Jump to content

Проблем твърд волан


angelpeshev

Recommended Posts

Здравейте ,колеги до днес на колата и нямаше нищо.Днес се прибирам от Варна и на входа на  Бургас ,чувам нещо като цвилене или леко просвирване.Волана стана по твърд усещам ,го дори и като въртя на място.Погледнах хидравличното масло и беше на минимума и долях до максимум свирещия звук изчезна , той се появяваше само при по висока скорост.Звука беше нещо като просвирване ,но не звучеше като от рейка ,този звук ми е много познат всички знаят рейките на БМВ е39  , как свирят и колко бързо се разхлопват,не беше и ремък.Някой да може да помогне. А6 ц5 2001 2.5 тди 180пс тип-троник

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На загасена кола ли погледна маслото? Ако да, има опция то да е било по-малко. А ако е по-малко е възможно да е глътнала въздух. За да обезвъздушиш системата на хидравликата трябва да навиеш 5-6 пъти пълно ляво пълно дясно. След това виж ще продължи ли да свири. Има и друго, когато караш и свири хидравликата маслото се "газира" почва да се пени. Трябва да обезвъздушиш при палене иначе няма как да стане, ако маслото не се е успокоило. 

 

Може да е хидр.помпа. в Евро 07 за А3-ка беше с отстъпка 60лв чисто нова. Ще знаеш като направиш това което написах по-горе. 

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На загасена кола,да.Обезвъздуших е след като налях масло ,не е чувам да свири,но волана е по твърд от преди усещам ,го.Това ще рече помпа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

и аз го имам тоя проблем но при загрята течност когато вече е разпенена както каза колегата по-горе.маслото ми е на максимума от помпата ли ще да е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен беше така. Отидох при Buzzi и подмени цялата течност с оригинална и спря да свири , а уж преди това я бях подменял на половина с някаква от магазина. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално масло за хидравлика от Порше София, Юнитрейд Х, Еуратек...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

G 004  не става ли?

пише си на казанчето какво трябва да е.

 

Аз лично от няколко години карам с червена течност. Измамниците от катедра хидравлика на ТУ твърдят, че зеленото е ваг маркетинг :nixweiss:

Относно оригиналното - на едно място пише минерално, на друго - синтетично. Дали са заменяеми и дали може да може да се смесват незнам. Според мен опастност за уплътненията няма. Опасността е от корозия на помпата, но с какво зеленото е по-добро за тази помпа :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам, поради тази причина и капачката на казанчето е зелена, като напомняне. Иначе не знам каква е разликата честно казано, не има разбирам. На другата ми кола (СААБ) беше от стандартната червена хидравлична течност, а в книшката пишеше, че се слага зелена (CHF 11S). Така че по-добре си сипете каквото е дадено от производителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да намериш масло номер G002000 

 

Маслото е заменено с нов номер  G004000

 

Цена в ЕТ - 27 лв. за литър

 

ПП: има и други масла отговарящи на  G004000, които не са по зле от оригинала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен се оказа рейката,от едната страна направо е родила в следстие на това течноста е свършила...рейката от морга ли да я търся или да рециклирам тази какви са ви мненията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

никои ли не знае как се източва при мен като е студена е добре но след минута в едната посока започва да задържа от какво може да е нямам течове но съм долял 100 гр. масло феби несам сигурен за цвета но ще проверя какъв е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...