Jump to content

Audi A3 8P - VCDS


bsdnikolov

Recommended Posts

Да така е колега приемам съвета .Активирах тази функция(опитах се) понеже имам светлинен сензор защото има функция go-home/living home и се включва само когато е тъмно.Контролер е 09 cent.elect.-07coding-long coding-byte0 и аз сложих човка на bit6(това ми бяха стъпките) която сега не мога да махна също така като влезна в контролер 09 вече не излиза номера на додула или там както се казва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 807
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги, искам да питам днес си взех лостче за темпомат и разглобих всичко както си е реда, но забелязах, че модула/платката под волана, в която се включва темпомата няма достатъчно пинчета, които да влязат в буксата на темпомата и реших да върна всичко в стария ред и по нататък да търся платка или модул които ще ми трябват за темпомата.А сега след като закачих всичко и запалих колата на таблото постоянно ми светят есп-то и хидравликата(волана) :nixweiss: във ваг кома ми излезнаха куп грешки и след като ги изтрих пак продължават да ми светят тези две индикации :help:  :help: Къде и какво може да съм объркал :wall:  :help:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тва с пълен ляв пълен десен не е точно така при 8p. Тук е описана процедурата за адаптация, разисквахме го и в друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи за какво е. Според мен при него тези "куп грешки", които са му изнезнали са точно за адаптацията на сензорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получи се колеги,всичко се нареди както трябва :zustimm: Благодаря за бързото съдействие :)



А и искам да попитам някой знае ли какво трябва да монтирам допълнително, за да си инсталирам темпомата? :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi2027 - не е тук мястото за този въпрос. Нека се съобразяваме с тематиката не темите. Иначе въпросът ти е дискутиран в други теми - потърси.

Иначе хубаво, че се получи. Само с раздвижване на колата, нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,направих едно кръгче,няма и 50м и изчезнаха индикациите :)Но може ли да ме ориентираш към коя тема да се насоча за темпомата? :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мисля да започна с модула Cent. Elect.

...

 

Следвах инструкциите да си направя фаровете глезотииката посрещни ме от вкащи но ми излиза това.

Редактирано от Moonland
Коригиран цитат!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото има продължение, ще ти го идзиря.



Ето ти всичко което ти трябва за да ги пуснеш, описано на куп (пак от мен :hilezh:  :hilezh:  :hilezh: ):

 

Функция Comming/Leaving Home, без светлинен сензор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

охоо я по добре да не пипам че неми се вижда много лесно да не направя некоя беля заради една глезотиика.Благодаря все пак.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги искам да си пусна предупреждението за коланите,но искам да питам може ли само през VCDS-a или трябва преправяне и добявяне на модули преди това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш проблеми, просто следвай червения маркер:

 

image.png

 

image.png

 

Instruments_Open_Controller.png

image.png

 

Имаш 7 избора :

 

image.png

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко това е чудесно, само дето не винаги и двете седалки имат съответната функционалност. 

Зависи от модел-годината.

Но няма риск от проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За шофьорската седалка, не, твърдо. Но съм виждал коли (8Р), на които е откачен кантара (от потребител) и съответно не предупреждават за колан, какъвто и да е кодинга.

Moonland, не съм попадал на 8Р без кантар на пасажерската седалка. Може да си попадал на изключено предупреждение през кодинга. Аз така направих на мойта, писна ми да ми плаче когато жената ме вози. Виж за задните седалки кантара е опция.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснах го,но на 1 и 4 Europe NCAP изобщо не ми светва на таблото,но на останалите при контакт светва индикацията,но след това изгасва и край...Сигурно седалките нямат опция или са откачени :nixweiss: Ще ги погледна утре на светло да видя връзките от долу как са :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има седалки без "сензор" и очевидно и на колегата е напълно възможно да е такава, макар и малко вероятно за шофьорската. 

При мен от завода е активирано само за шофьорската, за другата не съм пробвал да включа откровено казано... общо взето нямам преференция в каквато и да е посока. И аз и матмуазел сме доста съвестни с коланите и навикът е абсолютно изграден независимо кой шофира и не е никакъв проблем. За шофьорската го намирам обаче все пак за задължително, тъй като ако все пак забравиш е по-добре да те предупреди още на 4-тия метър преди да си се сетил в неловка ситуация в движението. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че за шофьора е задължително да е активто предупреждението, въпреки че съм против коланите в града, но немата е друга.

Исках да донълня: предупреждението за колан се активира при скорост над 15 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш проблеми, просто следвай червения маркер:

 

image.png

 

image.png

 

Instruments_Open_Controller.png

image.png

 

Имаш 7 избора :

 

image.png

Защо като се опитам да променя стоиноста и ми дава грешка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...