Jump to content

Какви гуми за 18'' джанти?


dexter1

Recommended Posts

Има си приличнен борд. Не е идеално не стърчи джантата :)

Но, не, драскотината не е от мен :D

87DEF85F-F3A5-49D8-A63B-61C689B1C6EB_zps

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 387
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз мисля, че това е при много натоварена кола. Я виж хубаво на капачката като са малко хора в колата колко е. 

Не мога да изляза в момента от офиса да снимам моята, но и аз се бях заблудил преди време като теб и ми друсаше. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комбито го държа на 2.6 и отпред и отзад, както предишните 245/40/18, така и сегашните 235/40/18. На 245, 2.6 ми се струваше малко мекичко, но всъщност беше ок. 2.8-3 евентуално при 5 човека и пълен багажник би било нужно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След малко ще погледна на моето камацу какво пише...

Твоето камацу съм го карал преди да го купиш.Познах го от една снимка която си качил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, може, ама какви фарове има, а :)

Виж по-горе снимката на petio_venkov. С гуми 97Y твоя размер, колата ненатоварена се кара 2.6 предни на 2.2 задни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ще ходя да видя на колко атмосфери са ги напомпали ония лумпени (че изобщо не бяха наясно какво и как, като ги купувах).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D гумаджиите винаги ги помпят много. След тях винаги минавам на бензиностанция да спадам.

 

При празна кола винаги има няколко бара разлика отпред и отзад. При пълна дават отзад да са по-напомпени, но това е при 5 човека с 10 куфара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, може, ама какви фарове има, а :)

Виж по-горе снимката на petio_venkov. С гуми 97Y твоя размер, колата ненатоварена се кара 2.6 предни на 2.2 задни.

 

Тогава мислех че са сменяни с чисто нови.Влюбих се във фаровете.Карах я по околовръстното на София и като мигах със светкавицата всички бягаха :D :D :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колеги, пред дилема съм за купуването на зимни гуми 18-ки, на капачката на резервоара имам следната картинка:

 

post-92289-0-08938300-1444719196_thumb.j

 

Проблема е че почти не намирам зимни гуми 245/40/18 97Y XL с борд, само на една място намерих един Vredestein. От друга страна със скоростен индекс V избора е доста по-голям, тук съм си харесал Continental или Goodyear-ки.

 

Та питанката ми е да спазвам ли предписанията на производителя до запетаята или да си взема по-горен клас гуми с по-нисък скоростен индекс, разликата в цените е от сорта на 5-10 лв на гума така че на фона на цялата сума не е фактор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростен индекс V е до 240 км/ч по спомен (провери) и ако няма да караш с повече няма смисъл от Y. Даже са по-твърди и загряват по-трудно. Тегловият индекс трябва да е 97, 93 е малко. За XL също не съм убеден, че е задължително.

Sent from my E2303 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От летните Vredestein съм много доволен (по-доволен отколкото от Continental), но зимни не съм ги пробвал. Иначе определено за зимни висок скоростен индекс не ти трябва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...