Jump to content

А4 Б6 двигатели


Recommended Posts

Здравейте,

 

От скоро се интересувам от Ауди и съм се насочил към Ауди А4 Б6. Доколкото се информирах за дизеловите двигатели (1.9 и 2.5) първия е железен, а съответно втория се чупи, така че ако е дизелов ще е 1.9. Може ли да ми споделите малко впечатления от бензиновите двигатели на тази машинка: 1.8, видях че има два 2.0, и 2.4?

 

П.П Търся си автомобил с ръчна скоростна кутия

Редактирано от cnfdnc
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Всъщност 3.0 не си търся.

 

Относно бензиновите: И двата 2.0 ли горят масло? Как е разхода на гориво при 2.4 съпоставен с другите бензинови двигатели? Ако не си струва направо да си търся 1.8Т и да се приключва с дилемата.

Относно дизеловите: виждам, че има доста обяви с 2.0TDi, този двигател как е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.0 ТДИ се монтира на Б7. Относно бензиновите: според мен търси 1.8Т, но най-вече си търси запазена кола.  2.0 във вариант 131 к.с. гори много масло, другият му вариант е FSI 150 к.с., но е много рядък и не знам дали някой може да даде мнение от първо лице.

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и 1.6, но е голяма рядкост. Моторетка от старата школа, с 8 клапана и много здрав механично, евтин за обслужване. Много го плюят, защото от 0 до 100 км. са му нужни 12 сек. и вдига само 190-200 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To 1.8t не може 200 да вдигне :D

ако го няма "Т"-то обаче  :hilezh:

На 1.6 единствения минус е мъката при изпреварване, а в баири е почти невъзможно. Иначе за каране до 120-130 е ОК.

 

Едно такова....http://www.cars.bg/c581451

 

И как се движи (Б6 и Б7 с 1.6 са сходни)

Редактирано от tanuco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То оставаше и в А4/В8/ да монтират 1.6-там поне всички четирицилиндрови бензинови мотори са с принудително пълнене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно такова....http://www.cars.bg/c581451

 

E тва е още по-голямо наказание. Хем караш мотор за Поло, хем плащаш големия данък... :hilezh:

 

Нищо лично, колега, ама това че ти си се преебал с най-спрелия мотор на ауди, не значи че е много готин и трябва да го препоръчваш на останалите.

Този мотор са го слагали, само за да могат да кажат "А4 започва от 29 999 евро!" ... С 1.6, платнени седалки и смешни джанти... Иначе с нормален мотор е с 4000 евро отгоре :D

Моето мнение е, че кола която изглежда премиум и струва премиум, трябва да върви поне малко прилично.150 коня е абсолютния минимум. Иначе ще е неприятно да броиш 12 000 лева за B7-мица и по светофарите и магистралите да те разминават всички рендета, хондички и опели от миналото хилядолетие :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Не го препоръчвам , а отбелязвам наличието му в моделната гама....и горе-долу какво представлява.

2. Не съм се преебал, защото си търсих точно 1.6. Познавам добре 4 цилиндровите двигатели на ВАГ. За кола над 18г. вече приоритет не ми е вървеж , а цени за ремонти и части....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре.

Аз не съм толкова светнат и ми е интересно каква е разликата в цените за ремонт и части между 1.6 8в и 1.8 20в?  Предполагам ще е интересно и на други колеги.

И струва ли си разликата между цените за разликата от 1/4 в мощността?

Не се заяждам, питам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма го!  До 2008 е, защото В7 ги правят до Февруари 2008 г....

Верно ли има Б7 с основния мотор на Голф 3?  :hilezh:

 

 

 

И как се движи (Б6 и Б7 с 1.6 са сходни) 

 

Това да не е някоя Лада 1500s с монтирано табло на B6?

 

Edit, няма как да е лада, ладата ще го отнесе това нещо:

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре.

Аз не съм толкова светнат и ми е интересно каква е разликата в цените за ремонт и части между 1.6 8в и 1.8 20в?  Предполагам ще е интересно и на други колеги.

И струва ли си разликата между цените за разликата от 1/4 в мощността?

Не се заяждам, питам :)

1.6 е както знаем 8 клапанова глава, 1.8 20....при нужда от ремонт и смяна на повдигачи разликата е голяма.....а гаранции няма, че до такъв ремонт може да се стигне при такава кола. 1.8 е със скъпите бубини, 1.6 с обикновено делко. 1.8 е с прослувутата верига на разпредилителните валове и скъпия им обтегач....1.6 изобщо няма тая грижа...последния влиза и в малкия данък.....двата двигателя са с еднакво къси скорости и при шофиране на дълъг път усещането за шум и натовареност на мотора е едно и също. 1.8 има повече вакуми, които се пукат, визирам и връзките при смукателните колектори....само за тези неща платихме за части и труд на АДР на баща ми 160 лв. примерно. При 1.6 и този дерт го няма.....

И на мен ми се кара V6, ама не ми изиза сметката по отглеждането му....и те така  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забрави да споменеш като разход турбината+периферията покрай нея :) .....и мисля че няма демпферен маховик при 1.6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравнението беше за с 1.8 20в(въпреки, че го няма при b6), а не с 1.8Т. Маховика при бензиновите мотори обикновено не е засегнат както при дизелите, така че дори и демферен не е страшен.

Редактирано от vikzata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах с впечатлението, че е замесен Тръца.За маховика си прав, на 270х.км. съм и нямам признаци за износване все още.Но все пак е редно да се отбележи че го има  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно защо щом някой е решил, че 100 коня мотор го устройват, цяла тумба народ опитва да го убеди, че е бавноразвиващ се?!  :stupid:       Демократична страна сме..... кеф ви 50, кефи ви 500 коня........въпрос на приоритети.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има една приказка:''Който го е страх от мечки,да не ходи в гората.''

 

Демек-1.6 мотор за един е добре,ама за друг е спреляк най-страшен.

Но да се сравнява 1.6 8V. мотор с 1.8 20V. мотор-малкия ще стигне големия,ама друг път.

Правя сравнение на база купе А3/8L/,каквото съм имал преди,за по-тежката А4-ка пък не ми се мисли.

За турбомотора не става дума изобщо,защото ще ги :snipersmilie:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...