Jump to content

Я да видим сега гумите на колата през зимата!



Recommended Posts

Само да вметна че TS830 нормалните са с 9 мм грайфер. След една зима станаха с 8.5 мм., а гумата си остана превъзходна до края на сезона. Не знам как ще са този сезон, но каучука е уникално мек, така че сигурно ще са на почти същото ниво. До колкото имам опит с Конти стареенето става много по-бавно при тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 270
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Две зими , като от миналата не съм ги свалял карах и карам с тях и тази зима ще съм стях Нокиан (на 6мм е грайфера).

Мислех че лятото ще ги изяде но се оказаха корави гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си заложих на Ласа Сноуейс Ера вчера и на студеното и мокро време са бетон.На сняг съм карал с такива и са ми ясни качествата им перфектни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес поръчах Унироял СноуМакс за бусчето.

uniroyalsnowmax9156004.jpg

след изчетените ревюта мисля че направих добър избор, какво мислите вие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес поръчах Унироял СноуМакс за бусчето.

след изчетените ревюта мисля че направих добър избор, какво мислите вие?

Колега,сподели цената и цола,аз се чудех за тях,иначе сега и 2-та буса са ми с Ханкук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/70/15 тегловен 104 тазгодишен ДОТ за 140 лева с ДДС

днес направих само поръчката, иначе ще ги монтирам средата на другия месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна че TS830 нормалните са с 9 мм грайфер. След една зима станаха с 8.5 мм., а гумата си остана превъзходна до края на сезона. Не знам как ще са този сезон, но каучука е уникално мек, така че сигурно ще са на почти същото ниво. До колкото имам опит с Конти стареенето става много по-бавно при тях.

страхотни гуми,с 4 чисто нови съм!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги , може ли да използвам темата да попитам каква е разликата между TS830 и TS830P на Continental.Май и аз такива ще слагам за тази зима. :steinigung: 195/65/15 е размера

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , може ли да използвам темата да попитам каква е разликата между TS830 и TS830P на Continental.Май и аз такива ще слагам за тази зима. :flehan: 195/65/15 е размера

Твойте гуми колега са ContiWinterContact TS830 (без P). А тези с TS830P са за по-мощни автомобили, с по-големи джанти и е така да се каже нископрофилна гума.

П.П.: Понеже и аз съм се насочил да купувам тези дни ContiWinterContact TS830 колегата SpeedyMan може ли да даде повече инфо за гумата (като поведение и т.н.), както и другите колеги, които са я използвали или имат впечатления от нея!

Поздрави! :steinigung:

Редактирано от SunShine
корекция на мнението
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сега звъннах по телефона на Адимекс и Кондев ( www.adk.bg ) които са вносител на Континентал и ми казаха , че нямат TS830.Нямало производство :steinigung: Най-рано около нова година имало шанс да се появи такава гума.За момента само по-старата , TS810.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сега звъннах по телефона на Адимекс и Кондев ( www.adk.bg ) които са вносител на Континентал и ми казаха , че нямат TS830.Нямало производство :flehan: Най-рано около нова година имало шанс да се появи такава гума.За момента само по-старата , TS810.

Ами потърси ги някъде другаде... Поне тук в Пловдив на местата, на които съм питал е имало или ако не могат да ми ги доставят. :unsure:

Редактирано от SunShine
корекция
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ядове, оправих мненията дето си се объркал :hilezh: .

Съвсем скоро слагам дебиците (frigo 2) това ще им е втори сезон.

Надявам се на същите показатели и тази зима :steinigung: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 броя новички клебери HP2 са в изчакване на по-големите студове :) Трябва да възстановя едни стари джанти за пролетта, за да не въртя само гумите върху джантите.

Ще видим как са, имайки предвид, че на предишната ми кола бях с Dunlop SP Wintersport 3D, от които бях изключително доволен на сухо и мокро...на сняг също, но там е доста относително, при достатъчно майсторлък винаги можеш да се закопаеш :)

Пък и с емблемата куатро на решетката всичко трябва да стане възможно :bia: :bia: :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От мненията на познати Frigo 2 си остава един много добър избор в ниският ценови клас.

И аз заложих на тях(за отзад) иначе отпред съм с NOKIAN. Миналата година не ме предадоха никъде и затова сега пак са отпред,ще видим как ще са и през втория сезон.Надявам се и DEBICA-та да се представят добре,чувам добри отзиви :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес си купих 2 бр Continental TS830.Вече може да вали сняг :flehan:

Честито колега! :lol: Както бях казал по-рано и аз съм се насочил към тях и тези дни ще ги взимам! Беше ми интересно да чуя мнение (като цялостно представяне) от някой, който е карал с тях (като например SpeedyMan) обаче колегите се спотайват нещо! :flehan:

Поздрави! :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! :respekt: Както бях казал по-рано и аз съм се насочил към тях и тези дни ще ги взимам! Беше ми интересно да чуя мнение (като цялостно представяне) от някой, който е карал с тях (като например SpeedyMan) обаче колегите се спотайват нещо! :flehan:

Поздрави! :f_ck_you:

Гумите са номер едно, единственият им недостатък е, че ми се струват малко шумни на мокро (в сравнение с летните ми michelin pilot exalto). Но това е бял кахър - от поведението на автомобила, особено на сняг и лед, съм изключително доволен, както съм описал и в тази тема.

Тъкмо днес размишлявах дали не е време да ги обувам вече. Чета на разни места, че зимни гуми се слагат, когато температурата навън стане под 7 градуса, но какво значат тези 7 градуса - средна, минимална?... Не е много ясно.

Редактирано от Dakota
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гумите са номер едно, единственият им недостатък е, че ми се струват малко шумни на мокро (в сравнение с летните ми michelin pilot exalto). Но това е бял кахър - от поведението на автомобила, особено на сняг и лед, съм изключително доволен, както съм описал и в тази тема.

Тъкмо днес размишлявах дали не е време да ги обувам вече. Чета на разни места, че зимни гуми се слагат, когато температурата навън стане под 7 градуса, но какво значат тези 7 градуса - средна, минимална?... Не е много ясно.

Ами по-скоро трябва да се предполага, че е средна... :steinigung: Ама то при това шантаво време човек как да сложи зимни гуми ... единия ден е 7 градуса макс, а на другия вече е 17 :f_ck_you: Затова за сега съм в процес на изчакване отностно това кога да ги купувам, защото няма къде да си ги държа иначе! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"As winter approaches, drivers should start planning for whatever the weather may throw at them. If you need convincing, just listen to the weather forecasters. They predict that there will be a good mix of snow, ice, rain and dry spells. To cope with this mix of different road conditions, drivers need winter tyres which can cope with anything.

So, ‘if the thermometer is at 7 ˚C at best – it’s time to give your summer tyres a rest.’ The roads will normally be wet and slippery and winter tyres offer much better grip under these conditions than summer tyres. For your own safety, it’s a good idea to change to winter tyres from Continental before the start of the season."

От Continental.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, като гледам този сняг навън, определено си е време. Не знам как е в Пловдив, но 100% на тунела на магистралата утре сутринта ще е голяма пързалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...