препоръчителни размери (205/50, 225/45 и пр.).

Та?

Редактирано от Cornu©opia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е нормално да излизат с такава дълбочина на грайфера от завода.

И аз като съм си мерил новите гуми - около тия стойности са си били. И аз леко съм се зачудвал не трябва ли да е повече, мама му стара... :flipoff:

Добре, обясни ми защо за теб е чак толкова важно, че не съм уточнил типа на купето на колата.

Дал съм информация за диаметъра, искам нови, ориентировъчна сума... Искам марки, модел и останали препоръчителни размери (205/50, 225/45 и пр.).

Та?

Няма смисъл рупа ли рупа <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

215/45R17 ;225/45R17; 235/40R17 Това са размерите за Б5 :flipoff: трудно ли е да попиташ като хората- искам съвет,предложение за зимни гуми за моята кола Ауди А4 98г. 1.8Т това ти обяснявам <_<

Редактирано от DZVER
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо не 205/50/17? <_<

И по твоята глава с твоите камъни: не си дал марки и модели!

Толкова ли е трудно да се конкретизира, па и баш на въпроса пълно да се отговори, питам аз, а? :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тука бях аз за повече консултаций и питане намясто не ми се занимава он-лине справки <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До тука бях аз за повече консултаций и питане намясто не ми се занимава он-лине справки <_<

Е, с нищо не беше полезен. :)

Чакаме следващия. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немога да разбера, какво ви влече, това да сложите 17" ? Колата У немско не е излезнала с 17, нали? Освен да си дигнеш разхода, и за гъзарията друго няма да направиш. Много се кефя като видя някой с някакви такива "тракторски", джанти с гуми. Опрели в калниците, ако искаш колата ти да изглежда по-ниска, не и копувай "лопатари", а къси пружини, с подходящи амортесьори. Иначее зависи искаш качество или просто нови "тайвански" гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ли конкретно визираш?

Познаваме ли се? Колата ми виждал ли си я? Знаеш ли с какво е оборудвана?

Явно не, защото пишеш неистини.

Апропо, да ти дам насока за размисъл относно 16/17" джанти с малък офсет - спирачни апарати и дискове. Хайде сега, мисли.

И следващия път - по темата, ако обичаш. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немога да разбера, какво ви влече, това да сложите 17" ? Колата У немско не е излезнала с 17, нали? Освен да си дигнеш разхода, и за гъзарията друго няма да направиш. Много се кефя като видя някой с някакви такива "тракторски", джанти с гуми. Опрели в калниците, ако искаш колата ти да изглежда по-ниска, не и копувай "лопатари", а къси пружини, с подходящи амортесьори. Иначее зависи искаш качество или просто нови "тайвански" гуми.

Въпреки всички глупости ,които се пишат за джанти,независимо летни или зимни,ще ти кажа , че вече 20 к км карам с 225/40/18 и няма никакви драми.

Обаче джантетата са ми оригинални на Ронал и са от С8 Д2 и като си напомпам гумите на 2.6 и всичко заспива.

Много хора ревват от големите размери,ама карат с нек'ви неземни ментаци.

А колегата по-горе си има по-големи спирачки и дори и да иска няма как да кара с по-малък цолаж от 17"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Б5, 17'' джанти (оригинални Ауди), 1BE окачване + 225/45/ZR17 гуми = тотална друсаница и опадали пломби. Това е впечатлението по нашите БГ пътища. Ако на някой му е комфортно с тях - ок:)

Редактирано от didoya
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жълти KONi-та (отпред половин оборот към по-твърди, отзад оригинална най-мека настройка), Eibach черни пружини, смъкващи 35 мм. 7,5/7J 17" джанти с 225/45 летни Eagle F1 Asymmetric - в момента на 3 бара.

По-твърдо вози от оригиналното окачване, но ИЗОБЩО не бих казах, че е трагично. Това относно комфорта. Колкото до стабилността... Без коментар! :)

Все пак, на 18"+ нямам никакво намерение да минавам. Безсмислено е тук, в България. Не ми дреме повече за визията, само бити пари ще се наливат с тия размери.

Както и да е, ПАК не видях конкретни препоръки. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...