Jump to content

Мнение за Wi-fi антена


Recommended Posts

По принцип в София интернета ми е осигурен, но имам апартамент в Сопот, който използвам само за почивка и ходя 1 път месечно за събота и неделя. Хващам доста Wi-fi, но всички са заключени и с 1 2 чертички покритие и се чудя дали тази антена няма да ми върши работа, но съм скаран с компютрите и незнам нищо за тези устройства. Ще съм благодарен за мнения. 

http://olx.bg/wifi-antena-za-internet-68dbi-990000n-i41439273

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво дали ще ти свърши работа тази антена?

От София до Сопот ли?

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбиването на 8 цифрена парола от цифри/букви няк'си не виждам как ще я разбиеш близките 20-30 години..... та ако се надяваш че с това Китайско чудо ще крадваш нет от заключени мрежи - забрави.  :zustimm:

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..........всички са заключени и с 1 2 чертички покритие и се чудя дали тази антена няма да ми върши работа...........

Антената няма да ги отключи при всички положения. Нещо се бъркаш. Както и да е.

Ако нямаш парола за дадена мрежа, колкото и силен сигнал да имаш - все тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има софт за отключване, но работи с английски думи - car, home и тн.

ако паролата е - barabar_petko_s_majete няма шанс, като цяло е майтап тия програми дето ги дават към антената, реално програмата търси паролата, не антената

 

а и като отиваш на почивка, за кво ти е тоя нет =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е разбиването на 8 цифрено-буквена парола ще му отнеме към 3-4 седмици и това при положение, че няма да го банне рутера по мак след 1 милисекунда. :hilezh: Иначе това творение на китайската инженерна мисъл да лови сигнал от 500 метра, както е написано, е абсурдно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е така си е на почивка съм, но без телевизия и без интернет си е леко казано скука. Значи няма да ми върши никаква работа и ще се наложи да търся други алтернативи.  



Е знам, че антената неможе да разбие паролата и затова се чудих дали софтуера от диска ще се справи, но явно Не 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако с тази насочена антена може да хванеш някоя близка отключена мрежа може и да свърши работа. Най-лесно е да помолиш някой съсед да ти даде ключ от неговата мрежа.

 

По последни данни разбиването на WPA2 парола не е невъзможно дори и в любителски условия така че не разчитайте много на сигурност при безжична връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако рутера е с wps, независимо колко е дълга паролата и какви символи има, може да падне за обозримo време (секунди при ползване на дифолтни пинове, до няколко часа докато обиколи всичките възможности). Това е бъг дето се знае от 2-3 години и все пак масово е незакърпен. Както казаха по-горе това не го прави антената (макар че  в някои случаи има значение чипа на картата) а софтуер.

Това за колегите които си мислят че са защитени, като са засукали някоя страшна парола. Пробвайте си рутерите с reaver.

Редактирано от nicoldy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобна антена и мога да ти кажа че в испания доста пароли разби! Купувай смело а и 28 лв не са кой знае колко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Испания може и да не са чували за WPA2 и да ползват WEP. Ама тук сме модерни и е трудничко да счупиш нещо обикновено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е WEP се разбива сравнително лесно и бързо . WPA2 съм чувал че го разбиват в домашни условия ,ама си мисля че мъката не си заслужава.

Относно антената , някак си не ми вдъхва доверие. На времето ползвахме едни като плочки и ги връзвахме към рутер ама не знам къде се продават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна,че колегата сподели вече, че не е корифей в тази област. Следователно едва ли ще тръгне да разбива пароли и т.н., като започнем от там,че се изисква време и познания, а и не е етично.

Аз съм си решил проблема с е това удоволствие, срещу скромните няколко левчета месечно:

530220120718183110.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За далечен прием се насочи към насочена Яги антена и не забравяй, че тя сама няма да ти разбие паролите, а времето за снифене (+липсващите ти познания) ще са чиста загуба на време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип няма да ми е много приятно да крада интернет, но за 2 дена някак си не ми се дават 15лв. Аз си помислих, че примерно зареждаш софтоера за разбиване на пароли към дадения Wi-fi и след час два вече си на линия. Хахаха колко съм наивен. Имахме интернет към глобул за 8лв на месец, но е пълен фъш, а и ако изгледаш 5мин клипче и вече е свършил, но явно ще реша проблема ако сключа някакъв договор към интернет оператора за цяла година с най-евтината тарифа, но ми се струва, че няма да ме устройва. Мерси на всички включили се към темата.    

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси безплатна мрежа наоколо. Тогава антената ще помогне. Или си поговори със съседите. Честно казано аз бих пуснал отворена мрежа но един приятел ми обясни защо всички били криптирани.

 

Защото РЪИРАШ ли ако някой непознат дойде и се включи в моята мрежа и прати обиден мейл до правителството, Обама или хакне сърверот на ЕС примерно ще е от моето ИП.   :hilezh:

 

Адски тъпо е в околност от 50 метра да има 40 криптирани мрежи на 2,4гхз като на никой не му пука за трафика и парите. Реално погледнато ако има мрежа за "гости" (без достъп да ми гледа вътрешната структура) баш не ме брига какво прави ако не суче торенти с по 1000 конекшъна.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поинтересувай се дали мрежите са с включен wps, ако е така, потърси badtrack с нея разбих на съседа паролата за 6 часа (беше ЕГН-то му). При други тестове без включен wps не се получаваше. Ако пък рутера има опцията на всеки няколко опита за влизане да задава време преди следващия опит това ще увеличи времето доста... Програмата общо взето ти намира и пин-а на рутера и последващо разбиване на паролата става за минути...

Sent from my HTC One using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип в София интернета ми е осигурен, но имам апартамент в Сопот, който използвам само за почивка и ходя 1 път месечно за събота и неделя. Хващам доста Wi-fi, но всички са заключени и с 1 2 чертички покритие и се чудя дали тази антена няма да ми върши работа, но съм скаран с компютрите и незнам нищо за тези устройства. Ще съм благодарен за мнения. 

http://olx.bg/wifi-antena-za-internet-68dbi-990000n-i41439273

При следващото ти прибиране там, сканирай мрежите и се "запознай" със силата на сигнала им, криптирането и т.н.

От горното ще си извадиш изводи дали е смислено... замисленото.

Всичко се разбива, но.. има едно но... "задкормилното" е важно !

Безжичната ми е  с "добра парола", ограничен брой IP- та, ограничение по MAC...

Показаната антена не ми вдъхва доверие, че ще е с дори подобни показатели на изписаното  :hilezh:

Тази ми харесва повече :

http://olx.bg/super-moschna-wifi-antena-i41361061

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази антена ще ти помогне (ако е вярно това за повишения обхват) да хванеш free нет от някое заведение или бензиностанция около теб.

В по-малките градчета интернет доставчиците пускат wifi покритие върху целия град. В книжарниците, павильончетата за вестници продават "ваучери" за достъп до тяхната мрежа. Провери, може и в Сопот да има такава "екстра" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е правилния Сопот, за който си мисля, всеки грешен ход по отношение на съсед, може да му коства свръх доза олово в тялото. Там всеки втори е оръжейник и не си поплюват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е около нас има доста военни. Първо ще се запозная с криптирането и тогава ще помисля какво да правя като цяло. Мерси 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз една нощ си отделих да чета за разбиването на пароли за wi-fi. Оказа се че си го има в конституцията на България и си е баш незаконно. Виж вече за flood нищо не скивах да има  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IP spoofing-a никъде не пише, че е незаконен, Димо аман от професори тук начело със старите форумци, 1-2 предложения имам за теб който е мисля, че са финансово непоносими ама не ми е останало време да ти ги кажа :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...