Jump to content

проблем с ксенона


Recommended Posts

здравейте от няколко дни съм горд собственик на едно ауди обаче имам малък проблем с фаровете ту единия гасне ту другия после и двата си работят и е адски дражнещо на какво може да се дължи това Благодаря ви

здравейте от няколко дни съм горд собственик на едно ауди обаче имам малък проблем с фаровете ту единия гасне ту другия после и двата си работят и е адски дражнещо на какво може да се дължи това Благодаря ви

извинавам се не съм сложила темата където трябва ако може модератора да я изтрие или премести

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много внимателно прегледай буксите на фара за нагорели кабели и дали са щракнати хубаво.Ако е наред всичко там отвори капачето на фара и огледаи колкото може да несе е опряла някоя жичка в рефлектора и дасе е стопила.Има вазможност и крушките да неса поставени правилно.Общо взето тарси проблема във фаровете най-често е вътре в тях но най хубаво се оглеждат като се свалят.Само мога дате успокоя до някаде,че проблема едвалие от пусковите устройства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май ще ходиме на доктор . Абе жени кво да се прави един фар неможем да свалим :hilezh::hilezh: е благодаря все пак а междодругото сега вече и двата неработят ма такъв ми бил късмета да сполуча на кола :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на студено ли го прави или през топъл ден също ?

Като не запалят, спреш фаровете, изчакаш 4-5 секунди и пак ги пуснеш, запалват ли ?

Как палят ? опитвайки се няколко пъти присветкващо като светкавица на фотоапарат?

Как загасват ? Малко като поработят или просто не винаги палят ?

Ксенона предполагам е фабрично вградения Bosch ?

Мини през бате Мишо най малкото да видите буксите - най вероятно са нагорели и ръждясали като за световно.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на студено ли го прави или през топъл ден също ?

Като не запалят, спреш фаровете, изчакаш 4-5 секунди и пак ги пуснеш, запалват ли ?

Как палят ? опитвайки се няколко пъти присветкващо като светкавица на фотоапарат?

Как загасват ? Малко като поработят или просто не винаги палят ?

Ксенона предполагам е фабрично вградения Bosch ?

Мини през бате Мишо най малкото да видите буксите - най вероятно са нагорели и ръждясали като за световно.

Успех.

здравей първия ден като го взех нищо му нямаше на 2-рия ми светна неква лампичка на бордовия и погледнах левия фар неработеше оправяше се като завърта няколко пъти копчето наляво надясно после започнаха да се редуват ту десния ту левия .докато снощи вече по тъмно ми изгасна единия и след малко каране и двата прибрах се едвам на габарити и вече не действа това със копчето наляво и надясно и направо съм откачила . така и да ти отговоря на въпросите :hilezh: прави го по всяко време на денонощието .не не се опитват като светкавица или си палят или не и със загасването просто си изгасват .и само да добавя питах го предния собственик защо става така и той ми казва че бил сменил някаква си черна кутия -НЯМАМ СИ НАПРЕДСТАВА КАКВО Е ТОВА -че кабелите не ги били вързали както трябва че затова така .Малко започвам вече да се притеснявам за тази черна кутия кой знае защо я е сменявал сигурно е било размазвано . Това са засега мойте перипетии :hilezh: ще съм благодарна ако ми дадете някакъв съвет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

xenona не се пали и гаси така

тва е фина техника и не трябва да се щрака много с него

ходи на майстор иначе нема как

виж клуния ксенон майстор може да ти помогне

xenonbg.net

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом е сменял нещо си - значи най-вероятно се ебават заради липса на добра маса. това е най-важното нещо за ксенонова система защото като ударят 16-те ампера и без хубава маса, баласта гаси системата за да не се прецакат крушките.

Черна кутия може да е само стартера. той е кораво нещо и трудно гори. по-често се скапват баластите. те са сребристи щото бошовските са в метални небоядисани кутии, за по-добро топлоотдаване.

Щом е сменял стартера (има си специална ниша във фара за баласта и стартера) най-вероятно я е 'улепил челно нейде'. и затова я е правил. Ако са ти новички фаровете на външен вид значи са сменяни. Щото почти всички производители на коли слагат пластмасови фарове с пластмасови 'стъкла'.

така че при всички случаи си за майстор :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също карам А4 2003, и имах подобен проблем,мислех си изгоряла е някоя крушка и отивам до един сервиз да си закупя,нищо не подозиращ...да,ама не,там ми казват, а не е крушка,а неква запалка на ксенона...хъмм,която била скъпа.А аз си мислех,че нямам ксенон,то и фаровете не светят с типичната бяла светлина,но се оказало че имам....слава на бога,след като свалиха фара се оказа наистина крушка от 15 лв,а запалката била ок!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купи си ксенонова крушка за 15 лева или си купи обикновенна крушка за 15 лева ? че т и тия китайските бонбони "Мента" от илиенци не струват 15 лева ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако намериш ксенонова крушка за 15 лв. кажи къде ги има да си вземем и ние :dance:

Пълен абсурд е ксенонова крушка за тия пари, тя една обикновенна Philips e поне 20...

Нещо са те изпързаляли ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ме вече прибрах се много разочарована дори вече си мразя колата ама това е друга тема .ходих в сервиза на порше и ауди в дружба хората погледнаха и кво да видят фаровете преправяни от обикновенни и сложили ксенон естествено защото ще и вземат повече пари ОК няма лошо но поне да го бяха направили като хората а те събирали части от сметищата че направили тия кутийки зад фаровете незнам как се казват едната кутийка була от пежо ли и аз незапомних другата от незнам си каква марка абе направи си сам общо взето .Та извода е следния или нови кутиики на стойност около 2300 или фарове около 3000лв. без работата или обикновенни крушки около 30лв. и незнам какво да правя а най лошото е че съм без фарове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също карам А4 2003, и имах подобен проблем,мислех си изгоряла е някоя крушка и отивам до един сервиз да си закупя,нищо не подозиращ...да,ама не,там ми казват, а не е крушка,а неква запалка на ксенона...хъмм,която била скъпа.А аз си мислех,че нямам ксенон,то и фаровете не светят с типичната бяла светлина,но се оказало че имам....слава на бога,след като свалиха фара се оказа наистина крушка от 15 лв,а запалката била ок!!!

Правилно си си мислел - нямаш ксенонови фарове. :hilezh::birthday::hilezh:

Ето ме вече прибрах се много разочарована дори вече си мразя колата ама това е друга тема .ходих в сервиза на порше и ауди в дружба хората погледнаха и кво да видят фаровете преправяни от обикновенни и сложили ксенон естествено защото ще и вземат повече пари ОК няма лошо но поне да го бяха направили като хората а те събирали части от сметищата че направили тия кутийки зад фаровете незнам как се казват едната кутийка була от пежо ли и аз незапомних другата от незнам си каква марка абе направи си сам общо взето .Та извода е следния или нови кутиики на стойност около 2300 или фарове около 3000лв. без работата или обикновенни крушки около 30лв. и незнам какво да правя а най лошото е че съм без фарове

Ще трябва да се разходиш до Мишо. При него ще ти излезе доста по-евтинко, а и е коректен.

Редактирано от Cocteau
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cocteau само да те питам кой е мишо и къде може да го намеря

Cocteau е мой познат и е от Варна, а Мишо е някъде в Горубляне, но аз не съм му "контингент". Когато си купувах автомобила мислех не колко харчи и колко е мощен, а колко по-малко ще посещава майстори. :birthday::hilezh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мишо от Горубляне - 0887/787949 на "5 октомври"N 8 звънни и си уговори ден и час почти всички от АУДИ-форума там ходят

http://www.xenonbg.net/content.php?ID=12&MenuID=9

Редактирано от mitro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та извода е следния или нови кутиики на стойност около 2300 или фарове около 3000лв. без работата или обикновенни крушки около 30лв. и незнам какво да правя а най лошото е че съм без фарове

Mи като начало слагай обикновени крушки за да имаш фарове и понататък ще му мислиш...Тези дето са ти продали колата нещо друго от пежо да са слагали по нея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

купи си ксенонова крушка за 15 лева или си купи обикновенна крушка за 15 лева ? че т и тия китайските бонбони "Мента" от илиенци не струват 15 лева ...

Не това бяха обикновенни крушки Осрам,не са ксенонови,но ми казаха че го имало оборудването,там некви запалки и не знам си кво,дето въобще и понятие си нямам какво е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май по спешност ще ходя при този мишо че снощи щях да се целуна с един в една пряка на витошка - кво да се прави не ме видя човека . без фарове съм :hilezh:

Редактирано от silvia111
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кво да се прави не ме видя човека . без фарове съм :dance:

Добре де, защо въобще караш като си без фарове :hilezh::huh::P ???

Редактирано от tenev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, защо въобще караш като си без фарове ;):dance::wall: ???

еми като се налага какво да правя на такситата им нямам вяра :P

:dance::dance::huh: Веднага в сервиз или ТАКСИ.

Бяхме при този мишо и утре ще си имам фарове :P ДО ТОГАВА СЕ ОГЛЕЖДАЙТЕ ВНИМАТЕЛНО :D Редактирано от silvia111
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

май по спешност ще ходя при този мишо че снощи щях да се целуна с един в една пряка на витошка - кво да се прави не ме видя човека . без фарове съм :dance:

Мойта кола има фарове, ела ше се поцелуваме в нея и никой няма да ни блъска :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...