Jump to content

Здравеите!Мнение за конкретно Ауди Allroad?


Recommended Posts

Здравеите! Бих искал да дадете мнение за конкретното Ауди и ако може малко инфо за подръжката на тази кола като цена на година!Благодаря предварително!!!

http://www.cars.bg/c745059

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

поддръжката на двигателя 3.0tdi не е от евтините, сравнено с останалите двигатели на Ауди от тези години. Отделно в Allroad може да изскочи за смяна нещо по въздушното окачване.

Комбинацията с ръчни скорости е супер рядка - намалява разхода, увеличава динамиката (чувствително трябва да се усеща със скорост над 50км/ч), но минусът е постоянната смяна в градски условия, заради късите 1ва и 2ра.

Ако конкретния Allroad има проблем със съединителя - може да се наложи смяна и на маховик и тогава частите + труд могат да стигнат 2000лв., че и повече.

Ако ще го карате 1-2 години, за мен е неоправдана покупка, защото в този период може да вложите доста средства, а след това - цената ще е да кажем същата. Предполагам за да е на тази цена в момента - нищо не е пипано, а само е каран. Интересно ми е дали е купен внос на лизинг и след някакво време собственикът да е вдигнал ръце?!

2 комплекта гуми, ако имате мерак и още един комплект джанти, смяна на някои от проблемните части - дросел, всмукателен колектор, в най-лошия случай дюзи и т.н. (все обсъждани неща в раздела 4F) и ето ги още няколко хиляди лева. Каско + ГО + Данък са 1500лв. на година.

Според мен за да караш 4F Allroad 3.0tdi трябва да можеш да отделяш минимум поне 3-4000лв. годишно (без горивото).

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията Jass! Засега съм 50 на 50! Ще го мисля до края на деня и така! Ако някой напише още някакво мнение ще съм благодарен. А В8 2.0 ТДИ много по евтино ли е за поддръжка или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам стария Allroad.

За две години поддръжката ми е около 5к. Това без гориво, данъци и застраховки.

При това имай предвид, че моята излезе много запазена, качествено и своевременно обслужвана.

Т.е. не съм имал ремонти по мотор, скорости, ГНП (най-инфарктните възли)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Добро утро!

Благодаря на хората които се изказаха и ми помогнаха!Досега не съм карал такова чудо и ми трябваше повече инфо.Мога да си го позволя,просто се чудя дали въобще е за мен,при положение че ще се кара предимно в града?!?

Бъдете здрави и лек ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече зависи какво ти се кара, отколкото дали е в града (разбира се, ако въртиш много в супер център е най-добре да си купиш скутер).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Най-важното е това - какво ти се кара. Няма по-голям кеф.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е страхотна......меко казано :)   В града или не..... ще е удиволствие:)

За разходите колегите се иаказаха вече..... все пак в живота удоволствията се заплащат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да караш нов премиум е доста по-голямо удоволствие от това да ремонтираш стар премиум. Колата е страхотна, но ... Потенциални ремонти за 10к + доста време.

Лошото е, че няма как да прецениш обективно риска, докато не си имал такава и не си я поддържал :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не въпроса да е имал такава, а тази в какво състояние е. Даже и да изглежда наред може да си има проблеми.

Аз даже се замислих дали да не я купя, но не съм готов още за такива рискове. Чак толкова не ми се кара такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо,толкова ли е голям шанса да има проблем?!?Нали е поддържана само в Порше?Всички консумативи сменени?Поне такава инфо дават!Според вас проблемна ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина е обслужвана в Порше и километрите наистина са такива, не мисля че нещо сериозно ще има.

Отдавна съм разбрал, че понятието "обслужена" кола е много различно за автотърговците и за бъдещите собственици.

И също така "всички консумативи" далеч не се изчерпват с масло и филтри. А останалите флуиди? А накладки, дискове - нали това са все консумативи. 

Но от друга страна не можеш да очакваш от кола на десетина години да е 100% в заводски вид - неестествено е.

В крайна сметка отиди и виж за какво става въпрос. Вземи някой с опит в сферата и послушайте мотора за шум от верига, проверете дюзите, вижте възглавниците и постепенно ще добиеш някаква начална представа.

Ако те грабне - слагай главата в торбата и каквото стане.

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори в Инглощад в завода да е подържана, този мотор след определен пробег почва да си иска подръжка- разтракват се вериги, умират моторчета на клапите на всмукателните колектори, дюзи също почват да правят мизерии, ДПФ- а и той не е като да не  напомня за себе си. Отделно имаш и сравнително старо въздушно окачване, демпферен маховик на мотор с голям въртящ момент- все потенциални рискове за 3 и 4 цифрени ремонти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички ви за коментарите!Днес отидох да я взема.....................,но уви два дни след като пуснах темата са я купили! Така че който я е взел ,да му е на късмет!Имам чувството че е някой който е чел темата ;-) Радвам се че съм насочил някого в правилната посока?(и то без да разбирам)Ако имам пак питания ще се обърна да помагате!

БЛАГОДАРЯ ВИ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо чудно и някой "колега" да я е взел.

Ма к'во от това, не е последната на този свят.

Въоръжи се с търпение и ще намериш точно твоята кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз над една година търсих Д2- ка :hilezh:

А аз последната я купих като видях 2 снимки ,като се замисля повечето коли съм ги пазарувал без да ги гледам на живо (не важи при покупка от Бг)

Колега тоя allroad не е бил твоя ,не се ядосвай ще излезе по добър :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...