Jump to content

Проблемите на новата ми покупка.. А6 комби 2002 г.


d_petrov

Recommended Posts

VIN: WAUZZZ4B62N123432 Digit(s) Parameter Code(s) Meaning 1-2 Country WA Germany 3 Manufacturer U Audi 4-6 Blanks ZZZ --- 7-8 Vehicle Type 4B C5 Platform, Audi A6 Saloon & Avant including quattro variants and S6, 1997 - 2005. Also includes Audi allroad Avant from 2000 - .... and Audi RS6 (2002-2004) 9 Check/Blank 6 - 10 Model Year 2 2002 11 Factory N Built in Neckarsulm, Germany 12-17 Chassis Number 123432 Serial Number 123432

за скоростната кутия можеш да разбереш от кодовете които са записани отзад на стикера до резервната гума,записваш всички в този линк http://igorweb.org/equidec/ с интервал между всеки и ще ти излезе номер на боя вид салон окачване скоростна кутия и т.н.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хубава информация ми даваш-благодаря, но защо ми казваш това за екстрите, аз не съм споменавал за екстри.

Иначе ще сме ти благодарни ако качиш въпросния файл за който спомена

По-скоро ми се иска да отговориш на колегата който те опроверга.

 

Колегата да отвори ЕТКА тогава и да разкодира по ВИН-кода. Ако не - ЛЕПЕНКАТА!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Здравейте, след малко отсъствие пак съм тук ето какво разкодирах от лепенката на колата, но не виждам пак с каква скоростна кутия я дават, може ли някой да помогне ?

Ето и линк на който съм качил снимка на лепенката - http://prikachi.com/images.php?images/187/8303187s.jpg

 

 

E0A = No special edition
0GE = Emission standard EU3
4UE = Air bag for driver and front seat passenger
6XD = Exterior mirrors: electrically adjustable/heated
1KD = Disc brakes, rear
J1G = Battery 450 A (92 Ah)
1LT = Disc brakes, front
1BA = Standard suspension/shock absorption
3FA = Without roof insert (standard roof)
5TM = Decorative aluminum inserts "check gray"
7X2 = Park distance control, front and rear
F0A = No special purpose vehicle, standard equipment
8GU = Alternator 140 A
0G7 = Tiptronic
0YG = Weight range 7 installation control only, no requirement forecast
0JM = Weight category front axle weight range 12
T5T = 6-cylinder diesel engine 2.5 L unit 059.B
3NZ = Rear seat bench unsplit, backrest split folding
8ED = Bi-functional headlight with gas discharge lamp, for driving on the right
U1C = Instrument insert with km/h speedometer,clock, tachometer, trip odometer and add. instruments (volt., oil temperat.)
X2C = National sales program the Netherlands
1N1 = Power steering
2ZQ = Leather trimmed multi-function steering wheel for air bag system
3HA = Without leather parts scope
8Q3 = Automatic headlight-range adjustment dynamic (self-adjusting while driving)
9Q2 = Multi-function display/on-board computerwith check control
8Z5 = Not hot country
D1G = 6-cyl. turbo die. e. 2.5 L/114 kW V6 24Vfuel distributor injection pump base engine is T5T
7Q0 = Without navigation device
CB1 = Alloy wheels 5.5J x 15
7K0 = Without tire pressure warning light
4X3 = Side air bag front with curtain air bag
2K1 = Reinforced bumpers
6R0 = Selector lever cover
3PF = Electric height adjustment for both front seats
4KC = Side and rear windows in heat-insulatingglass
3Y0 = Without roll-up sun screen
4K4 = Radio remote controlled central locking
5D1 = Carrier frequency 433.92 MHz-434.42 Mhz
1SA = Without additional front underbody guard
Q1A = Standard front seats
4GH = Windshield in heat-insulating glass with sunshield
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, търся да си купя комфорт модул. Може ли да ме посъветвате от къде и колко струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има дигитални чейнджъри в които се включват флашки/карти и си слушаш музика. Струват по 130-140лв и ако ти е само за музиката това ти е решението вместо нов плеър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дистанционното спря да ми работи, понеже се намокри комфорт модула и сега това ми е главния проблем. Някой сменял ли е да даде съвет ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсих търсих, но не успях да намеря да със същата буква накрая. Някой знае ли какви са разликите ?

моя е : 4B0 962 258 K

a другите завършват на "N", "B", "Е" и "D"

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това са различните комфорт модули,и какво подържат.

 

http://www.a4-freunde.com/showwiki.php?title=Teilenummern+Komfortsteuergeraete+und+Funktionen+fuer+A4+B6

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, но това е за А4 B6 и като гледам номерата на модулите са различни, ако можеш да намериш и тези на А6 C5 ще сме ти изключително благодарни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търсих търсих, но не успях да намеря да със същата буква накрая. Някой знае ли какви са разликите ?

моя е : 4B0 962 258 K

a другите завършват на "N", "B", "Е" и "D"

Цитиране на предходно мнение!

 

Погледни тук

Принципно би трябвало ако нямаш някакви специални екстри и другите модули да вършат работа, но си трябва тест за най-сигурно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но не виждам пак с каква скоростна кутия я дават, 

0G7 = Tiptronic

 

Много не разбирам от скоростни кутии,но май трябва да е излязла с типтроник от завода.Това го пише в списъка с кодовете.Пише,че колата не е за топли държави и на отделен ред е уточнено,че е за Нидерландия. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата я купих и е с 6 степенна ръчна скоростна кутия.

Мултитроник и типтроник до колкото знам са автоматични ???

 

Купих си въпросния комфорт модул който отговаря 1 към 1 с номера на моя, но майстора днес имаше проблем(личен) и не успя да го провери. Как мога да го проверя аз дали всичко е наред, дали и новия модул нещо не е развален ? Принципно модула го смених, защото  моя се намокри и спря да ми работи дистанционното. Ел. техника установи, че е развален приемника на дистанционното, който е в самия модул(моя стария) и дори ми показа как загравя чипа. Въпросния чип той го изкорми и го счупи и ми вика търси си нов модул или такъв чип. Днес закачих новия модул, но дистанционното все още не работи - как мога да го обуча сам или да чакам майстора ?

Редактирано от d_petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш можеш да си пуснеш VIN-а в този сайт.Дават подробна разпечатка с каква комплектация е излязла колата от завода.Не знам как го правят този номер белорусите,но на 5-6 коли вече съм пускал виновете и до сега не са отказали.За сега е безплатно,но трябва да се регистрираш в Ауди форум Белорусия.За сервизна история вече не знам дали ще стане.

http://www.audi-belarus.by/forum/viewtopic.php?f=19&t=3&start=7940

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... как мога да го обуча сам или да чакам майстора ?

 

 

За обучаването четеш тук, при теб би трябвало номера да става с VAG COM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ходих при електричар, но не успя да ми обучи дистанционното - каза, че понеже имала ел. проблеми и проблеми с бравите затова не можело докато не се оправят всички ел. неизправности.

Има ли нещо вярно в това твърдение ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали няма да е по-добре да хванеш да ползваш търсачката на форума, вместо да си правиш тема-фейсбук на колата? Не знам как се толерират такива теми от администрацията на форума въобще... :steinigung::wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Закарах колата в сервиз на VW и ми го оправиха дистанционното.

Май съм забравил да се похваля, в сервиза на VW  ми оправиха и темпомата - сложиха стоп машинка и програмираха компютъра и вече всичко е 6 точки.

Пиша Ви, защото имам два въпроса:

 1 : В отгледалото има някаква платка в която влиза букса, за какво случи тя ?

 2 : В предния капак на колата влизат кабели, за какво служат те ? Забелязал съм, че когато не е затворен и заключа колата не святкат мигачите

 

 От старите проблеми останаха само

"4 - Казанчето за антифриза е черно отвътре и имам чувството, че водата/антифриза не е сменян от години има и нещо като каймак на капачката и по гърлото."

Както казах някъде в предните постове, преди смяната на новия антифриз системата я промих с течаща вода за около 40-50 мин и придоби нормален цвят тогава, но към ден днешен цвета пак е раждив и съм добавил за около 10 месеца малко над 3 литра вода. Днес бръкнах с пръст в казанчето и установих, че вътре в него отгоре се е налепило нещо като ръждива каша :(

Студовете пак идват и мисля, че ще се наложи да пак точа антифриза/водата, защото според мен при налята толкова много вода едва ли ще е на издържи на зимните температури(естествено ще го премеря с уред)

Ако е за смяна антифриза, мисля пак да прочиствам системата - Ще ме посъветвате ли как да го направя или да го правя както ми го направиха предния път в сервиза с течаща вода в системата ?

"6 - На волана не работят копчетата."

Не съм намерил още решение, но след като се установи, че е с друг лентов кабел ми се струва, че и няма и да го оправя проблема.

Редактирано от d_petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това в огледалото май е подгрева. Кабелите към предния капак са за микрето което отчита дали капака е затворен, ако не е алармата не включва мигачите. Течността е хубаво да я смениш, промиваш системата няколко пъти(аз го направих с чиста вода, но моята беше чиста), а казанчето го наливаш с обезмаслител и морска сол и го тръскаш докато се зачисти. Ако не ти се занимава с казанчето, то едно ново е около 30-40лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново оригинално е 65лв. Хубаво е да е оригинално,че на другите не винаги им олучват размера на отвора за капачката и съответно тя не уплътнява добре. Същото важи и за капачката. Ако ти е заминала може да не държи налягане и по малко да изпуска течност от дренажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...