Jump to content

Добавка за прочистване на помпа-дюза Liqui Moli!


Recommended Posts

Не ми харесваше как ми върви колата и днеска я закарах на диягностика.Излезе че дюзата на 3ти цилъндър се е позапушила,и не дава достатачно налягане!Пичовете ме посъветваха преди да правам каквото и да било друго,да сложа първо добавката за помпа-дюза на Liqui Moli,само те имали разработено такава за този тип на двигатели.Търсих по бензиностанциите,обаче там само ми предлагат за почистване на обикновено ТДИ.Имате ли идеа кой,каде предлага всички неща на Liqui Moli?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Partner> Purchase Source/Foreign Countries> EUROPE> Bulgaria>

Companys and Persons:

Nipes Co.

62, Donducov blvd.

Ground floor

BG-1504 Sofia

Bulgaria

Tel. 00359-2-9434313

Fax 00359-2-9461753

mail: sales@senax-nps.com

Това излиза в сайта на фирмата като партньор за България :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в OMV продават пълната гама на лик и моли!!но аз ако съм на теб ще си сваля дюзата или всички дюзи и ще ги кача да ги изчистят !!!за 40 кинта си супер а за добавка ще даде10+ и става бавно !!!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още 2 телефона, освен тези на Киро Гълъбов: 9441011 и 9433356. Имат магазин на Ботев, но най-добре се убеди, че имат добавката и откъде да я вземеш. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички!Свързах се с човека,утре ще мина да си взема,имало такава за помап-дюза,дано има ефект.

Романе,3те са си перфектни,затова и майсторите от сервиза ме посъветваха да пробвам първо с добавката,иначе ако не стане ще се свалят всичките и ще се почистат.

Винаги сипвам на голямите вериги,и пак се запушват :D Не ми се мисли какво ще стане ако слагам от туби или измислени бензиностанции!

Редактирано от SLO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен ми се случи същото с дюза на 1ви цилиндър - даже мисля да я сменям, ама кажи откъде ще я вземеш добавката и аз да пробвам първо с нея ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех я от колегата L-M,има магазин от дясната страна на Ботев посока пл.Македония-5те к.

9.07лв. струва добавката за 75л.нафта и трябва да се израходи възможно най-бързо за да има поголям ефект,така ми каза колегата.

Ако искаш изчакай още 2-3 дни ще ти кажа за резултата.Изгорих към 60% от резервоара,тези дни ще го довършам и ще мина пак на диягностика.След това ще пиша има ли смисъл или не.

Не знам дали така само ми се струва,ма като че ли се пооправи вървежа.Компа ще си каже всичко тези дни!

Редактирано от SLO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Израсходих резервоара и днеска пак на замерване.Даже не ми се вярваше :2gunsfiring_v1: дюзата се е оправила.На VAG-COM-a показа еднакво налягане при всички 4 дюзи,и всичките са в границите на нормалното.Направо ми идваше да си удра газа в тавана,с 9лв. добавката и 2 диягностики всичко е перфектно,без даже ниту един болт да се развие.Оправи се вървежа,пали с докосване на ключа,абе да чукна на дърво всичко е перфектно в момента.

Извода,добавка Liqui Moli за дизели с високо налягане,купена от колегата L-M,2 замерваня и всичко заспа,без механично нищо да се бара.Като пари 50лв.

Другия вариант беше да се свалат дюзите,да се прочистат и пак да се сложат.Висене на "майсторите" над главата да не осерат нещо,прекарване на един ден при тях на гости,и неизвестен резултат.Като пари поне 100+лв.

Добавката при мен има перфектен резултат,затова ако някой страда от дюзи му я препоръчвам горешто,дано и при него даде положителен резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен бях, че ще ти помогне. С интерес чаках да кажеш резултата.

Само да добавя, не оставяйте дюзите да ви се се задръстят тотално, хубаво е от време на време съвсем профилактично да се почистват. Сам виждаш ефекта при теб. А сега си представи, че от време навреме профилактично прочистваш горивната система, въобще няма да се стига до момент на запушена дюза от нагари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си!Аз сипваш Redex отвреме-навреме ма явно са далеч от качествата на Liqui Moli.Здрави и живи,пак ще минавам да си взимам от хубавата добавка :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е също да понастъпваш малко повечко колата. Ако караш само в ниски обороти, ще се запушват дюзи, че и нагар по клапаните ще имаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В града много не я юркам,ама когато стъпа на магистралата винаги и правам едно издухване до 4000+ оборота.Явно от самата нафта се получава нещо и пак се позапушват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли и аз да попитам:

Като се слагат добавки за почистване на дюзи и изобщо на горивната система трябва ли да се сменя горивния филтър. Питам, защото си мисля, че ако е "почистваща" добавката ще започне да разлага боклуците И във филтъра и така май може да се зацапа системата... Какво мислите по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има разбира се, има и за почистване на обикновения дизел, има и против замръзване, има и за повишаване цетановото число, сега пуснаха нов спиийд тек, подобрява изгаряненто.

batececo, не по никакъв начин не може да вдигне каквито и да било боклуци, добавката действа при самия процес на изгаряне, а не разлага каквото и да било по резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли някъде каталог и доставка извън София или представителства в Пловдив примерно имате ли !

... оппа видях сайта.

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за моето ТДИ каква добавка трябва да използвам?

SUPER DIESEL ADDITIVE

Универсална добавка за дизелово гориво

Повишава цетановото число и мощността на двигателя, намалява детонационния шум, осигурява по-спокоен ход и по-лесно запалване. Почиства двигателя и впръскващата система, предотвратява запичането и образуването на нагар върху разпръсквачите. Осигурява оптимално използване и енергоспестяващо изгаряне на горивото. Намалява се корозията и износването. Добавката е особено подходяща за горива "Super Diesel". Подходяща е за дизелово гориво с ниско съдържание на сяра. Тествана за двигатели с турбокомпресор.

За всички дизелови двигатели на леки и товарни автомобили, трактори, строителни машини и стационарни двигатели. Подходяща за консервиране на двигатели. Също при по-дълго спиране от движение при тежки условия. Има дълготрайно действие за 2 000 км. пробег. При добавянето резервоарът трябва да е 1/2 пълен. 250 мл са достатъчни за макс. 75 л. дизелово гориво.

Тази ти е за по-превантивна употреба, при по-запушени дюзи има и по-концентрирана добавка, която може да се впръсква директно в дюзите.

В Пловдив има магазин на "Хр.Ботев" 99 или 101.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на моита каруца ако сложа добарката за PD двигатели дали може да й стане нещо? В смисъл да преебе нещо по помпата коят не е помпа-дюза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, нищо няма да се прецака, просто тази която е за commom rail, е съобразена с доста по-голямото налягане и с нуждата за смазване. В същност тази добавка с това е и по-различно от тази за обикновения дизел, осигурява "мазане" на общата рейка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега, значи ще взема каквото е взел SLO. А тази за комон реил какви пари е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Била видях, че се продават такива добавки от същата марка, но нямаше нищо за бензинови матори. Съществува ли такава добавка в продуктовата гама?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Била видях, че се продават такива добавки от същата марка, но нямаше нищо за бензинови матори. Съществува ли такава добавка в продуктовата гама?

http://www.liqui-moly.de/web/lmhomeen.nsf/...vesforpetrolcar

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...