theshatter

Светна ми лампата за акумулатора

Recommended Posts

Сам ли си го сменя чисто новия алтернатор или в оторизиран сервиз? Трябва да имаш гаранция.

Във сервиз го сменях но проблема е че те ми казват че не е алтернатора а стартера закачихме я на компютър и това показа че невъртял стартера а колата си пали нормално несе мъчи въобще

Ами вижда се че нищо не разбират - не ходи вече там. Щом е 11,8V на запален мотор значи алтернатора не зарежда.

@CVT При него е малко параграф 22. В друг сервиз няма да му зачетат гаранцията и трябва да налива още пари за ремонт.

Безплатен ремонт при некадърен майстор не е добра оферта. Не го знаеш още какви поразии може да направи.

Edited by CVT

Четки на генератора 11.80 волта е отчайващо заминали четки.Нормалното зареждане трябва да е 13.80-14.20 волта всичко друго освен тези стойности означава четки на генератора.При зарядка 11.8 кви стартери кви пет лева.

@Kukata_a4 "Замерих го 11.80 при запален мотор свалям клемата на плюса и угасва колата." Твърди, че алтернатора е чисто нов. Замереното напрежение е от акумулатора.

преди 18 минути, Kukata_a4 написа:

Преди 1 час, Kukata_a4 написа:

13.80-14.20 волта всичко друго освен тези стойности означава четки на генератора.

Не е баш така,но както и да е.

Генератора немога Даго измеря нямам уред но проблема е че генератора е чисто нов и ми казват че не идва от него проблема а от стартера а колата си пали съвсем нормално без никакъв проблем несе мъче въобще

@Yordan-1987Тук малко си противоречиш. Генератора немога Даго измеря нямам уред.Замерих го 11.80 при запален мотор

Йордане не се мери нищо на генератора (явно така разбираш когато някой ти каже измери колко зарежда генератора)мултицета се настройва на 20v и се слага на + и - на акумулатора при запален автомобил и гледаш елементарно е.Явно изобщо си нямаш на понятие от електричество

Edited by Kukata_a4

преди 10 минути, Kukata_a4 написа:

не се мери нищо на генератора

ти не мериш, знещите мерят и там. Те знаят защо.

Но все пак тук никой не пише заради собственото си его, а за да е полезен.

Напрежението на алтернатора се мери в много случаи. При неговия е задължително.

Алтернатора е проблема новия алтернатор излезе фалшив сега ще го върна и ще сложа нов...не е бил проблема както ми казаха стартера благодаря ви на всички

@Yordan-1987 успех с новия алтернатор. НО за да го провериш дали работи, никога повече не откачай клема от акумулатора при работещ мотор.

On 3/20/2022 at 8:00 PM, skorvod said:

никога повече не откачай клема от акумулатора при работещ мотор.

Може ли да попитам защо това е проблем? Доста често съм го правил когато не съм имал кабели и при паднал акумулатор разменя моя с на друга кола, запаля и на запалена кола върна обратно моя. Ся ми стана малко кофти, че съм го правил :hilezh:

Не се препоръчва, защото акумулатора играе ролята на огромен кондензатор, който изглажда напрежението което алтернатора генерира и регулира. Без него могат да се появят импулси на доста по-високо напрежение, което може да повреди електронните модули. Колкото повече електроника има по колата, толкова е по-опасно нещо да изгори. На Жигула например можеш да го откачаш без никакви притеснения.

Edited by CVT

Ако са включени светлините на Жигула-та, сигурно ще изгорят!