Jump to content

Шум при движение...


k1koo

Recommended Posts

Здравейте! Преди два дни си взех а4 б6 1.9тди, 6 скорости, и още като правех оглед на колата при движение се чува едно виене. Помислих, че е лагер (главина), но се оказа, че не е... Майстора, който я прегледа каза, че най-вероятно шума идва от диференциала, възможно ли е, и ако да, какво може да се направи?

Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е възможно, дори и диференциал да вие, да се направят може много неща:

1) ремонт на този

2) нов от магазина 

3) "нов" от морга

4) свикваш с виенето 

5) други 

Първо диагностицирайте проблема, тогава се хвърляй на такива ремонти......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверете има ли масло в диференциала,куатро ли е предно?Откъде се чува звука долу-горе ,отпред,отзад,ляво,дясно,в завой,постоянно,назад,напред?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е и от гуми....както се оказа при мен. За да провериш диференциала и скоростите, вдигаш колата на подемник, палиш, вкарваш примерно 4 или 5 скорост и се слуша има ли виене.....от това по-точна диагностика не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса е  колко трябва да се увеличи музиката за да спре да се чува виенето. Това е стар шофьорски трик и така изчезват доста виенета и тропанета и дрънченета.   :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното определено не мисля, че е решение на проблема  :huh:  Колата е с предно предаване, иначе смених маслото на скоростите вече. Шумът се чува постоянно като най-ярко изразен е при скорост от около 60-70км/ч, не мога точно да определя от къде. Утре ще сменявам маслото и ще пробвам с качването на подемник, да видя дали има разлика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти като е купи виеше ли ? Ако не си пробвал оште със смяна на гумите пробваи преди да трагниш да разглабяш деференцяла. Не казвам че са те но един колега по горе ти е написал съштото. има и такива случеи. Смени предни гуми със задни или наи сигурно смени ги със някои колега и пробваи твоите при него и неговите при теб. Може да имаш късмет все пак. Ако ти се струва шега това със гумите мини при някои гумар и го питаи просто гума може ли да вие и колко , да видиш какво ше ти отговори.

Редактирано от S lain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма тасове, днес смених гумите, пробвах и на подемник, но пак има шум, диагнозата мисля, че е 100% сигурна, лагери на диференциал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши как се развива проблема, защото и други го имаме. Лошото е че при мен не се чува на подемник от кутията, но и не се променя при завой, както е характерно за лагери на главините!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да е ролка, защото виенето го има само в движение. Ще пиша, като намеря, човек да отвори кутията.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходен пост!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изключвай варианта с лагер на главина - доста трудно се диагностицира. Самия звук се разнася и е трудно да разбереш от къде идва. Обикновено при по-рязко завъртане на волана се променя звука и по това се разбира дали е преден лагер и евентуално кой. Обикновено ако е лагер на диференциал шума се променя в зависимост от това дали е под натоварване или не - т.е. при рязко подаване или отнемане на газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кой град си колега?

От Благоевград съм.

Не изключвай варианта с лагер на главина - доста трудно се диагностицира. Самия звук се разнася и е трудно да разбереш от къде идва. Обикновено при по-рязко завъртане на волана се променя звука и по това се разбира дали е преден лагер и евентуално кой. Обикновено ако е лагер на диференциал шума се променя в зависимост от това дали е под натоварване или не - т.е. при рязко подаване или отнемане на газта.

При подаване на газ шумът намалява, но го има, а при отпускане на газта се усилва, чува се и отвън( в смисъл като се движа а някой стои на 10 метра и като наближавам човека, той чува виенето)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз съм от скоро с ауди а4 б6 2.5 тди 180 куатро, при мен проблема е на обратно, когато подам газ се чува виене при отпускане на газта не се чува , какво може да е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се натисне педала на съединителя има ли промяна във виенето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой лагер на скоростната кутия може би,първичен вал или нещо друго

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли представа какви пари струват лагерите за диференциала, един познат ми каза, че единия струвал около 180лв., а другия 50-60, не помни точно...Иначе за сваляне-качване и ремонт ми искат 300лв, ??

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам представа за цени, но ако са такива, май е по добре да търсиш кутия втора употреба. Причината една кутия да бъде развалена е по вероятно според мен ако се е карала без или с недостатъчно масло. Трансмисията на ауди издържа на всякакви извращения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А цяла скоростна кутия комплект с диференциал колко може да струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за скоростна кутия ми искаха 800.Може като са комплект и по-евтино да легне.Само,че аз говоря за куатро!Само на предно нямам идея,но пак давам някакъв ориентир

Редактирано от v_0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...