Jump to content

Кабели за подаване на ток


Blagoy Petrov

Recommended Posts

От много време се каня да си направя кабели за ток и вече си имам хубави.

 

С две думи: взех едно парче ШКГД 5м със сечение 25мм2  и 4бр щипки за електрожен. Получиха се добри кабели.

 

7941373E.gif

 

Ето за сравнение с готови от магазина...май пишеше 400А или 500А.... :freak:

 

7941371c.gif

 

Излезнаха малко скъпички...около 60лв, но пък са напълно функционални.

Разбира се, може да се ползва и кабел 16мм2 и с други щипки, но реших да е така както го бях замислил.....за по-сигурно :grinsevil: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябваше 35мм2  да вземеш да е по сигурна ралтата :), но и 25 ше свърши работа! А тия китайските не ги брой за живи изобщо !

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам като твотие кабели. Селф мейд пак. Само , че на мен ми направиха ръчно и щипките от стомана. Смятам че мога да си пусна ток в къщата от рекордомана с тия кабели. Сиг тежат 5кила :)

Няколко пъти съм палил с тях кола, разликата е космическа, имам чуството че загубите са почти нулеви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още преди годинки, изхвърлих купешкия кабел и го подмених с излишно парче трифазен кабел, не съм гледал какво сечение е но прехвърлят ток без проблеми пробвано многократно през годините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само малко по-дългички да бяха, ние също си анправихме тук, но са над 2м, дебел кабел и много яки щипки (буквално), с меден захват. Тези по-скъпите дори от магазина за нищо не стават, моите издържаха 2-3 паления, не можеш да ги пипнеш ако задържиш малко стартера, а сега дори не мога да ги сгрея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Повечето щипки имат болт с планка с които се стяга кабела.

Аз си направих от 16мм2. Вършат чудесна работа. Да чукна на дърво, само съм давал ток с тях ☺

@Papi92 http://www.tashev-galving.com/042+TKB+128/%D0%9A%D0%B0%D0%B1%D0%B5%D0%BB+%D0%A8%D0%9A%D0%93%D0%94-+H01N2-D

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, от къде купи кабелът и щипките и как е захванат кабелът за щипките?

От викиват пловдив, но взехме последните от модела. С планка се хваща кабела, 2,5 или 3м от този . Щипките стискат страшно силно, правят чудесен контакт и на някой по-малък болт. До момента дори с трудно палещи коли не загрява кабела, можеш да си въртиш колкото искаш. Предишните ми кабелчета от 35лв "големия" модел издържаха 3-4 паления и то мъчителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямате възможност за направи си сам може да се ориетирате към тези може би единственните за тези пари които стават въпреки, че заради алуминия в тях на студено са малко твърди иначе нямат грешка няколко пъти съм подавал ток зимата винаги без ядове. Другите които са читави са на BGS но там отиваме над 100 лева ...

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от 3 години си ползвам кабели за 6лв от Илиенци и все още си вършат работа. Досега съм запалил към 100 коли сигурно (включително когато съм помагал на закъсали), че постоянно имам досег с такива със слаб акумулатор и като ги гледам още бая ще изкарат. Иначе евала за ентусиазма и старанието...няма как да са напразни. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Парчето кабел взех от Ташев Главинг, а щипките от Редко. След това -> кабелни обувки (запоени за кабела) и се захващат с гайка за щипката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...