Jump to content

Я да видим сега гумите на колата през зимата!



Recommended Posts

Ето една конкретна оферта:

1.225/45 R 17 Reinf VREDESTEIN WINTRAC EXTREME 94 H L - 301лв

2.225/45 R 17 GOODRICH G-FORCE WINTER 91 H L - 237лв

3.225/45 R 17 FIRESTONE WH2EVO 91 H L - 213лв

4.225/45 R 17 MICHELIN ALPIN A4 91 H L - 334лв

5.205/50 R 17 Reinf GOODRICH G-FORCE WINTER 93 H L - 253лв

6.205/50 R 17 Reinf VREDESTEIN WINTRAC EXTREME 93 V L - 280лв

7.205/50 R 17 FIRESTONE WH2EVO 93 V L - 171лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 270
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ура!

Благодаря! :steinigung:

Това

6.205/50 R 17 Reinf VREDESTEIN WINTRAC EXTREME 93 V L - 280лв

ме привлича неудържимо.

Някакви впечатления за модела конкретно, както и съображения за размера?

P.S. Откъде са тези цени?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Занимавам се с гуми и съм в София,по-конкретно в Дружба2 ,ако ти трябва нещо пиши на Л.С. или звънни на 0889284462,0896896322 Иво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 4 зимни карам

иначе 2 зимни отпред а отзад летни си е самоубииство :D при това положение е по добре да си с 4 летни

Напълно вярно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази зима съм решил да купя 4 гуми Kleber,но незнам дали ще имам проблеми ако ги монтирам на лети джанти.Ако някой кара със такива джанти през зимата нека сподели как са(чувал със,че при минусови температури ставали чупливи,а от солта се повреждало покритието).

post-50846-1284888098.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха.

Интересно, новите автомобили с железни джантички ли ги продават за зимата?

Специално предложение от дилъра?

Горките хора с нови автомобили... Какво ли ще правят те с тия "пластмасови" джанти зимъска... ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази зима съм решил да купя 4 гуми Kleber,но незнам дали ще имам проблеми ако ги монтирам на лети джанти.Ако някой кара със такива джанти през зимата нека сподели как са(чувал със,че при минусови температури ставали чупливи,а от солта се повреждало покритието).

post-50846-1284888098.jpg

Конкретно оригиналните джанти на Ауди - нямат мръдване.

Аз ползвам 15" като тези на снимката за зимата и 16" за летните гуми - не съм имал никакви проблеми до сега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица напазарувах 4бр. чисто нови Dunlop Winter Sport 3D 205/55 R16 с DOT 3210.

През последните 5-6 години смених 2 комплекта нови Michelin Alpin A3,и чесно казано бях доволен от гумите,но въпреки това реших да минам на Dunlop.

До сега,никога през живота ми не съм карал зимни Dunlop, и с нетърпение чакам да застуди та да ги пробвам.

п.с.А колегата където се чудеше за грайфера,пролетта купих чисто нови летни Kumho и бяха с 8мм,сега мерих и зимните Dunlop и те са с 8мм,а "старите" ми зимни,Алпин А3 след 2 сезона каране са със 7,5-8мм и по спомен бяха с 10мм когато бяха новички. Всичките 16-ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица напазарувах 4бр. чисто нови Dunlop Winter Sport 3D 205/55 R16 с DOT 3210.

И аз взех такива и мога да кажа, че са перфектни гуми за нашата зима(и за сняг и за сух,мокър асфалт ) и са почти безшумни.На жената на колата сложих Vredestein Snowtrac 3 и също съм много доволен( особенно в голям сняг драпат по добре от Dunlop-a) но мисля ,че са за по заснежени райони ;)

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май излязоха зимните тестове на ADAC за 2010 (специално мен ме интересуват 17", затова давам връзка към тези резултати):

– ADAC Reifentest 2010 –

Winterreifen 225/45 R 17 H

Излиза, че май ще се насоча към Dunlop 3D-то. Зависи каква цена ще ми дадат. А от това най-вече зависи дали няма да взема Conti-то.

Иначе - Vredestein Wintrac Extreme.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно когато купувах,разликата между Dunlop-а 3D и Conti TS 830 беше околу 5лв./бр. това за 205/55 16

Просто нямаше налични Конти,а Дънлопа бяха с пресен дот и избора ми беше много олеснен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица напазарувах 4бр. чисто нови Dunlop Winter Sport 3D 205/55 R16 с DOT 3210.

През последните 5-6 години смених 2 комплекта нови Michelin Alpin A3,и чесно казано бях доволен от гумите,но въпреки това реших да минам на Dunlop.

До сега,никога през живота ми не съм карал зимни Dunlop, и с нетърпение чакам да застуди та да ги пробвам.

п.с.А колегата където се чудеше за грайфера,пролетта купих чисто нови летни Kumho и бяха с 8мм,сега мерих и зимните Dunlop и те са с 8мм,а "старите" ми зимни,Алпин А3 след 2 сезона каране са със 7,5-8мм и по спомен бяха с 10мм когато бяха новички. Всичките 16-ки.

Е защо не ми се обади да ти обуя каляската?

И аз почнах да внасям по малко за свои хора :hilezh: :

http://audibg.com/forum/index.php?showtopi...p;#entry1323859

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаха за служебните с някаква доста голяма отстъпка,и реших да се възползвам от момента и да си взема за личната.

Та затова ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май излязоха зимните тестове на ADAC за 2010 (специално мен ме интересуват 17", затова давам връзка към тези резултати):

– ADAC Reifentest 2010 –

Winterreifen 225/45 R 17 H

Излиза, че май ще се насоча към Dunlop 3D-то. Зависи каква цена ще ми дадат. А от това най-вече зависи дали няма да взема Conti-то.

Гумите ти са Дънлоп или Континентал. Континенталът е по-евтин по-добър на сняг. Правилният размер е 205/55/16.

Колата ти не е достатъчно тежка, за да искаш широки зимни гуми. Нито ще караш с 200 по заснежени магистрали, за искаш 17". С посочения размер (даже още по-добре е 195/60/16) ще може да разчиташ, че никъде няма да затънеш на сняг. Последно ще спомена, че Континентал-ът е видимо по-тесен от други марки гуми.

П.П. 16" правилни джанти побират S6 апарати с 320мм дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че мишелина печели теста той не става ли? Щото дънлопа отстъпва на лед и на сняг..

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно ще спомена, че Континентал-ът е видимо по-тесен от други марки гуми.

Нали не бъркаш моделите TS830 и TS830P, понеже втория не ми е направил впечатление да изглежда тесен, все пак е топ зимната им гума за високия клас автомобили

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че мишелина печели теста той не става ли? Щото дънлопа отстъпва на лед и на сняг..

Съветът ми беше да не се използват нископрофилните зимни гуми без конкретна нужда. В тази връзка Мишлен е далеч назад в класациите. А освен класациите имам и личен опит с Michelin A3.

Нали не бъркаш моделите TS830 и TS830P, понеже втория не ми е направил впечатление да изглежда тесен, все пак е топ зимната им гума за високия клас автомобили

Не, не бъркам. Имам предвид ТС830.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветът ми беше да не се използват нископрофилните зимни гуми без конкретна нужда. В тази връзка Мишлен е далеч назад в класациите. А освен класациите имам и личен опит с Michelin A3.

Не, не бъркам. Имам предвид ТС830.

А4 е новия модел, по-нов от другите в теста, естествено че най-вероятно ще е най-доброто.

TS830 няма нископрофилни или по-точно широки и нископрофилни за големи джанти, там става TS830P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не бъркам. Имам предвид ТС830.

ТС830 наистина изглежда по-тесен от останите зимни гуми :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А4 е новия модел, по-нов от другите в теста, естествено че най-вероятно ще е най-доброто.

TS830 няма нископрофилни или по-точно широки и нископрофилни за големи джанти, там става TS830P

Е така де.

Аз ще обърна внимание и на това, че по тестовете се тестват нови гуми :hilezh:.

Не съм видял официални тестове с гуми след 10-20к км. А според личните ми впечатление GoodYear UG6 и подобните са трагично зле след една, максимум 2 зими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И зимните и летните са ми Континентал. На А6-та карах две зими с Дънлоп 3Д и гумата е страшна.

Редактирано от gibonass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече трета зима ще карам с Нокиан,като миналите два зимни сезона съм много доволен от тях,имайте в предвид че съм от банско и си имаме доста сняг...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...