Jump to content

А4 Б5 плафон с амбиентно осветление


jmucito

Recommended Posts

И аз го имам и се забелязва много добре за разлика от това от плафона. Осветява мястото под пепелника, където си държа разни неща и е полезно...

 

Точно така, а вътре в пепелника не ми свети нищо, може и да е изгоряла лампата :D

 

Това си заслужава повече да се направи от двата светодиода в плафона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 169
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

В момента при мен амбиента от плафона прави точно това. Осветява конзолата и всичко което е на нея. Тоест при мен тази измислица с пепелника е излишна. Ако си оставя примерно цигари или друго там амбиента осветява всичко в пурпурно , но принципно това не е ли задачата на плафона и крушките в него ?

Редактирано от thekiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когаго излезе от боя мойта, ще те разходя вечер с нея. Убеден съм, че бързо ще се съгласиш с нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента при мен амбиента от плафона прави точно това. Осветява конзолата и всичко което е на нея. Тоест при мен тази измислица с пепелника е излишна. Ако си оставя примерно цигари или друго там амбиента осветява всичко в пурпурно , но принципно това не е ли задачата на плафона и крушките в него ?

 Под пепелника има нисша - нещо като "долап" или незнам как да го нарека. Там амбиента няма как да освети и нищо не се вижда. Това според мен е супер полезно. Незнам защо го наричаш измислица, като явно не си го виждал. Става въпрос за Б5 фейс. Твоята кола каква е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята го има това, но двете неща (амбиента на плафона и светлината под пепелника) са абсолютно различни. И това под пепелника си свети супер яко, там друга светлина не може да достигне (амбиент, плафон и т.н.). Това се слага на фейс преди 2000г., след това конзолата е 2DIN и под пепелника няма никакво място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята го има това, но двете неща (амбиента на плафона и светлината под пепелника) са абсолютно различни. И това под пепелника си свети супер яко, там друга светлина не може да достигне (амбиент, плафон и т.н.). Това се слага на фейс преди 2000г., след това конзолата е 2DIN и под пепелника няма никакво място.

 

Явно колегата ме е разбрал. Моята не е фейс. Тоест при мен под самия пепелник няма никакво място с края на пепелника започва конзолата. А самият ми пепелник като се отвори свети в червено. Тъй като на колегата снимката е тъмна , не личи да има място под пепелника, а то имало и затова се зачудих какво ще осветява там. Принципно не съм имал много достъп до фейслифтови В5-ци и не съм успял да прегледам детайлите. Заимствах обаче някои от екстрите им. 

 

 

Когаго излезе от боя мойта, ще те разходя вечер с нея. Убеден съм, че бързо ще се съгласиш с нас.

 

 

Аз тебе имам да те черпя , пък и ти да видиш при мен как се получи. Много се радвам че се захванах с тая работа с плафоните , екстрите и прочее , защото открих проблема с тоците. Предишен идиот собственик на колата е пуснал някакви кабели в колонката на шофьора и не ги е изолирал , или е имало нещо което е изкормено заедно с кабелите. И познай :) Там си искри , че и добре ме фрасна тока. Реших че не отиват никъде .

Редактирано от thekiller
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така :) Твоята е с по-различна централна кознола и пепелника ти е по-тесен, но по-висок, съответно под него няма празно място. На фейслифта пепелника е доста малък като височина, но по-широк и под него има място 5-6 см да кажем, което се осветява точно от тази лампа (или там каквото е). Това последното важи само за 1 година на производство горе-долу, защото от 2000г музиката става 2DIN и пепелника отива до долу (няма място вече за да си слагаш неща под него). Голяма каша с две думи :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.................................... Там си искри , че и добре ме фрасна тока. Реших че не отиват никъде .

Колега , сериозно ли? Да не са пуснали високо напрежение там? :flehan:  А  аз се чудех откъде минава високото на А4-ката!...:)... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти се бъзикаш , ама дай да те поопържа и пак се бъзикай. Не е като 220V - но това не значи , че не е болезнено. Важното е че си реших проблема с тоците.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото след плафона с амбиентно се заиграх и с дъжките за отваряне на вратите .Също така и с плафони в краката (в ляво и в дясно). Става добре!

 

 

 

 

light_1.jpg

Редактирано от ru6
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш че не си имал плафони в краката на шофьора и пасажера ?

 

сложи и на задните в краката . на мен това ми е следващия план :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия всичките светещи неща се водят някакъв пакет осветление (фабрично имам такъв) - светещи врати, прословутия амбиент и светещи крака (ако мога така да се изразя :D). Отзад обаче не знам да има осветление в краката, къде ще го монтирате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабрично няма Rear footwell light в по-ниския клас Audi-та. Но при мен (A3 8PA) в седалките имаше заготовка. Възползвах се от фабричните отвори и си монтирах:

Моята А3 - няма диагноза, а цяла патология - стр. 9, пост  #162

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също има фабрично на вратите ( всичките ) и в краката на шофьора и пасажера , но на задните няма в краката. Там смятам да монтирам като при колегата bsdnikolov . При него ефекта е перфектен и смятам да докарам нещо подобно.

 

Само трябва да ми остане малко free time и почвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 3 years later...

Аз го направих по същия начин като на колегата, но ползвах оригинални диоди със съпротивления от бмв. Малко по оранжево светят, но пък са насочени различно, единият към касетофона и връзките, другият към скоростния лост и ръчната.

20170118_0108191.thumb.jpg.d1363abef5d64ddaccf4e529e043cb82.jpg

Редактирано от bobitur
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...