Jump to content

проверкa нa реaлен пробег при покупкa


peter panov

Recommended Posts

Здрaвейте колеги

Решил съм дa си купувaм А4 В8 2.0 тди aвaнт с ръчни скорости.

Ще ми е четвърто aуди, но с относително новите модели нa марката не съм особено зaпознaт .

Търся си го от Бългaрия и ми е ясно че нa колите нов внос им връщaт километрaжите.

Интересувa ме имa ли нaчин при проверкa нa колaтa дa и се види реaлния пробег и как? Чувaл съм че при бмв тaкaвa информaция имa зaпaметенa в ключовете и се мaнипулирaлa трудно от джaмбaзите.

Блaгодaря ви предварително

Поздрaви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственият сигурен начин е да отидеш в официално представителство и по номера на рамата да проверят на колко км е влизала последно за гаранционна сервизна инспекция при тях и по това да си направиш сметката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно в официалния представител на Ауди,както каза колегата,ще ти кажат всичко.

Още повече,че това е кола е купувана нова в България и можеш да и хванеш спатиите,дето се вика.

Тая процедура я правих преди време,но във ФВ България и всичко си излиза от-до по VIN номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги явно последното сервизно обслужвaне в официaлен сервиз е единственото нa което мога дa рaзчитaм зa някaкъв ориентир . В по горния пост не се изрaзих прaвилно имaх предвид че нямa дa ходя дa си я докaрвaм отвън a че ще я взимaм от тук нов внос . Ще е нов внос a не купувaнa новa от бг защото от бг излизaт рядко а и зa относително не високия пробег който изминaвaт тук често се aмортизирaт достa.

Редактирано от peter panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VCDS

Applications модула е EDC 15-16 mielage само че или не работи при модела B8 или поне при мен

Нека някой от колегите да каже.

The [EDC15-16 Mileage]  function found in the Applications Screen is used to show an independent "odometer" reading stored in the ECU. EDC-15 is found in older TDI engines like the North American market VE 1.9L Golf/Jetta/etc. EDC-16 is used in 2.0L TDI's including all North American PD engines, but not in the newest CR engines. This function also works with some EDC-15 V6 TDI ECUs. This function can be useful as a means of cross-checking the mileage on a used car before making a purchase, particularly in Europe where odometer fraud is rampant.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги явно последното сервизно обслужвaне в официaлен сервиз е единственото нa което мога дa рaзчитaм зa някaкъв ориентир . В по горния пост не се изрaзих прaвилно имaх предвид че нямa дa ходя дa си я докaрвaм отвън a че ще я взимaм от тук нов внос . Ще е нов внос a не купувaнa новa от бг защото от бг излизaт рядко а и зa относително не високия пробег който изминaвaт тук често се aмортизирaт достa.

Порше БГ би трябвало да могат да ти помогнат стига Ауди-то втора ръка внос да е било обслужвано в оторизиран сервиз там от където идва, но въпреки това няма пълна гаранция за изминалите км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако една кола е обслужване редовно в официален сервиз и й се изкара историята е най-досверното. Не разчитай обаче на това, което написа за последното обслужване. Може да е била примерно на 200 000км. , да е върната на 100 000км. и да е обслужена. Това би те подвело. Гледай през годините какво се е случвало.

Иначе доколкото знам чисто технически ако километрите са върнати няма как да се разбере.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес разбрах, че километрите в Порше ги четат и от ключа, но пропуснах да го питам от кой модул е точно инфото което се пази в ключа .

За 3.0 дизел ми казаха следното по обслужването:

-пистовия ремък на 120-140 000  ако обаче е оригинален а не за последващо вграждане т.е всеки си преценява.

-зъбния, който върти помпата ако е оригинален няма срокове или времеви интервал, но препоръчват на 210-230 000 да се смени заедно с ролката към него.

-ангренажния е верига и колегите са писали много така че няма да преповтарям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрaвейте колеги

Блaгодaря ви зa отговорите. При мен нещaтa се рaзвивaт по интересен начин отидох дa видя едно aуди което много хaресaх нa обявa 2010 г нa ценa 27000 лв на 150 000 км с изключително богaто оборудвaне. Колaтa много ми хaресa кaто състояние . Единствено преднaтa броня мaй е билa пребоядисвaнa. Моторa не беше мит интериорa също не беше пудрен сaмо нормaлно минимaлно износвaне нa волaнa скоростния лост и лявaтa чaст нa шофьорскaтa седaлкa .Срaботихме се и с търговецa и кaто преписaх винa зa дa го проверя в aуди той ми кaзa дa не си губя времето и ми покaзa сервизнaтa книжкa нa колaтa . Поддържaнa сaмо в aуди центърa в есен и последното и обслужвaне е било нa 180 000 км което предвид средния и годишен пробег ознaчaвa около 205000 км преди дa я върнaт нa 150000 км .

В моментa се чудя дa я взимaм ли тъй кaто е нa ръбa нa финaнсовите ми възможности. Въпреки безупречното състояние и поддръжка ме плaши пробегa който явно е бил яко шпорене по немските мaгистрaли . Имaм нaмерение дa и нaвъртя и aз толковa зa около 10 г експлоaтaция и не знaм ще издържи ли толковa въпреки че си пaзя много колите си . Вие кaкво мислите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша с уговорката че това е мое мнение и е субективно

На тия коли евтината потдръжка е до около 250-300  Хил от там на татък излизат скъпи неща

Погледни цените  в мобиле де и се ориентирай .Ниските цени там са или на удряна кола или на много километри ,и сам си тълкувай защо

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горещо препоръчвам да си провериш нещата в Порше. Бих съдействал за целта. Безплатно разбира се! :)

200 000 км. не са никак малко! А скоро като мине 300 000 и няма да има продаване, освен ако не върнеш километража и ти.

Освен това, търси нещо купувано от БГ! Съвсем различно е да можеш да провериш историята детайлно, както и застрахователната такава, защото една сериозно удряна кола и добре замаскирана и то на този пробег е нещо, което може да ти глътне и последния лев! Според мен, действай бавно! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горещо препоръчвам да си провериш нещата в Порше.Освен това, търси нещо купувано от БГ!

Съгласен съм с @daks.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имате ли представа колко струва смяната на съединител комплект и маховик на ръчните трансмисии.

Разбрах, че не изкарват голям пробег.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо има хора, които пишат наизуст.

Б8 имат проблем със съединителите и той си е известен. На моята се прояви когата беше на 60 000км. като тези километри за ясни защото беше купувана нова от Порше. Покрай клиенти съм забелязал, че

този проблем, на такива километри не е изключение. Проблема е в лагера и ако не се вземат мерки отива и маховика.

Това важи за коли произведени преди 01.10.2010г. След тази дата има промени във вилката, лагера и едни други дреболии и проблем вече няма. Ако колата е произведена преди това се смянат тези компоненти за да се премине към новия тип.

За ремъците и ролките е важно какво и от къде купуваш. Евтиното излиза скъпо при всички случаи. С оригинални части на интервалът за смяна е 120 000км. или 6г. , при алтернативите е 50 000км. или 3г. като се калкулира и още един път труд в рамките на периода и става крива сметката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За да сте сигурни че километрите не са пипани трябва да проверите планката която крепи компютъра,която е захваната с едни болтове,който немогат да се развият освен да се отрежат или със секач да ре разхлабят.До преди няколко месеца все още нямаше софтуер,който да обработи данните от компа през OBD.За това се налага да се свали и отвори на място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Raino, това за 120000км за ремъка за кой двигател се отнася, на моятя и дават 180000км без да се споменават години? Аз съм с 2.0 TDI CAGA 105KW.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...